Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador tulajdonságai?

Labrador tulajdonságai?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy lesz egy labim, de ehhez ismernem kéne a fajta jellegzetességeit.

Főként arra lennék kíváncsi, hogy a szőrápolási-, és a mozgásigénye mennyi.

Olvastam könyvet róla, de én most a személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 26. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt! Eből a videóból mindent megtudhatsz:


http://www.youtube.com/watch?v=6KjvtHUJ7SA

2011. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a mozgásigénye igen nagy.. én lakásban nem tartanám az enyémet, megbolondulna(nem mondom hogy nem lehet az enyém csak a nyáron jött be a legnagyobb melegekben) :) a szőréről annyit, hogy nem fontos a fésülés, én néha szoktam vedléskor :)
2011. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Labrador tulajdonos vagyok.

Mindent elmondok neked. 5 éves kutyám, Alex, nagyon virgonc kutya. A legjobb ha kertes házban tartod, így akkor is ki tudja mozogni magát, ha nem vagy otthon. A szőrápolást illetően elég igénytelen fajta, elég ha időnként kikeféled a kihullott szőrcsomókat. Amúgy (mint gondolom olvastad)Kanadában és környékén használták és használják vízimentő kutyaként, ezért úszni is nagyon szeret. Az etetés: Itt sem elég igényes, tulajdonképpen mindent megeszik amit eléraksz, hidd el, nem fog válogatni, sőt még meg is "köszöni" hogy foglalkozol vele.

Viszont nem szabad túletetni, mert falánk fajta. Egyébként mondok egy trükköt:

Kiskorában amikor adsz neki enni, tedd ki a kaját a tálkájába, mondj egy tetszőleges szót, de ha előbb akar enni akkor NE hagyd neki, csak ha kimondtad a szót. Ezzel azt éred el, hogy parancsszóra fog enni! Bizony addig nem eszik amíg ki nem mondod a szót. Hidd el, Alex-nél bevált!

Sok sikert a kutyusodhoz!

2011. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. nov. 28. 13:33
 5/6 adam187 ***** válasza:

Nekem is labradorom van,most 9 hónapos és biztosan állíthatom, hogy ő a legjobb kutya a világon. Mi társasházban élünk és van egy macskája is barátnőmnek. A kutya hihetetlenül fegyelmezett nem szedett szét semmit a lakásban, és nyugodtan egyedül lehet hagyni a két állatot.Ha mozoghatnéka van akkor sem rombol-díbol, hanem türelmesen megvárja, hogy elinduljunk sétálni. A napi 3-4 óra séta, játék más kutyákkal azért megvan.

Mivel halászatra használták északon a Labrador-tengernél, ezért nagyon szereti a vizet, de parancsszóra megtanítható, hogy csak akkor menjen a vízbe ha azt mondom.

Csak kutyaoviba vittük míg kicsi volt, azóta mi tanítjuk és már 22 szót ismer 9 hónaposan, egyrészt ezért is tisztelem jobban mint magát az embert.

2011. dec. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem két labradorom van. Anya és lánya. Hasonló tulajdonságuk van, mint amit a többiek leírtak, de az enyémek annyiban különböznek, hogy víziszonyosak. Ha meglátják a slagot vagy egy pohár vizet rögtön sprintelnek a kert tulsó felébe.
2012. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!