Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legokosabb kutyafajta?

Melyik a legokosabb kutyafajta?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 23:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a mudi. Ez az én véleményem csak. De az meg tény, hogy a pásztorkutyák.
2009. máj. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ mit értesz okos kuty alatt.

Ha azt, hogy melyik az a kutya, amelyik legszivesebben tanul meg feladatokat és szívesen csinálja, a pásztor és juhászkutyák.

Ha azt, hogy melyik kutya látja el a feladatát önállóan gondolkozva, akkor a vadászkutyák.

2009. máj. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a Border Collie a legokosabb kutyafajta de ugy mindenbe beleértve a juhász és a pásztor kutyák.
2009. máj. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Másodiknak: a pásztorkutyáknak is képesnek lenniük önállő döntésre, ők is dolgoznak önállóan.
2009. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

én második


Nem azt mondtam, hogy a pásztorkutyák nem gondolkoznak önállóan. De a pásztorkutyák az emberrel együtt szeretnek dolgozni, erre is tenyésztették ki őket (egyik szemük mindíg a gazdin)

Míg a vadászkutyák fizikailag is egyedül, látótávolságon kívül dolgoztak, tehát jobban mérlegelnek egy egy döntés előtt. (Makacsabbak is, jobban hajlamosak "felülbírálni" az erélytelen gazdi utasításait)

2009. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a pásztorkutyák is ugyanúgy dolgoznak fizikailag távol... :D És ugyanúgy felül tudják bírálni a parancsokat... Sőt a pásztorkutyákkal még vadászni is szoktak, legalábbis amelyik nekem van, avval igen! Akárhova nézek, a dobogós a helyen így vagy úgy de pásztorkutyák vannak (pl: agility).
2009. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Pumi, puli, mudi.

Border Collie filmes célokra a legalkalmasabb, ezért gondolják sokan, hogy a legokosabb mert felül van reprezentálva.

2009. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Amikor a pásztor a kutyát haza küldi, vagy othonról a nyáj elé, akkor bizony egyedül kell dolgoznia. És mondjuk amikor délben elalszik a pásztor egy kicsikét akkor a birkák nem rosszalkodnak? Hát de... Akkor is ugyan kell vigyázni rájuk, és olyankor nem paracsolgatnak a kutyának, hogy mit csináljon... Láttál már bordert versenyen? Amikor több száz méterre küldik ki fák meg bokrok között a nyájért, és a gazdának egy cölöp mellől nemszabad mozdulnia? És amikor jó magyar pásztorkutyáink a szürke marhákat terelték? Ott aztán nagyon észnél kellett lenni! Mégsem rúgták fejbe az összes kutyát a marhák, mert a gazda véletlenül nem látta jól a dolgokat, és más paracsot adott. Csak ezért mondom, hogy ugyanúgy önállóan tudnak dolgozni. És hát amelyik nincs megnevelve az elég makacs tud lenni, sőt úgy vettem észre, hogy egy vadászkutyával (nem terrierel) sokkal veszélyesebb is tud lenni... :D
2009. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
És azért is gondolják, hogy a border a legokosabb, mert sok kutyát nem ismernek azok akik ezt vizsgálták (gondolok itt a magyar kutyákra), így esélyük sincs bebizonyítani. Mikor már bizonyított tény, hogy mennyivel tanul gyorsabban pl a mudi más kutyáknál. :D
2009. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Na, most itt a válaszomra elvittétek a vitát a "gondolkozik-e önállóan a pásztorkutya" irányba.

Nyugi.

Először is van juhászkutyám és vadászkutyám is, sőt még örző védő is, nemhiszem, hogy elfogult lennék.

Igenis van különbség a kettő között, hiszen más feladatra tenyésztették évszázadokon keresztül őket.

Az hogy az "egyik inkább hajlamos az önálló gondolkodásra" az nem azt jelenti, hogy a másik nem.

Ez egy összehasonlítás.


És így is van jól, hogy különböző feladatokra különböző fajtákat tenyésztettek, ez az emberi tudatosság csodája.


Ezért mondtam már az első hozzászólásomban, hogy "attól függ mit értessz okos alatt" mert ezt így nem lehet összehasonlítani.

(És ne szűküljetek be egy fajtára /ez a legcsodálatosabb, legokosabb/ tartsatok többfajta kutyát és meg fogjátok mindegyikben találni, csodálni fogjátok azt, amiért a fajtát tenyésztették.

2009. máj. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!