Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Tervueren tekinthet ugy...

Egy Tervueren tekinthet ugy egy 12 eves lanyra mint falkaverre?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 15:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mint falkavezerre
2011. nov. 27. 15:08
 2/16 anonim ***** válasza:
Miért ne? A vezérség nem korfüggő.
2011. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bármilyen élőlényre falkavezérként fog tekinteni, ha az falkavezérként viselkedik.
2011. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Nagy valószínűséggel nem. Egy 12 éves a korából adódóan nagyon nagyon ritkán tud úgy viselkedni, hogy a kutya elfogadja vezetőjének.

Persze szót fogadhat neki ez nevelés kérdése, de ez nem egyenlő a vezetőnek való elfogadással.

2011. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Tud úgy nézni!

Én 9 évesen kaptam egy terriert szüleimtől,ÉS világ életébe csak rám hallgatott és én voltam a falkavezér.Senki másnak még csak szót sem fogadott nemhogy még meghunyászkodott amikor kellett.Mondjuk én kiskorormtol jártam vele suliba. De nem korfüggö.

2011. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#4-esnek olyan szempontból igazat adok, hogy ha annyira sem vagy határozott, meg annyira sem érted a falkavezérséget, hogy ezt magadtól is tudd, akkor valószínűleg tényleg nem, vagy csak sok szenvedés árán érheted el, hogy te legyél a főnök.
2011. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Honnan veszed h nem olyan határozott? 12 évesen már beláthatja,hogy több haszna lesz belőle ha következesen nevel mintha elhanyagolná. egy amstaffot lehet nem ajánlanék,de egy tervueren nem olyan bonyolult kutya:)
2011. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Onnan veszem, hogy megkérdezte :) Ez azt jelenti, hogy vagy nem bízik magában eléggé, megerősítésre vár, tehát nem elég határozott, vagy nem tudja, hogyan működik a falkavezérség, mert ha értené, pontosan tudná, hogy marhára nem függ nemtől, kortól vagy kutyafajtától a dolog.
2011. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Senki nem ugy született hogy értsen a kutyákhoz! Nyilván te sem.Egy ember kérdezzen mindig,élete végégig!

Ha tényleg szeretnéd ezt a kutysut akkor én csak azt tudom javasolni,hogy olvass elmindent a kutyusrol,irj akár tenyésztőknek hogy mi a tapasztalatuk a kutyával kapcsolatban.ÉS neveled következetesen,vidd kutyasuliba,akár a szüleid segitségével.Az sem árt,sőt,ha apukádat/anyukádat tekinti falkavezérré.Neked viszont engedelmeskedik,és bujik és játszik veled.Viszont ehhez a szüleid is kellenek,ha beválallják hogy ők is segítenek,akkor nagy baj nem lehet. Sokat tanulhat egy ember a kutyájától,és sose lehet elég korán kezdeni;) Sok sikert hozzá

2011. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tudom, ezért nem jelentettem ki egyértelműen, hogy nem fog menni, hanem mondtam, hogy ha menni is fog, nem lesz könnyű. Bárki elbír bármilyen kutyával, ha eléggé akarja :)
2011. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!