Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves kutyánál késő az...

11 éves kutyánál késő az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Azt hallottam az altatás rövidíti az életét. Az utcán találtuk, az állatorvos 11-nek tippelte.
2011. nov. 27. 16:47
1 2
 1/20 anonim válasza:
Eléggé.
2011. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

szia!:)


erről igazából a dokival kellene konzultálnod...

én úgy tudom, hogy ilyenkor már inkább kerülik a műtétet, az altatás már kockázatos lehet...

de olyat is hallottam már, hogy ma már fejlettebb az altatás módja, és nem jelent veszélyt idősebb kutyákra sem...


a tuti az, amit a doki mond...

2011. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Idősebb kutyáknál rizikós az altatás. De ma már olyan príma altatószereket használnak, ami alig terheli meg a májat. Ha magát az altatást túléli (ami az állatorvos ügyességén is múlik) akkor szerintem simán kibírja a műtétet.

Szerintem nem veszélytelen, de veszélytelenebb, mint ha pl. már kész méhgyulladással operáltatnád. Egy egészséges szervezetű kutya könnyebben felépül a műtét után, mint ha már be lenne gyulladva a fél belseje, vagy ha tele lenne daganatokkal (már ha szuka).

Megbízható állatorvossal konzultálj, lehet, hogy nincs is szükség rá, ő látja, milyen állapotban van a kutya.

2011. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tolna megyében ismertek megbízható állatorvost? :)
2011. nov. 27. 17:06
 5/20 A kérdező kommentje:
Akit írtam, hogy tippelte a korát, hááát, hozzá inkább nem vinném.
2011. nov. 27. 17:06
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem késő,és nem, nem rövidíti. Viszont az ivartalanított állatok általában hosszabb ideig élnek ivaros társaiknál. Az én nem sokára 12 éves kutyámról sem szokták kitalálni, hogy mennyi idős. Általában fiatal felnőtt kutyának nézik. Van is csodálkozás, mikor megmondom a valós korát.
2011. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen én is hallottam, hogy hosszabb életűnek bizonyulnak :)


Netán valakinek tapasztalata időskori ivartalanításról?

2011. nov. 27. 17:51
 8/20 anonim ***** válasza:
Közvetve. Volt a Szentedrei Árvácskában egy husky kan, akit a 14. szülinapja előtt kb. 1 hónappal fogtak be az utcáról. Ott derült ki, hogy a fül-problémáit here daganat vagy sérv okozza, emiatt ivartalanították. Nagyon jól viselte a műtétet, majdnem 1 évig élt még, végül vese és szívproblémák vitték el.
2011. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A vese- és szívproblémáknak semmi köze nem volt az altatáshoz? Mármint az altató semmi olyan anyagot nem tartalmaz, ami ilyet előidézhetne?
2011. nov. 27. 18:00
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem. 1 évet húzott le szó szerint az utcán szerencsétlen, mielőtt bejelentették, az sem tehetett jól a kisöregnek. Itt a képtára, kifejezett hajas-baba lett a műtét után, nagyon jól nézett ki:


[link]

2011. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!