Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kutyatenyésztéssel...

Szeretnék kutyatenyésztéssel foglalkozni a későbbiekben. Pontosan milyen is egy IGAZI tenyésztő?

Figyelt kérdés
Úgy 8 hónapja vettem egy skót juhász kutyust és mindennél jobban imádom őt és a fajtáját.Legnagyobb vágyam hogy tenyésztő lehessek!De még szinte semmit sem tudok a tenyésztésről.Időm van tanulni hiszen csak most keztdem a gimit (biosz szakon :P ).Légyszi segítsetek.
2011. nov. 30. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

először is, valami jól kereső munkahelyed legyen, mert a tenyésztés sok pénzzel jár (és nem a bevételről beszélek, mert anyagilag egyáltalán nem éri meg, költséges hobbi, több pénzt visz el mint amennyi bejöhet belőle)


nameg, kell egy jó kutya, kiállításokra járni (minél többre, és persze megnyerni ;)), nem árt ha valami jobb felmenőkkel rendelkező kutyád van, és persze normális törzskönyve legyen. nagy vonalakban...

2011. nov. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a jó kezdet megvan. :-)) Van egy beagle-tenyésztő, aki írt ezzel kapcsolatban egy cikket. Egy rendkívül jól, nagyon humorosan (és ironikusan) megírt válasz valakinek, aki egy 100 kutyás beagle-farm létrehozásához kért segítséget, de szerintem minden benne van.


[link]

2011. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ne akarj kutyatenyésztő lenni.Nézd meg mennyi fajtiszta kutya kerül a menhelyre ez miatt..A korcsokról ne is beszéljünk :/ Én nagyon elitélem azokat akik pénzért adnak el állatot..és azokat is akik vesznek.Fogadjon inkább örökbe mindenki menhelyröl szépen.Megérdemlik azok a kutyusok is a szeretetet akik nem "direkt" születtek erre a szemét világra :( :)
2011. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó: Nem a te dolgod, hogy más honnan vesz kutyát. Van akinek célja van a kutyával, például terelésre, vadászatra, őrző-védő munkára használná, amikre nem felel meg minden kutya, csak amelyeket speciálisan erre a célra tenyésztettek ki. Ilyen célra nem lehet menhelyről hozni kiskutyát, hiszen majdhogynem teljesen lutri, hogy milyen lesz a felnőttkori jelleme.

Van akinek megtetszik egy fajta külleme vagy jelleme és minden álma egy olyan kutya. Mások ebből a pénzből vesznek egy új tévét, mobiltelefont, drága ruhákat. Vajon őket is elítéled? Csak mert Afrikában emberek milliói nélkülöznek.

Az igazi tenyésztőket, akik a fajták nemesítésén, jobbá tételén dolgoznak támogatni kell. A szaporítókat viszont bojkottálni kell, hiszen ők azok, akik a menhelyek zsúfoltságáért felelősek.

A kérdezőnek azt tudnám tanácsolni, hogy keresd fel a kutyus tenyésztőjét, ő biztos sokat tudna neked segíteni. Megkérdezhetem honnan van a kutyus(úgy értem melyik kennelből)? Nekem is colliem van, szóval ha bármi kérdésed van hozzám is nyugodtan fordulhatsz.

2011. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dizus ***** válasza:

Kedves Telefánt!

Nagyon szuper hogy tenyésztő akarsz lenni.Kezd el kiállításokra járni,ismerkedj a fajtákkal,tenyésztőkkel.Csinálj egy kis tőkét és olvass sokat.Fantasztikus dolog tenyésztőnek lenni,ami persze rengeteg munkával és pénz ráfordítással jár,de ha ügyes vagy akkor inkább pluszban jössz ki.Az fontos hogy ne a mostani kutyusod köré akarj egy tenyészetet,hanem határozd meg a fajtát és keress megfelelő párosításokat.Ettől persze lehet hogy a mostani kutyusod is a tenyészeted büszkesége lesz,de ne miatta akarj tenyésztő lenni.Sok sikert kívánok neked.

2011. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kenneles a kutyusom, mert amikor vettem még nem igazán voltam tisztában az ilyen dolgokkal+a szüleim nem engedték meg,hogy drága kutyát vegyek :( így természetesen eszembe se jutott vele tenyészteni

Ettől függetlenül sincs SEMMI amiért visszaadnám:)

2011. dec. 2. 17:02
 7/9 A kérdező kommentje:
jah és köszi mindenkinek :)
2011. dec. 2. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a dolog kb. így megy az intézkedések után:

-Kiválasztasz egy kan(fiú) és egy szuka(lány) kutyát,akik

kiegyensúlyozzák(kijavítják,kiegészítik)a másik kutya hibáit.

-Jó minőségű táppal eteted őket.Tanítod őket,neveled őket.Ápolod őket.Elviszed őket versenyekre,hogy minél több szép eredményük legyen.(így többet érnek majd a kölykeik)

-Mikor már minden eddigi lépés megvolt,ivarérettek,felkészültek,és a szuka kutya tüzelni kezd összeengeded őket.

-A szuka kutyát elviszed állatorvoshoz,hogy megtudd vemhes-e.Ha igen mindent előkészítesz a kiskutyák számára(pl.Előkészítesz egy szobát számukra.Fekvőhelyet készítesz,csináltatsz számukra és az anyjuk számára,ezt akár a vemhesség előtt is lehet.Biztosítod nekik a megfelelő hőmérsékletet.)

-Ha megszülettek,gondoskodj arról,hogy három óránként szopjanak az anyjukból.


Ha ezek közül a feltételek közül az egyiket nem tudod biztosítani ne is kezdj bele.

2012. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ami a pénzt illeti sokat kell beleadni,főállásban meg 50% lenne az esély arra,hogy megélhetnél belőle,vagy bírnád.
2012. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!