Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy angol bull terriert...

Anyusz kérdése:

Vettem egy angol bull terriert,1évesen. A tenyésztő (inkább szaporító), szerencsétlent egy disznóól szerű helyen tartotta. De?

Figyelt kérdés
A kutyus tiszta hülye volt ott ahogy viselkedett, de annyira megsajnáltuk, hogy megvettük. Fél éve van nálunk, sokat javult a viselkedése, szobatiszta lett, a lakásban kulturáltan viselkedik.Amit a kertben művel az kibírhatatlan. Mindent tönkre tesz, szétrág amit csak elér. Rajtam és a gyereken kívül mindenki elszeretné ajándékozni. Egyszerűen tanácstalan vagyok, mit kezdjek vele. Már mindent elpakoltam a kertben, de mindig talál valami olyat amire nem gondoltam, hogy szétrágja. Az utolsó akciója, hogy kikaparta a falból a kábeltévé vezetéket és azt rágta szét. Pedig viszem sétálni, valószínű nem elégszer, de ahogy időm engedi. Van valakinek valami jó megoldása erre? Nem szeretnék plusz egy kutyát, hogy ne unatkozzon. Esetleg, végső esetben elajándékoznám. Csak is nagyon jó helyre. Richárd
2011. nov. 27. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Nos, ha még fél-egyéves akkor ne csodálkozz ezen a viselkedésen, mert még kölyök!

Ha meg fogzik akkor rágni fog! Nem kell elajándékozni.

Majd kinövi ezt a kort! Minden kutya igy viselkedne, szerintem nem kéne ezért elajándékozni az meg hogy a tenyésztő hogy tartotta, nem azért ilyen.

Egyes mengelyen sem tartják különben a kölyköket, mégis sokuk nagyon kellemes társ és nem befolyásolja a későbbi jellemétT

Kis türelem kell a kutyához, és vegyél neki oylan játékot amit rághat, ha pedig szét rág valamit akkor meg kell szidni hogy tanuljon belőle, és megértse hogy rosszat csinált! Muszáj szocializálni, mert később a fejedre nő.

Sok séta se ártana neki, hiszen nagy testű kutya lesz belőle!

Első kutyának nem ajánlanám. Egyébként nagyon jó fajta!

2011. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 compactegon ***** válasza:
igen, neveld következetesen. bohócok, jó fej lesz ne aggódj, de ha valamit nem engedsz meg neki, akkor nem! mienk sosem rágott szét semmit, pedig 32 nm-en élünk vele. de ne üssétek semmiképp. az enyémnél minden fenyítésnél többet ér ha lehajolok hozzá, kényszerítem, hogy a szemembe nézzen (ha kell), és csendben nyugodtan leszidom.
2011. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, én 5 éve vettem egy magyar vizslát, és kicsinek ő is nagyon rossz volt, de kinőtte! Majd ő is kifogja de egy kutya ezzel jár! Nem csk tündi-bündi kis szőrgombócok , nevelés kell nekik.
2011. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!:)


nincs semmi gond, egy fiatal kutya unatkozik.


lenne esetleg időtök hétvégente kutyasuliba járni?

szerintem tök jó családi program (sokan járnak családostul), és nagyon előnyére válna a kutyának...


az a baj, hogy idő hiányában halott dolog az egész...


rengeteg dolog van, amivel le lehet foglalni egy kutyát...


agility, dog dancing, apport, hohóóóó mi lenne, ha biciklivel futtatnád?:)

mégis csak jobban elfáradna, mint egy sima sétától...


a bullról tudni kell, hogy elég fafejű, viszont a mozgás a mindene...

ha elkezded dobálni neki a labdát, estig (ha rajta múlna) abba se hagyná...


szerencsétlen a helyzet, mert mint írod, időd nincs elég, ez a kutya meg pont egy örökmozgó...


amúgy hallgat rátok?


a gyerekek még kicsik? nem tudnák néha ők is elvinni sétálni?...



a séta miből áll? az nem izgalmas, hogy pórázon sétálgat, összeszagol 1 kutyával, és kész...

2011. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzászólást.

A kutyus már lassan 1,5 éves , úgy gondolom már nem fogzik.

Beszéltem az állatorvossal ,ő azt mondta, hogy ha 1 évesen került hozzám és előtte nem foglalkoztak vele akkor nagyon nehéz dolgom lesz.A szaporítónál a kutya nem volt a kerítésen kívül sem, póráz soha nem volt rajta.Belökte neki a kaját és ennyi.Gondoltam vissza megyek hozzá és beverek neki egy párat.Sajnos volt nála még kutya, azok is hasonló körülmények között. Nem első kutya ,előtte amerikai pittbullom volt kölyök korától , vele nem volt semmi gondom.Ha megyünk sétálni az mindig nagyon alapos, általában találkozunk kutyásokkal , akkor elengedem és teljesen kifárad mire hazaérünk.Szerintem ő előző életében esztergagép lehetett, és ez most is látszik rajta.Egyszerűen a rágással nem tudok mit kezdeni, vettem már rengeteg játékot, csontot szóval mindent. Max. 1 óra és ledarálja.Sajnos a nagy gyerek(17é) nem akarja vinni , a kicsi vinné de ő csak 7éves.

2011. nov. 27. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első körben ivartalanítani kellene, hátha az lenyugtatná egy kicsit, ez főleg kanoknál hasznos. Ha van kutyaiskola a környéken, akkor feltétlenül segítséget kellene kérni tőlük és legalább heti egyszer eljárni a foglalkozásra. De mindenekelőtt mozgatni kellene a kutyát, minden nap legalább 1-2 óra aktív mozgás kell neki. Egy jól lefárasztott kutyának nincs kedve rombolni. Amikor bullterriert vettél magadhoz, akkor ezzel számolnotok kellett volna.

Ha ezek hatására sem javul, akkor lehet érdemes lenne egy nagyobb kennelt kialakítani neki, ahol nem tud tönkretenni semmit. De az ne legyen, hogy a kutya egész nap ott dekkol majd és rá se néz senki egész nap.

2011. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!