Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 kg-os kutyának mennyi...

10 kg-os kutyának mennyi kálcium injekciót adhatok, ha tele lett a hasa alja vörös, allergiás pöttyökkel?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, akkor inkább ne szúrkáld a kutyát. Vagy hívj fel egy állatorvost, sokan nyitva vannak éjszaka is. Holnap akár el is viheted, addig kibírja.
2011. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az ilyen dolgokban, mindig a hozzáértő szakember véleményére, és eljárására hagyatkozom. Ő biztosan jobban tudja, mint én, vagy te, vagy bárki más. Ne próbálkozz, mert bele is pusztulhat a kutyád ha mit tudom én túladagolsz
2011. nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az injekció beadását mind állatoknál,mind embereknél külön tanítják az egyetemen,szóval ha te nem doki vagy, akkor szerintem még véletlenül se kísérletezz a beadással te magad,mert ha rossz helyre szúrsz, vagy rosszul, abba belehalhat, holnap reggelig meg kibírja,ebbe szerintem se lehet belehalni...
2011. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
úristen b@szdmeg kedves kérdező bocs hogy kicsit indulatos vagyok de egy kalcium injekció nem strepsils szopogató cukorka!!! mi az h te mennyit adhatsz neki? SEMENNYIT! ORVOSHOZ!
2011. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Ne legyetek már ilyen indulatosak!

Én is adtam a kutyámnak Calcimusc injekciót. Ez a hivatalos neve, és a cucc ampullában van. Az állatorvos írta fel, az oldatot meg kell itatni a kutyával, nem tűvel beadni.

2011. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Akkor az nem injekció. Az injekció lényege, hogy szúrják, azt jelenti, hogy valami cucc tűvel történő bejuttatása a szervezetbe. Röviden befecskendezés. Ha az anyagról beszélünk, akkor beszéljünk arról. Egyébként meg ha a doki adta, akkor gondolom az adagolást is megbeszélték, de ha nem, akkor sem mindenféle jöttmentek tanácsai szerint gyógyszerezzük a kutyát.
2011. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most egyenlőre ne adj neki semmit. Amúgy én tabletta formában adom neki, amikor szükséges. Egy szalámi darabba beleteszem, és már le is nyelte. Nem biztos éppenséggel, hogy pont a Ca injekciótól jött ki neki, de nagyon nagy a valószínűsége. Az állatorvosnak kellene ezt megnéznie, és addig én hanyagolnám az injekciót. Ha mást nem, akkor hívd fel telefonon a dokit, és kérdezd meg. Nekünk szerencsére egy nagyon jólelkű állatorvosunk van. Mindig megmondja, hogy mit kell tenni, és ezért nem kér pénzt. Ha csak lehet tanácsokkal lát el, és nála akár utólag is lehet fizetni. Mindenki szereti, mivel nagyon rendes és látszik rajta, hogy azért állatorvos, mert szereti az állatokat és nem a pénz miatt.
2011. dec. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 6/7

Én is adtam már a kutyámnak Calcimusc-ot, amikor megcsípte egy méhecske. Nagy mennyiségű kalcium bevitelnek csak hosszú távon vannak hátulütői, mint pl. a vesekő képződés. Ha néhány alkalommal többet ad annál, mint amennyi kellene, attól nem lesz baj.


Kérdező, ha leírnád, hogy pontosan miről is van szó, akkor úgy könnyebb lenne válaszolni.

2011. dec. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már kapott egyszer ilyet az állatorvostól,ő ajánlotta,hogy mindig tartsunk itthon egyet a biztonság kedvéért. Köszönöm az "okos" és jó tanácsokat,hogy azonnal vigyem orvoshoz,különben én sem hagynám,ha annyira szenved... A doki mondta,hogy ha előjön az allergia,akkor öntsem a szájába.Csak arra nem emlékeztem,hogy mennyit.De már megoldottam.
2011. dec. 1. 11:02
 10/10 dizus ***** válasza:
0%

Kedves Pető Kriszti!

Ne erőltessük a kérdezőre a népi kuruzslást.A Calcimusc az injekció.A nevében benne van hogy "muscularis-an",azaz izomba adva van megfelelő hatása.Nem otthoni szájba öntögetésre való,mivel így teljesen más az adott adag felszívódása.Abban igazad van hogy nehéz túladagolni,de pont az szokott lenni a baj hogy kevesebb szívódik fel,ezáltal nem csökken az allergia tünete és a gazdi meg nem érti hogy miért hiszen ő itatott vele Ca-ot.Az ilyen gyógyításokat inkább hagyjuk azokra a fickókra,akik ezügyben elvégeztek egy egyetemet.

2011. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!