Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutyával való fedeztetés?...

Idős kutyával való fedeztetés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy fedeztetett-e már valaki 10 éves kannal? Magyar vizsláról van szó, nagyon jó genetikai háttérrel rendelkezik, sajnos csak most fedeztem fel a kutyát. Nem tudom, hogy ilyenkor mennyi esélye lenne a megtermékenyülésnek. Arra gondoltam, hogy az állatorvosommal mennék, és ellenőriztetném a sperma minőségét, és mesterséges megtermékenyítéssel történne a dolog. Kíváncsi lennék komolyabb kutyások, állatorvosok véleményére...
2011. dec. 4. 08:52
 1/5 dizus ***** válasza:
0%
A 10éves kan már túl idős ahhoz hogy megfelelő fedezőkutya legyen.Nem arra gondolok hogy kifárasztaná az akció,hanem hogy a genetikai továbbvitel ilyenkor már nem megfelelő.Ő már nyugdíjas!
2011. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Én először elmennék a dokival és vetetnék még a fedeztetés előtt spermát vizsgálatra. Ha minden oké, akkor jó, ha nem, akkor még mindig tudsz mást keresni.
2011. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
Mindenképpen kell egy spermavizsgálat és a szukát is bevizsgáltatni, hogy pont a megfelelő időben történjen a pároztatás. Kisebb alomszámmal kalkulálj, ha egyáltalán az orvos talál megfelelő mennyiségű életképes spermát.
2011. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dizus ***** válasza:
0%
Akiteki! Eddig azt hittem hogy értesz a kutyákhoz,de ha azt mondod hogy szabad fedeztetni egy 10éves kannal,akkor neked semmi közöd a tenyésztéshez!Tényleg mi is a kennel neved?
2011. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
100%

Névtelen: És neked?

Tedd ki a képedet és akkor okoskodj.

2011. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!