Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik a kutyám? Mit...

Miért szökik a kutyám? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Kb. egy-két hónapja kezdte el hogy kiugrik a kapun. Ez alatta az idő alatt 1x fent is akadt a kapun és műteni kellet a lábát mert szétnyílt, ekkor azt hittem hogy nem fog többet szökni mert nagy fájdalom érhette a lábán.De ettől függetlenül ugyan úgy kiszökik ugyan azon a helyen ahol megsérült. Sajnos volt ,hogy kint az utcán láttam és akkor rá is húztam a seggére, de ez sem érdekli. Próbáltam már dolgokat hogy tudatosuljon neki hogy én vagyok a falkavezér de az sem segített.Egy szuka német-juhász kutyám van 2011.03.13-án született még nincs egy éves és valami nagyon hiperaktív. A kapu magassága olyan 180cm kb. Általában akkor szökik amikor valaki elmegy itthonról. Ez nem a dominancia egyik jele lehet, hogy azt hiszi hogy a kutyám a falkavezér? Kaptam ötleteket hogy csináljak neki kennelt ,de nem akarom bezárni egy kis helyre mikor eddig csak szabadon volt. olyat is mondtak hogy vezessek áramot a kerítésbe de azt sem akarom mert az már nagyon durva lenne, de mondtak olyat is hogy elektromos nyakörv kb 3 hétig rajta van és utána attól megtanulja. De annak se látom értelmét mert ha a lábán kb 30-35cm-es nyílt sebet csinált magának és attól sem tanulta meg akkor ettől se tanulná meg.Valaki segítsen mit tegyek hogy ne szökjön meg.Előre is köszönöm válaszotokat!
2011. dec. 5. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
ivartalanítás ;)
2011. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet magasítani a kapun? Gondolom, vasból, vagy valamilyen fémből van, ha elég masszív, egy hegesztő pár óra alatt megcsinálja. Ha ügyes, nem is látszik a toldás.


Nálunk a tacsi szökött régebben, átfért a kerítés rácsai közt. Hegesztő kisebb rudakat tett a rácsok közé, így már nem fér ki. Át lett festve és még jól is néz ki.

2011. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran viszed sétálni a kutyát? Naponta hány órát mozgatod? Agyilag hogy szoktad lefárasztani? Ivaros?
2011. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Alexandra! naponta viszem 30-40 percre sétálni vagy biciglivel futtatom. ivartalanítani nem akarom mert későbbiekben majd szeretném pároztatni. Próbálok alapgyakorlatokat végeztetni vele hogy: ül fekszik marad vár...stb játék közben is próbálom tanítani de úgy veszem észre egyre figyelmetlenebb.már nem tudom mit tegyek vele. Valami ötlet? (Kutyasulira meg nincs egyenlőre anyagi keret)
2011. dec. 5. 16:27
 5/10 anonim ***** válasza:

pároztatni???????????? ne szaporíts kérlek!!

törzskönyve van? tenyészszemléje lesz?

2011. dec. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csináld meg a kerítést, semmi más lehetőség nincs! A kerítés tetjére kell tenni egy 45 fokban befelé hajló 30 centis magasítást, azon nem fog tudni átmászni! És tényleg ne szaporíts!
2011. dec. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Napi 30-40 perc az édeskevés egy németjuhásznak.


Illetve kérdezd meg a németjuhász fajtamentést, hogy pároztasd-e.


[link]


Csak itt, ahol messze nincs összegyűjtve minden mehely és gyepi 474 németjuhász van. És a számuk csak egyre nő.

[link]

2011. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Magasítsd meg a kerítést.

Mozgasd le a kutyát. 30-40 perc naponta édes kevés egy Német juhásznak. Nekem egy 7 hónapos kan van. napi legalább 2 óra mozgás kell neki hétvégén a 3 is megvan. A Német juhász egy munkakutya tele van energiával. Így nem csoda hogy kiugrik. Én minden nap sétáltatom napi 1 órát kint amezőn szabadon a amásik 2 kutyámmal együtt szaladgálnak. Napi fél óra játék 15perc tanítás + gyakorlunk a kiállításra minden nap. És még játszanak együtt a kutyák kergetik egymást stb.. Ugyan ez van hétvégén is csak akkor még van Agility is. Nyáron meg még heti 1x van úszás + 6km futás. Ja és mikor télen lesik a hó akkor megyünk ki szánkózni és mindig futnak a szánkó után + rohangál kint.

2011. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy Little Red is írta, nagyon kevés ez a mozgás neki!

Napi legalább 2 óra mozgás kell neki, amiben séta és futtatás is van és ezt rendszeresen.

A gyakorlatokat csináld vele tovább! Nekem 5 hónapos a kutyusom, de imád tanulni, le se veszi rólam a szemét, amikor tanulunk valamit, várja a feladatokat. Nem lehet, hogy a motivációval van probléma?

Dekoncentrált attól is lehet egyébként, hogy a kis hangyák mozognak a fejében, hogy menni menni, csajozni, csajozni!

Én is kérlek, hogy ne szaporíts, bízd ezt a tenyésztőkre!

Óriási tévhit, hogy le kell hozni egy almot, stb.

Minek? Miért szeretnéd?

Fáraszd le a kutyád, ivartalaníttasd és esze ágában sem lesz kiszökni!

2011. dec. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Az ivartalanítás nem megoldás, az ivartalanított agaram folyton elszökik, szeret kirándulni. Kerítésre villanypásztor volt a megoldás. Akkor kell büntetni, amikor felugrik, ha már kint van az utcán hiába bántod, akkor csak azzal köti össze, hogy ha odamegy hozzád, vagy te odamész, akkor kap. Így legközelebb nem is jön be, vagy elszalad előled.

A láthatatlan kerítés is jó, ott a kutya nyakán van a "sokkoló", ha közel megy a kerítéshez először csipog aztán ha még közelebb megy, ráz.

2011. dec. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!