Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy nyugodt...

Hogyan érjem el, hogy nyugodt legyen a kutyám?

Figyelt kérdés

rengeteg "hogyan neveljük a kutyát" című cikket olvastam az interneten, a falkavezérségtől kezdve mindenen át, de mindenhol azt írják várjam meg míg a kutya lenyugszik.

De ez egyszerűen nem megy. Amint meglátja a jutalomfalatot elkezd ugrálni, mikor mondom neki,hogy ül és marad, akkor teljesíti ,azonban remeg,és nem bír másra koncentrálni,csak arra,hogy mikor adom már oda neki a falatot. (Egyébként egy 2-3 év körüli kan beagleről van szó,kb 1 hónapja hoztam a menhelyről)

Egyébként itthon sokat alszik ,tehát a nyugodtság a tanítás közbeni módra vonatkozik!


2011. dec. 5. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő,de a kutyám hasonló,amikor meglátja a pórázt és én addig nem adom fel rá,amig meg nem nyugszik.Szerintem gyakorlás kérdése,lényeg,hogy soha ne kapja meg,amig teljesen le nem nyugszik,akkor idővel megszokja majd.még csak 1 hónapja hoztad el,én is az enyémet,az nem olyan sok idő,ne várj csodát.Az enyém már sokkal hamarabb lenyugszik,mint az elején,ugyhogy nekem működött ez a módszer.Ha nem akar lenyugodni,elteszem a pórázt,kicsit megdögönyözöm a kutyust,amig lehiggad.aztán újra előveszem és akkor már jobb.
2011. dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Várj tovább :) Néha őrjítően sokáig kell várni, de egyszer meg fogja unni.

Meg persze fáraszd le rendesen, mert ha amúgy tele van energiával, akkor kajára is jobban rá fog pörögni.

2011. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ne mondj neki semmit, vagy tartasd is be vele, különben csak a tekintélyedet rombolod. De amúgy ehhez a művelethez elsősorban kitartás szükséges, mégpedig nagyobb kitartás, mint ami a kutyának van, ami egy beagle esetében nagy kihívás :)
2011. dec. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsöbb te legyél nyugodt, magabiztos, határozott!! Ajánlom a Cesar millan!!!!!!!!!!!
2011. dec. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hú, ezzel aztán elleszel... Nekem terrierem van, és kb. a plafonon rohangál, amikor meglátja, hogy a pórázért nyúlok, közben fejhangon süvít. Akkor most várjam meg a nyugodt, megadó magatartást... közben ránk esteledik. Eh.

Sajnos ehhez tényleg csak acélidegek és türelem kell. Meg sok idő. Lehet, hogy öt perc lesz, lehet, hogy 15, lehet, hogy fél óra. Hajrá...

2011. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Nekem egy valami nem tiszta:

Mikor veszed elő a jutalomfalatot?

Már előre nyúlsz érte/esetleg kézben is tartod, amikor kiadod a parancsot?


Ha igen, akkor ez hiba!



A jutalomfalatos tasak legyen az oldaladon, de inkább kicsit a hátad felé eső részen.

Add ki a parancsot, és csak akkor nyúlj a zacsiba, ha a kutya megcsinálta.

Ez nagyon fontos lenne!



Amúgy az én egyik kutyám is ilyen, hogy remegve várja a kaját...

Szerintem ez nem gáz (pláne, ha menhelyiről van szó) addig, amíg a kutya ettől függetlenül teljesíti a feladatot...

Az enyém sokat éhezhetett, nem fogom elvárni tőle, hogy a kaja ne legyen számára fokozottan központi téma...

2011. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ja igen, és ahogy írták előttem is, legyél iszonyú nyugodt. bármi van, fő a higgadtság.

ez a testbeszédeden és a hangsúlyodon is érezhető legyen.

2011. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mással nem tudod amúgy motiválni? Labdával, más játékkal? Vagy esetleg érdemes lenne klikkerhez szoktatni, akkor a jutalomfalat tényleg csak akkor kerül képbe, ha a kutya már a kívánt viselkedést probukálja, mégis van a kezedben motivációs eszköz.
2011. dec. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!