Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet jól szocializálni...

Hogy lehet jól szocializálni egy kutyust, hogy felnőtt korára nyugodt kutya legyen?

Figyelt kérdés

Még kölyök, 8 hetes, de van egy golden mellette, az is igaz, hogy szaporítótól vettük, de ezt akkor még nem tudtuk, én még pici voltam, a szüleim meg nem nagyon értettek az ilyen dolgokhoz, van egy kis idegrendszeri baja: pl. amikor meghalt a mellette élő kutyus bepisilt körbe körbe szaladgált, és nagyon zilált volt, szó szerint megvolt őrülve, amikor a kutyasuliban csibészeltek, a csattogástól, és a kurjongatástól is nagyon megijedt, fél az összes nagy tárgytól amit a közelébe viszünk, pl. talicska. Nem tudom miért, de szeretném, hogy az a kutyus akit mellé hoztunk az ne legyen ilyen. Azt tudom, hogy hozzá kell szoktatni a szokatlan hangokhoz, és, hogy nem szabad olyan környezetbe rakni őt amiben nincsenek stresszhatások. De furcsa, hogy tudom hozzászoktatni, hogy ne féljen a vödörtől, nem tudom pontosan, hogy fél-e de hangosan ugatja, közben a farka feláll, és néha csóválja, szerintem csak játszani akar vele, de a tesóim szerint fél tőle. Ja és ilyen pici korában ugye szabad engedni neki, hogy harapdálja játékból a kezünket? És mikor kezdhetem vele a pórázhoz szoktatást?

Előre is köszi. :)


2010. aug. 25. 19:26
 1/8 Kaileena2 ***** válasza:
Természetesen nyugodtan harapdálhat de ha túl erősen harap úgy hogy az fáj vedd el a kezedet és szidd le ezután nyugodtan játszhat vele újra.Már most kezd el pórázra szoktatni.Valószínűleg csak játszani akar a dobozzal,de ha akarod bele is rakhatod a vödörbe hogy nyugodtan kiugorjon belőle ő ezt játéknak foglya fel és talán rájön hogy a vödör ártalmatlan.Ha rosszat csinál szidd le ha jót dicsérd meg.Sokat játszatok vele és a séta is jó hatással van a kutyusokra.Ha parancsot akarsz neki tanítani akkor még most kezd el.Időben mutassátok meg neki mutassátok meg neki hogy ki a falkavezér mert nagy korában nem fog engedelmeskedni úgy ahogy akarnátok és ha elmentek nagyon ideges lesz mert nem tud megóvni titeket.Ha magát hiszi falkavezérnek az nagyon stresszes a számára hisz neki kell védeni mindentől a családot és ha elmentek ezt nem tudja megtenni.Ezenkívül ez azért is jó mert esetleg jövőbeli háziállatokkal kedvesebb lesz.
2010. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó, ha tudod, a félős viselkedést az új kiskutya is el fogja tanulni a másiktól, bármilyen jó idegrendszerű is.
2010. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy lehet ilyen kölyök korában megtanítani neki, hogy én legyek a falkavezér?
2010. aug. 26. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Fő elv a következetesség. LEgyél biztonságos és kiszámítható a kutyának.

Hogy ne féljen, azt azzal tudod elérni, ha már most hozzászoktatod a különböző zajokhoz. pl.: fűnyíró, mixer, autó... sokat sétáljatok, de ne erőltesd túl.

Hagyd, hogy játszon a dolgokkal, és bíztads is arra, hogy megismerjen új dolgokat. Vidd emberek közé. Nem kell, hogy mindenki pesztrálja, de ha megtanulja, hogy te döntesz, akkor monden ok.

Az én kutyámmal, amikor kicsi volt, mentem sétálni, ha ugattak a kutyák egyszerűen nem vettem róluk tudomást. Ha őt zavarta, akkor jutalomfalattal bíztattam, hogy menjünk tovább. LEgyél mindig nyugodt, határozott.

Sokszor megálltam beszélgetni, akkor addig nem mentem tovább, amíg a kutya meg nem értette, hogy én döntök, mikor hova megyünk, meddig maradunk.

Bíztasd, hogy ha vlamit cipel, akkor hozza hozzád...


A lényeg, hogy mindig te döntesz, nyugodtan, higgadtan.


Ha te vagy a falkavezér, akkor a kutya rád fog figyelni, nem a másik kutyára.


Nekem sem tk-s kutyám van. Ennek hosszú a története, de nagyon sok ismerősöm pórul járt, a magukat tenyésztőnek nevezett emberekkel. Voltam olyan örökbefogadó napon, ahol jöttek az ismerőseim a tk-s kutyáikkal. Az egyik DP-s, a másiknak nem volt megfelelő a színe, harmadik csípőficamos volt... Van egy barátom, akinek elvileg közepes méretű tk-s kutyája van, mindez papíron, mert a kutya egy 50 kg-os behemót lett, és messze nem úgy néz ki, mint ahogy kellene. Szóval nem minden arany ami fénylik. ÉS azért mert "tenyésztőtől" vezsel kutyát, még nem jelenti azt, hogy azok tökéletes kutyák lesznek. (egyébként ezekben az esetekben az összes tenyésztő elismerte a hibáját, és van akinek felajánlotta, hogy kicseréli a kutyáját(!), vagy kompenzálja anyagilag...)

Mellettük pedig ott voltak az ún. "szaporítóktól" vett kutyák, befgogadott, megmentett kutyák, és a vidámság, a szépség és a szeretet mindegyikben ott volt.... Kemény üzletről van szó, bárhonnan nézed.

A tenyésztők egy részét is simán nevezném szaporítónak!!!

De ne ítéljünk.

2010. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hétköznap reggel 13:10-től a spektrumon szokot menni egy híres kutyatréner Victoria Stilwell sorozata abban minden benne van amit tudni akarsz ;)
2010. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kutyarajongó ***** válasza:
Az előz válszolónak igaza van a Póráz két végén jó műsor én is ajálom!! És nem csak akkor van haben 8:15 és 13:10 kor.
2010. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi.:) De én is szoktam nézni:D, meg a kutya dokit is:D.

De azért köszi:)

2010. aug. 29. 22:44
 8/8 Kaileena2 ***** válasza:

[link]

Ezen az oldalon minden ott van a falkavezérré válásról

2010. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!