Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korától öregszik...

Hány éves korától öregszik egy kutya?

Figyelt kérdés
Nagynon szeretném tudni :)))
2011. dec. 6. 18:11
1 2
 1/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Kölyök korától kezdve.:))
2011. dec. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

Egész életében öregszik :)

Hogy mikortól nevezhetjük öregnek, az meg mindig az adott egyenél dől el, nincs általános korhatár. Egy német dog pl. 8 évesen már matuzsálem, egy kistermetű keverék meg 15 évesen is nézhet ki középkorúnak.

2011. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de hány éves korátol számit öregnek?
2011. dec. 6. 18:18
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Születésétől. Ha eltelik 10 perc miután kibújt az anyukájából, akkor már 10 perces a kutya :)
2011. dec. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

[link]

Rá gondolok!

2011. dec. 6. 18:19
 6/16 anonim ***** válasza:
Nagy testűeknél kb. 10 évestől, kicsiknél 12-13 éves kortól. De egyébként ez nincs így meghatározva, ismerek 18 éves németjuhászt, és igaz elég hamar elfárad, de boldogan szalad a labda után.
2011. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mondom, nincs korhatár. Mit nem értesz ezen? Akkortól öreg, amikor már öregesen mozog, viselkedik, meg egyáltalán öregnek látszik.
2011. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem tacsi keverékem volt olyan 8-9 évesen vett fel külömböző szokásokat akkor azt mondta a doki hogy kezd öregedni ,de egyáltalán nem látszott rajta csak persze már nem volt olyan virgonc élt 14-évig sajnos el kellett altatni nagyon beteg lett a szivem szakadt meg érte.
2011. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ahány éves korától Te azt mondod:)

Az én kistestű terrierem 5 éves lesz, én azt szoktam mondani, ha szóba kerül, hogy ő már nem olyan fiatal, ő már idősebb.

Mikor fogom azt mondani, hogy öreg? Ha azt látom rajta, hogy már nincs kedve a több órás sétákhoz, a hatalmas hancúrokhoz, ha az életfunkciói lelassulnak, ha többet alszik, mint fiatalabb korában.

2011. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az öreg kutyáknak már kötött a mozgásuk, tipegnek. Némelyiknek homályos a szeme. A sötétebb kutyáknál kifehéredik a pofa, de már három éves korukban az állkapocs alatt őszülni kezd. Nem szívesen játszanak más kutyákkal mint korábban. Kilazul a foguk.


Morózusak lesznek. Ízületi problémák és más szervi problémák adódnak.

Mindenféle nyúlványok- szemölcsök- szövetszaporulatok lehetnek.


Ezek az öregség jelei.

2011. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!