Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a kutya lukas...

Mit tehetek a kutya lukas fogaival?

Figyelt kérdés

Van egy Tacskó keverékem. 6 éve lesz nemsokára. Tegnap vettem észre hogy fent bal oldalon az egyik hátsó foga (hátulról a 3.) lyukas. Nem fáj neki ugyan olyan az étvágy eszik rendesen csontot is mindent.

De mit lehet vele tenni? Ha elviszem doihoz az tud vele valamit kezdeni és ha igen mennyiért??


A válaszokat élőre is köszönöm!


2011. dec. 6. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Állatorvos tud vele mit kezdeni, az árak pedig egyediek.
2011. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. Betömik nekik is?
2011. dec. 6. 14:12
 3/10 A kérdező kommentje:
A választ köszönöm!
2011. dec. 6. 14:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát arról fogalmam sincs..

Nem találkoztam még ilyennel, inkább nem írok butaságot.

2011. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Amúgy nem tudom mitől lehet neki. Tápot meg csontot kap néha egy kis kajamaradékkel meg olyan dentalixet is vagy mi az. Na olyat is veszünk neki. Ő az első kutyánk akinek van lukas foga.

2011. dec. 6. 14:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát.. nálunk embereknél, ha jól tudom a kalcium hiánya okozza a szuvasodást és ennek következményeként a lyukas fogat.

Náluk nem tudom mi lehet az oka, hiszen a csont is tartalmaz kalciumot, gondolom a táp is, amit adsz neki... Szóval passz :S

2011. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En csak macskaval tudok peldat. Kihuzzak. Az allatorvos nem fogorvos, nem tom, meg gyokerkezel. Hanem altat es huz.
2011. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van amelyik állatorvos akár koronát is tesz mondjuk a letört szemfogra. Az ár biztos húzós. Embereknél is alsó hangon 5-10 ezer egy tömés, a kutyát még altatni is kell, az megint 5, szóval gyanítom, hogy nem olcsó beavatkozás.
2011. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Megnézetem a dokimmal, hogy ő mit mond. És ha azt mondja hogy kéne akkor majd gyűjtök pénz és felkeresek egy ilyen dokit. De szerencsére egyénlőre nem fáj neki...
2011. dec. 6. 19:32
 10/10 Akiteki ***** válasza:

Irtózatos drága a kutyafogorvos és igazából nincs szükség rá. Ha nem fáj neki, akkor elvan vele.

Az én kutyámnak letört egy foga. Egy hétig ordított evés közben, aztán elmúlt. Az orvos is azt mondta, hogy ne csináljunk vele semmit, mert felesleges.

2011. dec. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!