Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya lehet cukorbeteg?

MARIANN06 kérdése:

Egy kutya lehet cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Az én kutyám remeg a csokoládéért.Tudom hogy nem szabad neki adni de azért néha szoktam, és falná csak falná be a tábla csokit.Vagy csak szereti az édességet?
2011. dec. 6. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, és nem, a cukorbetegségnek nem elsősorban a cukorzabálás a tünete.
2011. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom,de az en macskam epilepszias.
2011. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Igen. A kutyák is lehetnek cukorbetegek. A csokiért való rajongás lehet rossz szokás is. Egy vérvétel tisztázná a dolgot.
2011. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
persze h lehet, rengeteg betegség jellemző állatokra és emberekre egyaránt. ilyen pl. a rák is
2011. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
PErsze h lehetnek, de a cukorbetegség tünete nem ez. Amúgy tudsz róla, h minden egyes kocka csokinál a kutyád életével játszol?
2011. dec. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
igen az a kutyáknál aceton-inzuliucnak hívjak és NEM KELL kezelni mint AZ emberel olyan mint ha nem IS lenne NEKI
2011. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

A cukorbetegség a kutyák és a macskák viszonylag gyakori endokrin rend-ellenessége, amely abszolút vagy relatív inzulinhiányt eredményez. A sikeres kezelés alapfeltétele az inzulinadagolás, de az étrend módosítása és az élet-mód rendszeressége szintén fontos.


A betegséget alapvetően a hasnyálmirigy által ter-melt hormonnak, az inzulinnak a hiánya okozza, ami a vércukorszint megemelkedésében, és cu-korvizelésben nyilvánul meg.


Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha a betegünk vércukorszintje tartósan megha-ladja a 7,6 mmol/L-t.


A legjellemzőbb tünetek, hogy kedvencünk a szokásosnál sokkal több vizet iszik, illetve vizel, és feltűnhet, hogy aceton-szagú a lehelete.


Először hízás, majd fogyás, fáradékonyság, rendellenes étvágy figyelhető meg. Gyakran előfordul, hogy a szőre hullik, fénytelenné válik, esetleg bőre korpázik. Előrehaladottabb esetekben szürke-hályog alakulhat ki.


Azt vesszük észre, hogy kedvencünk látása romlik, esetleg teljesen elveszíti azt, s nekimegy mindennek a jól megszokott környezetében is. A betegség végkifejlete lehet a tudatvesztéses állapot is. Ha ilyet észlelsz, fordulj állatorvoshoz.


Az, hogy szereti az édességet nem jele a cukorbetegségnek.


A csokoládé teobromint tartalmaz. A teobromin hasonló a koffeinhez, de mérgező hatású egy kutya szervezetére nézve. A mérgezés mértéke függhet a csokoládé mennyiségétől és fajtájától is. Az étcsokoládé például sokkal inkább mérgező, mint a tejcsoki....ettől függetlenül a tejcsoki sem egészséges a kutyának, ne adj neki.

2011. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
5/6 Igen tudok róla mint azt írtam is.Nagyon köszönöm a választ.
2011. dec. 6. 17:41
 9/13 A kérdező kommentje:
6/8 köszönöm a megnyugtató választ.Azért elviszem 1 vérvételre.
2011. dec. 6. 17:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehetnek, de a csokimánia nem függ össze ezzel :)
2011. dec. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!