Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németországba milyen feltétele...

Németországba milyen feltételei vannak a kutyatartásnak? Társas házban lehet tartani?

Figyelt kérdés
Menhelyről szeretnénk kihozni egy kistestű kutyát. Valószínűleg külföldön és társas házban fogunk élni, jönne ő is velünk. Ivartalaníttatjuk, oltásokat természetesen megkapja, chip-et is kap. Egy darabig biztos otthon leszek, így nem is lenne egyedül, gyakori séták természetesek. Már volt kutyám panelban, nagyon elvolt, bár rengeteget sétáltunk, hétvégét meg a szabadban töltötte rohangászással.
2009. máj. 15. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Németországban elég szigorúak a törvények és ezen belül is szigorúak a társasházakban. Olyan lakást kell majd keresnetek, ahol lehet állatot tartani, mert a bérházak felében nem lehet. Ha mégis lehet, akkor pl. kutyánál meg van szabva, hogy mekkora lehet, bármikor kirakhatnak, ha sokat ugat vagy bármiért a többi lakó tiltakozik.


Tehát a háztulajdonostól és a többi lakótól függ.

2009. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én itt élek, és ahogy olvastam, a legtöbb albérlet hirdetésében benne van, hogy elfogadják-e a háziállat tartását az adott lakásban/házban. De még egy sztori, mait épp nemrég hallottam itt a barátnőmtől, aki kertes házban lakik itt, és ők is ki akartak hozni egy kutyát a menhelyről, de aztán mégsem tették, mert nekik elég hülye szomszéduk van, aki a másik szomszédjuknak írásbeli határozatot vitt, hogy mikor ugathat a kutyájuk, meg mikor nem...ezek után inkább nem vállalták be a kutyát, mert ugye kert lévén, szerették volna kint tartani. De amúgy mint az elején írtam, természetesen lehetséges, csak megfelelő albit kell keresnetek, ahol a főbérlő engedélyezi, na meg a szomszédok sem mindegy. Mi irodától béreljük, és ők nem szóltak bele, bár csak 1 cicát vallottunk be:). Nekünk 2 cicánk van meg 2 papagáj.
2009. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor kicsit érdekes lesz, mert valószínűleg a munkahelyünk fog bérelni lakást, kiderítem, lehet-e kérni kutyásat. Nagyon-nagyon szeretnék egy kis blökit.
2009. máj. 15. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!