Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldre utazom. Konkrétan...

Külföldre utazom. Konkrétan Németországba. Hogyan vihetném magammal a kutyusomat? Milyen szabályok vannak erre?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Chip kell a fülébe meg útlevelet kell csinálni neki. Mindkettőt az állatorvostól kell kérni. Ő azt is tudni fogja, milyen betegségek ellen kötelező beoltani.
2008. okt. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
mindenekelőtt meg kell kérdezned a kutyust hogy van-e kedve menni.(Csak beleegyezéssel utazhat ugyanis) aztán el kell menni az állatutaztatási felügyelőségre és kiállíttatni egy kérvényt a kutyusnak hogy külföldön fog tartózkodni. (fontos hogy ottlegyen a kutyus mert saját mancslenyomatával kell érvényesíteni a papírt). ha ez megvan, be kell oltatni, egy kötelező védőoltással német csótány ellen, és már utazhat is. (lehet biztosítanod kell bogyót utazási betegségre neki, ha szükséges, ez is a gazdi dolga) nagyjából ennyi:)
2008. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat.
2008. okt. 3. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz pici javítása: a chip nem a fülébe kell :)

A nyakán a bőre alá ültetik be, olyan pici, hogy utána hiába tapogatod, nem fogod érezni sem. Az egész annyi, mint egy oltás: egy tűvel beszúrják a bőre alá. Ehhez jön még az útlevél, a chip számát rögzíteni kell benne, kell bele a veszettség elleni oltásról igazolás és egy igazolás arról, hogy a kutya egészséges, ezért utazhat. Ennyi. Az állatorvosod tudni fogja.

2008. okt. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Azt érdemes még tudni, hogy ezzel az útlevéllel az EU legtöbb országába utazhatsz a kutyával, de van olyan ország, ahova ez kevés! (Például Anglia, meg még egy másik, de nem ugrik be, melyik ország) Ezt csak azért tartottam fontosnak ideírni, hogy ha esetleg még később máshova utaznátok, erről jobb ha tudsz!

De Németországba elég az útlevél a chippel.

2008. okt. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Chip már van a nyakába.Ez volt az első amit megkapott az oltások után. Sajnos az útlevélről nem tudtam, és már holnap utazom. De azért köszönöm a válaszokat.
2008. okt. 4. 10:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy akkor végülis most mi lesz a kutyussal?
2008. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha megvan a chip, és az oltásokról a könyvecske, az útlevelet pár perc alatt ki tudja tölteni neki az állatorvos, ez nem olyan, hogy előre igényelni kell, mint az embernél. Párezer forintot kell fizetni.
2008. okt. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!