Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam...

Melyik fajtát válasszam házőrzőnek?

Figyelt kérdés

Kertvárosi övezetbe nagy kertes házhoz ( 800 m2 udvar és kert ) szeretnék középtermetű házőrző kutyát. Kapna egy szigetelt kutyaházat, a lakásba nem jöhetne be. Szilaj nyugodt természetű tanítható kutyát szeretnék.

Középkorú férfi lenne a gazdája, kisgyerek nincs a házban.

Nem "Fifike" de nem is harci kutya érdekelne.

Valamilyen juhász kutya lenne a jó választás ?


2011. dec. 8. 00:01
1 2 3
 11/23 dizus ***** válasza:
Ha morog a kutya a gazdájára,az a gazda hozzá nem értése és nem a kutya viselkedéséről árulkodik.
2011. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

igen, utolsó!:)


mint írtam, pont az ilyen kis "kellemetlen" dolgok miatt NEM ajánlom bárkinek.


engem soha nem morgott meg a kutyám, bármikor elvehetem tőle a kaját, vagy a csontot a szájából.

rohadtul nem lennék annak a helyében, akit egy káj helyretesz...

2011. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Hideg vérrel ölte volna meg azt a kutyát, aki kölyökkora óta anyáskodott felette."


Nem hiszem, mivel a pásztorkutyák egyik legfontosabb eleme a falkaösztön. Ha valóban így lett volna, ahogy írod, hogy hidegvérrel megölte volna, akkor abban a kutyában nincs falkaösztön, tehát gyakorlatilag már csak nevében nevezhető pásztorkutyának, de nem az.

2011. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én a staffordot ajánlom,középtermetű,okos kiegyensúlyozott kutya,amennyiben jo kennelből vásárlod és nem sötétbőrű vagy idiota embertől aki elvaditotta a felmenőit.Tenyésztőnél ilyen nem fordul elő.Okos rátermett barátságos éber kutya!Kemény kezet igény de meghálálja százszorosan. PErsze a németjuhász is jo. Én emellett a kettő mellettteszem le a voksom. Nembeszélve arrol h ha rendesen nevelt szocializált amstaffod van akkor későbbiekben bátran jöhet a gyerek is,hsiszen huzhatják fülét farkát nagy a fájdalomküszöbe.
2011. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Úgy kezdtem, hogy ha házőrző, akkor részemről kuvasz.Nincs szó róla, hogy középtermetű lenne, nem középtermetűnek lett beajánlva, hiszen csak mondtam, hogy nálam miért ez a fajta a favorit. Ebben minden benne van.


A berni pásztorkutya egy juhászkutya. Juhászkutyára is kíváncsi volt az kérdező, szóval volt egy olyan is a listában.


Ha akarod, kibogozod a kérdésből, hogy mire gondolt a kérdező, ha meg kukacoskodni akarsz, akkor most megteheted.

2011. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%

Az amstaff se házőrző. Eleve nem ember ellen lett kitenyésztve, sőt, gyakorlatilag nem bánthatta az embert egyáltalán.

Télen pedig halálra fagy.

2011. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

azért ez nem fekete-fehér... van falkaösztön vagy nincs...

minden normális kutyában van.

és még ma is vannak olyan kájok, akiket ki kell szelektálni...

egy pásztor nyilván az én kanomat agyonütötte volna.

én sem gondolom, hogy normális, hogy figyelmeztetésképpen megölte volna azt a kutyát, aki gyakorlatilag felnevelte.

de ez van, minden kájos gazdi tudja, hogy ez a kutya ilyen (is tud lenni).


gondolom, nem láttál még élőben, akcióban kájt.

ha egyszer elborul az agyuk, akkor ott a gazda sem fogja tudni leállítani. ahhoz 1000 éves profinak kell lenned.


pont ezért nem ajánlom a kérdezőnek sem...

2011. dec. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

De láttam már néhányat, bár nem is túl sokat.

Tetszik a külsejük, bár a belső tulajdonságaik már kevésbé. Illetve úgy mondanám, hogy az idehaza túlnyomó többségben lévő viadalra szelektált típusok identitása és túlzott agressziója nem tetszik. Hallottam olyanról, amelyet az esztenán pont emiatt csaptak fejbe, mert a saját falkájában is állandóan csinálta a balhét, illetve olyanról is, amelyik utána ment a farkasoknak, elhagyta a nyájat, amit tilos. Másnap meg is lett a tetemből néhány cafat.

Ha nem létezne a komondor, akkor nagy valószínűséggel KÁJ-om lenne. Bár jobban tetszik nála a bankhar, de azt nehéz beszerezni.

2011. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Na hát igen, ezek szerint Te is tapasztaltad már, hogy ez a viselkedés bizony előfordul egy kájnál. persze nyilván nem kívánatos... na de bocsánat, nem akarok offolni...
2011. dec. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Sztem a stafford jo házörző,és megfelelő szocializáltság után jol kijön más kutyákkal,példával tuodm igazolni mindkettőt ha érdekel,továbbá nem fagy halálra ha rendesen hőszigetelt háza van hőföggönnyel ellátva.
2011. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!