Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisilt már harmadszorra...

Miért pisilt már harmadszorra az ágyunkba a kutyánk?

Figyelt kérdés

Eléggé durva dolgokat művel a 8 hónapos bolognese kutyánk.

A múltkor anyukám ágyára kakilt, illetve egyszer már a konyha asztalra is kakilt, a mi ágyunkba pedig már háromszor bepisilt. Ez nem vicc, tényleg. Tudom, hogy hihetetlen és teljesen abszurd, de ezt tette. A szobatisztaságra nevelés nála elég hamar ment, hamar rájött, hogy kint kell pisilnie, jutifalattal neveltük erre. De mindig legalább 2 óránként kivittük, éjszaka kibírta pisilés nélkül. Mostanában pedig, hogy ivarérett lett gondolom, mert mostanság kezdett felemelt lábbal is pisilni állandóan bepisil, naponta legalább 2-3-szor, tegnap pedig az ágyba pisilt. Nem tudom ezt miért csinálja, pedig nincs elkényeztetve. Egyébként nem az ágyunkban alszik, van sajátja is, csak esténként, délutánonként megengedjük neki, hogy heverésszen velünk az ágyon tévénézés közben.


2011. dec. 8. 10:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

8. válaszoló, ez a link nagyon jó!

Igaz csak a címszavakat olvastam inkább (nem volt időm többre). Mondjuk a petárdák időszakában nálunk a kutya beengedést nyer az előszobába. Ott pedig nyugodtan szundikál...

9. voltam.

2011. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

KUTYAISKOLA! Igen, valószínűleg dominanciaprobléma, de valami gebasz is lehet a kutyával, ha nem ő az első kutyátok, és nincs totálisan agyatlanul teljesen kinyalva a kis segge, akkor ez a viselkedés azért nem indokolt. Én mindenképpen megmutatnám szakértőnek, aki látva már tudni is fogja, hogy mit csinálsz rosszul (ha rosszul csinálsz valamit).

Persze azzal sokat nem áthatsz, ha elkezded a ritualizált dominancia gyakorlatokat, de messze nem vagyok abban biztos, hogy az segít. Valamit nagyon félreért a kutya a kommunikációtokból, ha ilyeneket csinál.

2011. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm vizslája mindig odapiszkít az asztalra ha elmennek.Ő azt mesélte,hogy hívtak egy kutyakiképzőt és 3 hónap alatt valahogy kinevelték belőle ezt.
2011. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Akiteki ***** válasza:
Igen komoly nevelési problémák vannak Nálatok. Sürgősen keressetek egy jó iskolát és próbáljátok meg kutyaként kezelni, mert ez sem neki, sem Nektek nem jó. Ez csak egy jelzés a sok közül, amit vagy nem vesztek észre, vagy nem érzitek a súlyát. A kutya már teljesen a fejetekre nőtt, szükségét érzi, hogy mindent megjelöljön, így tájékoztatva Titeket, hogy az az ő területe és kotródjatok onnan. Eljön az idő, mikor majd támadni is fog ezért.
2011. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
mivel a fő gond otthon van, hívjatok házhoz egy trénert aki elmagyarázza és megmutatja mit és hogyan...!
2011. dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%

Mit keres a kutya a konyhaasztalon és az ágyban?

A válasz pedig egyszerű. Az utóbbi időben átvette a flkavezérséget a drága :)

DE, google a barátod, mint tudjuk :P

[link]


Itt megkapod a választ és tehetsz ellene :)

2011. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
0%

nekem is bolognese kutyám van 6!

1 nem szobatisztaa !!!!!!

ugy csinál a juti falatét de nem az!! elég nehéz ekik megtanítani főleg ha fiu!! nekünk 1,5 hónapos korába került a házba és 1,5 éves volt mire komolyan szobatiszta lett4 pedig a kezdetektől tanítottuk!

2 asztalon??? pff..... NE ENGEDJÉTEK ÁGYBA!!! NE SZOKLYON BELE MERT SOHA NEM TUDJÁTOK LESZOKTATNIIIIIIIIIII

2011. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
29%
lehet ezt látta tőletek is :D
2011. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!