Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Husky kutyáról mi a véleméyn...

A Husky kutyáról mi a véleméynetek? Akinek van otthon, mivel jár a tartása? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok türelemmel :)
2011. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nagyon "kényes" állat? De amúgy jó házőrző? Vagy mi a probléma vele? Nem lehet nevelni?
2011. dec. 8. 15:41
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Minden kutyát lehet nevelni.

A husky elég öntörvényű fajta, kezdők megszenvedhetnek vele, ha nem tanulnak meg akaratosabbak lenni a kutyánál.

2011. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Ne vegyél huskyt,ha nem értessz a fajtához!!!

A szívem szakad meg, mert annyi idióta vesz huskyt a külleme miatt és közben láncra kötve tartja.Egyépként tipikusan az a kutya ami átmászik minden kerítésen.Előfurdult már,hogy sétáltattam a kutyám és csatlakozott hozzám egy husky,hazakísért és nem mozdult a kapuból,nekem kellett visszavinnem.Szóval nem kezdő kutyásoknak való!

2011. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm a válaszokat. Akkor meggoldolom, hogy lehegyen-e vagy nem!
2011. dec. 8. 16:23
 6/9 Akiteki ***** válasza:
68%

Ne vegyél huskyt, ha nem tudsz róla semmit. Mondjuk ez minden más fajtára is igaz.

A házat egyáltalán nem fogja őrizni, ez az alap.

Sok foglalkozás, sok humorérzék kell hozzá, egészen másképp kell tanítani, mint egy juhászkutyát pl.

2011. dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólókhoz, ne vegyél huskyt ha nem tudsz róluk semmit. először érdeklődj, olvass utána a fajtának, hogy megfelel e az igényeidnek és utána dönts, ne csak a küllem miatt.

egyébként házat nem őriz, nagyon barátságos fajta. nem lehetetlenség megnevelni, de makacsabb fajta, és másképp kell hozzáállni, mint mondjuk egy németjuhászhoz. egyébként az enyém nem szökős. nagyon értelmes kutyus, csak benne van a makacsság. szeret nagyokat sétálni, illetve futni.

2011. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia nekem két huskym és 1 német juhászom van.10 éve kutyázom x dijakat nyertünk sorolhatnám de ez nem a villogás helye és nem is erre vagy kiváncsi.A husky nem kutya hanem husky!Nehéz képezni kb 4 szer több munkát igényel mint a németjuhász és sosem lesz engedelmes.Mindent tud és megtanul de csak akkor hajtja végre a parancsot ha kedve van öntörvényü kutya sok türelem kell hozzá.Komoly kerités és sok szabad idöt igényel.Hülyeség hogy nem birja a meleget!Sokszor napoznak a 35 c hőségben is 3 rétegű szőre a naptól is megvédi imádják a vizet jol úsznak bár erre a képeségre kiskorárol tanitani kell.A husky képzését már pár hetesen el kell kezdeni mert kb 8 hónapos kórátol be érik innen már nehezebb a képzés.Tehát a szocializációt a behivást helyben maradást ültetést fektetést porázon vezetést és szabadon követést kb 10 hónapos korára meg kell tanitani mert utánna nehéz.Gyerek mellé ideális kutya sosem agresziv imádja az embert.Olyat még nem hallotam hogy husky embert harapot volna.Nem ház örzö de jelez ha van valami viszont szeret vonyitani ami akár 3 km re is elhaladszik akár a farkas üvöltés, ez a szomszédokal probléma lehet le lehet szoktatni rólla de ha nem vagy othól úgyis csinálja:)Nagyszerű kutya de sok türelem szakértelem és nagy adag humorérzék kell hozzá:)Ha jó kuyát akarsz nem olcsó!Rengeteg a szaporitó magyar országon és tele vannak beteg rossz tultenyésztett kutyákkal,bár van pár tenyésztő ami jó de nagyon meg kell nézni honnan veszed.1 jó husky akár 150-200 e forint is lehet,de hobbi célra már 80 e ft ér is jó kutyát lehet venni.A szaporitókat kerüld hidd el tapasztalatból mondom isten mencs 1 rosz idegrendszerű kutyától.Remélem tudtam segiteni:)Tapasztalt kutyás vagyok szeretem a fajtát de ha az én kuyáim ki őregszenek még 1 huskym nem lesz az biztos. iszonyat sok türelem kell hozzá és türelem és türelem:)
2012. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Timi124 válasza:
Lehet hogy nem én kérdeztem de nekem is jól jöttek a tapasztalataitok köszönöm.
2013. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!