Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik azok a dolgok, amiket be...

Mik azok a dolgok, amiket be kell szereznem mielőtt hazahozom a kölyökkutyámat?

Figyelt kérdés

Első kutyusomat tervezem és nincs még tapasztalatom azon a téren, hogy mik azok a dolgok, amik feltétlenül szükségesek mielőtt hazahozom a kutyust. Nem akarok fölösleges dolgokra is költeni, ezért kérdezem a tapasztalt gazdikat.:)

Amúgy egy kistestű kutyáról van szó, amelyiket lakásban fogjuk tartani.


2011. dec. 8. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Fekvőhely, etető, itatótál, nyakörv, póráz, játék (nem kell sok 2-3 fajta elég), Ezek a feltétlenül szükséges dolgok.
2011. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és persze kaja a kiskutyának.
2011. dec. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kaját kérdezd meg mit adott a tenyésztő neki. Az útra is vigyél tálat és vizet!
2011. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És például milyen fésűk kellenek? Milyen kutyasampon? És a többi...

(Amúgy havannai bichonról van szó.)

2011. dec. 8. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb fajta kefe az ilyen típusú kutyákhoz ez [link] Vigyázz, mert ha rosszul használod, szúr, és egy életre meggyűlöltetheti a kutyával a fésülést. Lehet, hogy kiskorában valami "enyhébb" fésűvel kéne kezdeni a fésüléshez szoktatást, vagy nagyon vigyázni.


Samponból olyat válassz, ami visszazsírosítja a szőrt, de ha állatboltban/kisállatpatikában elmondod, milyen kutyához és milyen gyakori használatra lesz, biztos mondanak konkrét márkát.


Drága fekhelyet sztem egyelőre nem érdemes venni, úgyis megrágja, amikor váltja a fogait. Az én kutyáim kartondobozba tett vastag pokrócon nőttek fel, és nem kifogásolták. Ha rághatnékjuk volt, akkor a kartont nyugodtan le is nyelhették, míg a műanyag bélelzáródást okozhatna.


Ugyanez vonatkozik a játékokra. Fogsz egy lyukas zoknit, összecsomózod, kész a játék. Vagy a WC papír gurigát is szokták szeretni. Ha labdát veszel, olyat, ami tömör gumi és nem tudja szétrágni. Nálunk még nagy sikere volt a csomózott kötéldarabnak és a madzagos labdáknak. A sípoló játékokat úgyis kirágja, vagy az őrületbe kerget vele... Esetleg beszerezhetsz marhabőrből préselt erős műcsontot, amivel elfoglalja magát és nem eszi meg fél óra alatt.


A póráz: szerintem ne flexit (kihúzhatót) vegyél. Egyszerű, másfél méteres műanyag v. bőr póráz tökéletesen elég. Hidd el, ezerszer jobban tudod kontrollálni a kutyádat. Ha pl. flexin repked előtted 5 méterrel és ráront egy nagyobb kutya/kirohan az úttestre/elkezd felenni valamit a földről, másodpercekig tehetetlen vagy, amíg utol nem éred. Rövid pórázzal is le lehet mozgatni a kutyát, vagy legalábbis elvinni a kutyafuttatóig. :)


Vehetsz neki nyakörvet vagy hámot, én speciel nyakörv-párti vagyok, de ez ízlés dolga. Egyelőre úgyse viheted sétálni, míg az oltásai nincsenek meg, de legalább megszokja.


Na meg persze a tálka. Egy a kajának, egy a víznek. Szerintem a rozsdamentes acél a legjobb, strapabíró és nehéz felborítani.


Esetleg: ha később utazni akarsz vele, beszerezhetsz egy műanyag szállítóboxot is, bármikor jól jöhet, akár állatorvoshoz kell vinni, akár tömegközlekedési eszközön, akár kocsiban. Biztos lehet használtat is venni, úgy nem olyan drága.

2011. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!