Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorksire terrier kennel...

Yorksire terrier kennel ajánlatok? Tapasztalatok a fajtával?

Figyelt kérdés

Mire figyeljek oda vásárláskor ennél a fajtánál stb...


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 9. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én csak kennelt tudok ajánlani Of New deal kennel [link]

szerintem ők a legjobbak :-)

2011. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ja és egyes kennelekben mennyit a kutyák? Azzal tisztában vagyok hogy átlagban mennyi egy Yorki.

A választ köszönöm!

2011. dec. 9. 13:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
igazából az ár változó..ha csak hobby kutyának kéne akkor szerintem 70 ezer forintért már kapsz,viszont kiállításra 100 ezer felett van :-)
2011. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legfontosabb, hogy a MINI dolognak ne dőlj be! A yorkiknak van egy Standard mérete, 2-4kg között van egy felnőtt kutya. A minik úgy vannak kitenyésztve, hogy a vérszegény kisnövésűeket pároztatják, és így lesznek egyre kisebbek a kutyák. 10-ből 9-nek idegrendszeri, ízületi és egyéb problémái vannak. Tisztességes és korrekt tenyésztő nem is árul MINIT, mert a mini nem létezik, csak arról szól a dolog, hogy többért adják el az amúgy a standard-nek NEM megfelelő kutyákat. Mintha cukiság lenne mondjuk az, hogy egy felnőtt ember 120 centi, és direkt az ekkora embereket pároztatnánk, hogy egyre kisebb gnómok szülessenek.

20 éve vannak yorkijaim.

A lényeg, hogy egy normális tenyésztőnél nincs 50db kutya! Azt szaporítónak hívják, és messziről el kell őket kerülni. Szärnak a kutyára, csak a pénz érdekli őket. Olyan helyről vegyél, ahol törzskönyves szülők vannak, és van évente két alom. A törzskönyv nem azért kell, mert parasztvakítás, hanem azért, hogy lásd mit kapsz. Rengeteg összevissza kutyult kis állatot árulnak yorki néven.

2011. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13.51 vagyok. Amit az első linklet, a New Deal kennel, messzeföldön híres, és nagyon régóta foglalkoznak yorkikkal!
2011. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm!


Nem szeretnék mini Yorkit hanem egy sima normál méretűt. És természetesen csak jó helyről törzskönyvese.


Amúgy gondolkodtam azon is mivel már menhelyen is van Yorki keverék és fajtatiszta egyaránt hogy majd eldöntöm hogy szeretnék e vele kiállításra járt. Ha igen akkor egy tenyésztőtől veszek. De ha nem akkor menhelyről.

Mit a tapasztalatok a menhelyről hozott Yorkikal?

2011. dec. 9. 14:11
 7/13 anonim ***** válasza:
"mi a tapasztalat a menhelyről hozott yorkikkal?" Ne haragudj, de ennek a kérdésnek nincs értelme... Senki nem tudhatja, hogy az adott kutya a menhelyen honnan származik, mi az előélete, milyen egészségügyi problémái vannak/lesznek stb. :) A menhely mindig zsákbamacska, és sokszor bizony sokkal nehezebb a menhelyi kutyákkal az élet, mert tele vannak traumákkal.
2011. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat az Of new deal-re.
2011. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A világért se akarok a menhelyek ellen beszélni, de az ott lévő yorkik szinte biztos, hogy bizonytalan eredetű, szaporítótól származó kutyák, akik bizonyára nem "külföldre költözés, családi okok miatt" kerültek be, hanem valószínűleg valami betegség kijött rajtuk, és a "kedves gazdi" az orvosi költségek árából inkább vesz egy másik olcsó roncsot... Ha jó tenyésztőtől lenne a kutya, akkor a chipszám alapján felhívnák, és ő azonnal kihozná onnan. Tehát tenyésztőnél is lehet néha felnőtt kutyát venni, mert nem azért veszik vissza, mert annyira kell, hanem mert az "ő gyerekük", nem hagyják ott. Gazdiktól is kerülhet persze hozzá, és általában így is történik. Aki szó nélkül menhelyre adja, az "feketelistára" kerül, és a személyéről a többi tenyésztő is értesül...

Szóval csak anyagi okok miatt ne hozz menhelyről, mert lehet, hogy nem tudnád fizetni a kezelését!

2011. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta yorkikat azért elég nehéz menhelyről szerezni, mert egy tömeg áll értük sorba. Viszont a kérdező ha jól értelmezem nincs ellen a keverékeknek sem.

[link]


Ezeket elolvastam, nekem jónak tűnnek. Hancsik meg csak három kilós.

2011. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!