Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez hogy lehet? Mi a magyar...

Ez hogy lehet? Mi a magyaràzat rà?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen van a kutyus, akiről írok. 9-10 éves keverék kutyus, a telepet őrzi. Kb. 1,5 éves koràban menhelyről lett kihozva. A kutyussal valò "törődés" abban merül ki, hogy kollegàmék enni adnak neki, én néha megdögönyözöm és ennyi. Sétàltatva egyàltalàn nincs, mégis pàr hònapja gyönyörűen jött pòràzon. Nappal egy hosszù làncon van, zàràskor engedik szabadon. A kapu tàrva-nyitva még olyankor, de nem megy el. Hogy lehet, hogy ennyire kevés foglalkozàs mellett szòfogadò és az alap dolgokat is gyönyörűen csinàlja?
2011. dec. 9. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 2 ilyen kutyám,egyszerűen megbecsülik,hogy ott van helyük kapnak enni,és bármilyen minimálisan is,de foglalkoznak vele. Én a sajátjaimmal persze foglalkoztam, de az első még kiskoromban volt,és ha tárva nyitva volt a kapu,akkor sem ment el. Intelligensek nagyon.
2011. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Férjem szerint is megbecsüli a helyet és az ételt. Szerinte ez a menhely miatt van. Szerintem viszont ennyi idő tàvlatàban nem nagyon emlékszik ő már rá..

Szerinted?

2011. dec. 9. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű jó típusú keveréket választottak telepőrnek, akinek elég ennyi foglalkozás. Régen a portaőrző kuvasszal, komondorral sem törődtek többet, de egész nap volt mellettük nyüzsi, nem unatkoztak, a kevés mozgásigényüket meg kielégítették maguknak őrzés közben...

Ráadásul ha ez a kutya 9-10 éves, az már azért nem fiatal, valószínű esze ágában sincs már tombolni, még ha két évesen virgonc is volt.

Magyarán ez a megfelelő kutya a megfelelő feladatkörben esete. Hurrá :)

2011. dec. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem emlékszik rá. Cuki lehet :)
2011. dec. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért én kivinném párszor sétáltatni, vagy megkérnék valakit (attól függően,hogy milyen az egészségi állapota)
2011. dec. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A menhelyes kutyákra ez jellemző. Az enyém is kidobott kutya, vagyis csak a keverék. Sokkal hűségesebb, odaadóbb, és engedelmesebb. Őket jó esetben csak egyszer már kidobták. Megtapasztalhatták, hogy milyen éhezni, kidobottnak lenni, kinn ázni, fázni vagy lehet még rosszabbat is. Ezért tudják értékelni, hogyha valaki befogadja őket, és gondjukat viseli.
2011. dec. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Picit megnyugodtam, hogy akkor viszonylag jó helye van :)

Sajnálom is azért szegényt, mert belegondolok, hogy az én blökimmel mennyit foglalkozunk, mennyit szeretgetjük és azért összehasonlítva a kettőt, hatalmas különbségek vannak. Nyáron gondolkodtam azon is a nagy melegben, hogy milyen jól esne neki, ha megfürdetném valahogy, de aztán lebeszéltek róla (valszeg szegény soha nem volt megfürdetve), így azt mondták, hogy inkább ne, ki tudja hogy reagál rá...

A sétán én is gondolkodtam hogy lehetne megoldani.. Én nagyon szívesen elvinném, csak az a baj, hogy munkaidőben - bármennyire is kevés a munkám sokszor - nem nagyon hagyhatom el az irodát. Munkába amúgy is a főnököm hoz-visz, szóval hozzá vagyok kötve ill. ha még néha el is mennék kocsival és tovább maradnék, a kapu az estek 90%-ában kiugrik a helyéről és annyira nehéz, hogy egyedül nem tudnám visszatenni, nem tudnék bezárni :(

Kollegákat meg nem érdekli ilyen szinten a kutyus sorsa, egy perccel se maradnának tovább miatta...

2011. dec. 10. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!