Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltak? Nem baj az, ha...

Mit gondoltak? Nem baj az, ha én felülbírálom a kutyaiskolában a kiképző szavát, ha példának okért nem tetszik valamelyik gyakorlat elvégzésének módszere?

Figyelt kérdés
Párszor már megesett velem, a kutyasuliban ahová járunk, hogy nem úgy csináltattam valamit meg a kutyámmal, ahogy azt a kiképző mutatta/mondta. Azóta mindig is ferde szemekkel tekint rám, és leszól, ha ilyen okos, akkor mi a francért járok hozzájuk. Pedig szeretek járni, csak van ami nem tetszik és nem vagyok hajlandó úgy csinálni, ahogy ő mondta.
2011. jan. 5. 00:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Például miben bírálod felül?

Én is megtettem, de nekem barátias a kapcsolatom a kiképzővel, szoktam vigyázni a kutyáira, amikor el kell utaznia, stb. És tudja, hogy saját elképzeléseim vannak, más a felfogásom is a dolgokról (de nem ilyen alapvető dolgokról, mint kényszer vs. pozitív megerősítés, szabadon vs. pórázon kiképzés).


Viszont a TE kiképződ szerint baj, ha felülbírálod őt, és az ő esetében ugye ez érvényes. Én nem sokáig húznám egy olyan kiképző mellett, akinek ez a véleménye rólam, de tényleg jó lenne, ha leírnád, miben más a megközelítésetek, mert nem mindegy, hogy az a baja, hogy más alternatívát választasz, ami esetleg nem az ő stílusa, de ugyanúgy helyes/szabályos, vagy hülyeséget akarsz :D vagy ő a hülye :) Így nem tudom, kinek van igaza.

2011. jan. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a kiképző irányt mutat, nem kell vakon követni.

ellenben te nem vagy szakember, így nem vagy képes eldönteni, hogy amit nem teszel meg , az később nem okoz -e problémát . pl: ha , a kutya a kiképzés alatt odakap a másik kutya felé , a legtöbb kutyaiskolában azonnal reagálni kell a kutya cselekedetére ( NEM vezényszó, és erős határozott pórázrántás, azaz a kutyában a rossz viselkedés azonnali korrigálása )

amennyiben viszont ,csak megszidod, a kutyád nem tanulja meg ,hogy mi a helyes viselkedés.

viszont a kiképzők sem istenek ,és bizony sokszor hibáznak is.

de , azért nem árt tanulni a kutyák viselkedéséről, hogy legalább értsd,hogy mit-miért kell csinálni.

( én magam sem értek mindenben egyet velük, de az esetek 90 %-ban megbízom bennük, és teszem amit javasolnak )

2011. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak apró kis dolgok amiket én másképp csinálok. Példának okáért az egyik. Mikor pár hónapja a kutyáknak a fekszik tanítása volt a terítéken, a kiképző szerint lépjünk rá a póráz szárára, hogy fekve maradjon a kutya, ne tudjon felkelni és hogy így megtanulja hamarabb, hogy a "fekszik" szóra nekik kötelező fekve is maradni. Na már most én ezt így nem akartam, mert a számomra az én szememben ez egyfajta ráerőltetés a kutyámra nézve. Így hát én azt csinálta, amikor várakoztunk például, ha külön foglalkozott a kiképző valakivel. Lefektettem a kutyát, de nem léptem rá a pórázra, rögtön lefektetés után dicséret és figyeltem végig mit csinál és amikor láttam, hogy el akarna indulni rögtön újra, fekszik és dicséret. Ez a kiképzőnek nem tetszett, mert, hogy minek nem lépek rá, és ha annyit fogom jutalmazni, hogy utána már csak kajára lesz hajlandó megcsinálni. Érdekes mód az én kutyám a két órás foglalkozása végére, teljesen tisztában volt vele mi is a fekszik, JUTALOM nélkül, még a csoport többi kutyáját nagy nehezen tudták csak fektetni. Tehát ez egy eset.
2011. jan. 5. 09:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó suli.Aki a jutalmazást így fogja fel, igen begyepesedett ismeretekkel rendelkezik.
2011. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Első vagyok. Hát ebben neked volt igazad, én rühellem az ilyet :(

Nálunk nagyon domináns kutyánál csinálja ezt a kiképző, de nem mint fektetés megtanítása, hanem amikor rátámadt (magára a kiképzőre) a kutya.

Én otthagynám, mert ezek szerint a kiképző bunkó, a módszerei meg erőszakosak. Te magad is bebizonyítottad, hogy a pozitív megerősítés

- felgyorsítja a tanulást,

- mélyen rögzíti a tapasztalatokat.

Egy frászt csak jutalomra fogja, ekkora hülyeséget! Gyűlölöm az ilyen kiképzőket. A pozitív megerősítés gondolkozni tanítja a kutyákat, és még élvezi is, ergo tanulni AKAR önmaga is, a kényszer pedig kiöl belőle a dolgokat, és arra törekszik, hogy robottá váljon...

2011. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%

vagy othagyod őket vagy csendben, tiszteletteljesen tanulsz!

tudatlanul kioktatni egy szakembert nem szerencsés, csak magadat járatod le!-ha a munka menete vagy bármi más nem szimpatikus akkor elmehetsz egy másik tipusú iskolába vagy hívsz egy kiképzőt házhoz vagy beadod bentlakásos képzésre...

2011. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
*ott
2011. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik kutyasulit!
2011. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a kiképző arra gondolt, hogy a fekszik parancs után a kutyának fekve kell maradnia 1-2 percig? óráig ? napig ???

illetve a következő parancsig.

jó a pozitív megerősítés, de a kiképző által javasolt módszert is alkalmazni lehet, persze azért javasolják a kiképzés kezdetén,mert a kutya ,ha fel akar állni, azonnali visszacsatolást kap - a póráz nem engedi !

a lényeg nem a fektetés, hanem a fekve maradása a kutyának.

és ha már felkelt .... cseszheted a jutifalatot, mert már újra le kell fektetned !!!

tehát, nem arra tanítod ,hogy lefeküdjön ( és persze akkor keljen fel amikor csak akar !!!)

arra kell tanítani, hogy a feküdj parancsra ,ujabb parancsig fekve is maradjon !!!!

és a jutifalatra nem fog fekve maradni, csak lefekszik-felkel-lefekszik.....

mert erre trenírozod !

2011. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem így néz ki a megerősítéses módszer. Még sose kellett ilyet csinálnom! Ami a megakadályozás a hagyományosnál, az a jutalom a megerősítésesnél, más szóval, kiválasztom a megfelelő pillanatot, és megkapja a jutalmat. Ha elindulna felfelé, akkor elé rakom a falatot, és az orránál fogva vezetem vissza teljes fekvésbe, majd várok egy-két pillanatot, és megkapja. Ugyanúgy nem hagyom felállni. Csak itt mást használok, és ez nem kényszer a kutyának, hanem lehetőség. Más szóval, megtanítja jól dönteni a kutyát. Kérdezőnek is sikerült, az ő kutyája megtanulta, míg a többi csak vakarózott. Tehát pont, hogy nem lazulásra, hanem hatékony munkára sarkallja a kutyákat.
2011. jan. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!