Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Barátom már gyerek kora óta...

Barátom már gyerek kora óta falun él de én még csak most kezdek oda szokni. Szeretnék egy lovat. Még egyáltalán nem lovagoltam. Szerintetek van értelme venni lovat? Gyakorlat nélkül is fog menni a lovaglás?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem először próbáld ki egy lovardában.egy ló tartása nem olyan egyszerű.ha mindenképp szeretnél venni,akkor ne csikót,hanem olyat válassz,ami már hozzá van szokva,mert nekünk is nagyon sok energiába és időbe telt megtanítani,hogy elviseljen.sok szerencsét.ha beválik a dolog nagyon sok örömben lesz részed egy ló mellett.:)
2011. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán fog menni egy ló beidomítása mindenféle előzetes tapasztalat nélkül. Ha már idomított lovat veszel, akkor is valakinek meg kellene tanítania téged lovagolni, legalább egy ideig kell valaki, aki segíteni tud neked. És ne felejtsd el, hogy egy ló ápolása rengeteg időt/energiát emészt fel, nem beszélve arról, hogy elég költséges is a fenntartás (takarmány, pataápolás, állatorvosi vizsgálatok, esetleg patkolás). Van 2 hobbilovunk, tehát tapasztalatból beszélek, sokat kell törődni velük, nem lehet mellettük utazni(ha nem lesz ember aki ellássa őket), másképp nincs értelme. Ha úgy érzed, hogy van rá anyagi fedezeted, sok-sok szabadidőd és kitartásod, akkor bátorítalak, mert sok szeretetet és kellemes élményt kaphatsz egy lótól, és nagyon tud kötődni.
2011. ápr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Maga a ló ára úgy néhányszázezer forint. Lehet venni persze tízezer forintokért is cigánylovat de azokhoz általában nincs semmilyen papír sem semmilyen információ a lóval kapcsolatban. Erre jön még rá az istállóbérlés, a ló gondozásának költsége, a takarmány, állatorvos és neked lovasfelszerelés. Gyakorlat nélkül nem fog menni a lovaglás, hacsak nem úszni is úgy tanultál meg hogy beledobtak a mély vízbe, lovaglásban is vannak fokozatok hogy ki mennyire tud lovagolni, de szerintem azért nem olyan hűde bonyolult megtanulni lovagolni, de saját lovat már csak akkor érdemes venni ha tudsz is vele bánni, rendszeresen gondoskodni róla.
2011. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik.

Menj el először egy lovardába, tanulj meg lovagolni (ez nem kis pénz, max kisegítő munka fejében engednek az összegből). Ott meglátod mennyi meló van egy lóval, főleg ha otthon tartod. Fix időpontban etetés reggel este mindennap, ganézás, foglalkozni is kell vele, sokat mozgatni, legelőre ki és beengedni (ha csak nem ridegtartod). Nincs szünet, nincs elmenetel, mert ez bizony egy kötelezettség. Ráadásul költségekkel jár: pl kaja (széna, zab), állatorvos, kovács, felszerelések. Na meg ott van magának a lónak az ára. Ha rám hallgatsz 400 ezer alatt ne keresgélj, ha nem értesz hozzá, mert könnyen átverhetnek, jah és legyen a lónak papírja (ez a minimum).

Egyszerűbb a helyzet, ha bértartásban van, akkor fizeted a bértartást, ami 30-70 ezer (környéktől felszereltségtől függően). Ebben benne van a kaja, a box, a karámozás és a lovardahasználat esetleg oktatás is. Ilyenkor akkor mész ki amikor akarsz, de heti 6x illik, ha még nem is ülsz fel rá. Emellett viszont neked nem kell ganéznod, meg "hajnalban" kelni etetni és nyaralást is nyugodtan lehet szervezni.

Szóval először tanulj meg lovagolni, gyűjts tapasztalatokat és egy alapos mérlegelés után vágj csak bele.

2011. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
lovat vehetel ha anyagilag úgy álsz az máskérdés hogy tudsz e majd lovagolni acigány ló meg hogyjön ehez a kérdéshez ha nemtudnád annak idején bárdos a fogathajtó világbajnok az utólsó versenyeire a vásárokban szedte össze az ötös fogatot szégyeld magad nagyon tudatlanvagy e téren negyven éve lovazom egy magyar lovas nem megbántásként irtam
2011. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó: lehet, hogy 40 éve lovazol, de a magyar nyelvvel és nyelvtannal igen csak bajban vagy. Nem bántásból, de ajánlom egy nyelvtankönyv újbóli átlapozását.
2011. ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
fogalmad nincs a lóról ez itt nem a nyelvtanról szól akkor meg ne firkálgassál te nagy okos
2011. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Van fogalmam, több is mint gondolnád, mivel én is lótartó vagyok.
2011. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

egyaltalan lattal lovat kozelrol?

vezetted mar kotofeken?

foglalkoztal barmilyen szinten lovakkal?

szamba vettted a napi tobb ora munkat ami vele jar ha lovagolod ha nem? minden nap meg karacsony meg szilveszterkor is.

belegondoltal hogy nem epp jatek egy lo tartasa. kb annyi mint egy gyereket felnevelni csak ez nagyobbat rug.


elobb mindenkepp probald ki magad egy lo mellett, menj at szomszedhoz, jarj lovardaba hogy magad is rajojj mi kell ahoz hogy lovat tudj tartani aztan ha ez megvan akkor gondolkozhatsz azon hogy na mmost veszek lovat.


elso lovammal en is igy csinaltam ahogy te akarsz es ket het utan visszavittem felarert annak akitol vettem csak hogy szabaduljak tole

2011. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp kezdd azzal,hogy egy bérlovardában megtanulsz lovagolni.

Ne vegyél lovat addig,míg nem lovagoltál legalább egy évig és nem tanultad meg a ló gondozásával,etetésével,betegségeivel stb.kapcsolatos alapokat.Lovagolni sem tudsz megtanulni egyedül.

Egy ló borzasztó felelősség.MI van,ha megveszed és akkor derül ki,hogy mégsem tetszik a lovaglás?Mi van,ha beteg a ló és hirtelen kell kicsengetni százezres nagyságrendű összeget?Egy bélcsavarodásnál pl.a műtét és az utókezelés,kórházi tartózkodás félmillió körüli összeg is lehet,és ezt azonnal kérik.

Ne felejtsd el azt sem,hogy a ló társas lény,másik ló társaságában érzi igazán jól magát.

2011. ápr. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!