Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyakori, hogy két fekete...

Gyakori, hogy két fekete pulinak fehér kölyke szülessen?

Figyelt kérdés
Ismerősöméknek most született 4 fekete van és egy fehér. Ez kb milyen gyakori?
2011. dec. 10. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ez sok mindentől függ. Ha egy tiszta fekete és egy fehér Puli párosodik akkor soha nem lesz fehér kölyök csak fekete mert ekkor a fekete egyed nem hordozza a fehér gént.

De ha egy fehér és egy olyan fekete pulit párosítunk össze amikor a fekete egyed heterozigóta azaz hordozza a fehér gént is (vagyis van egy fehér folt a mellkasán ami nagy korában alig látszik de kiskorában igen) akkor lesznek egy fehér egy egy fekete szülőpártól fehér kölykök is de ilyen esetben a kölykök fele fehér a másik fele fekete de van olyan is hogy csak 1-2 kölyök lesz fehér a többi pedig fekete. Ez olyan esetben van a fehér Puli szülei keveredtek a fekete színnel és ezt ő is hordozza. Ilyenkor egy alomban a fekete szín dominál.

2011. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha például a szülők közül, valamelyiknek volt fehér őse, akkor a génekben, az továbbviheti a fehér szint.
2011. dec. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok


Bocsánát most figyelem úgy olvastam hogy egy fehér és egy fekete Puli.

2 fekete Pulinak úgy lehet fehér kölyke hogy mind a 2 szülőpár heterozigóta azaz hordozza a fehér gént is. Ilyen esetben 1-2 fehér kölyök szülerik az alomban a többi pedig fekete.

2011. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
fehér foltja egyiknek sem volt se most sem kicsi korban
2011. dec. 10. 19:06
 5/11 A kérdező kommentje:

de most kérdeztem ismerősömet, hogy a szuka testvérei között is volt fehér, tehát a fehér gén benne tutii meg van

és az az igazság, hogy sajnos egyik sem tk-s kutya így ki tudja kik voltak a szülők, nagyszülők...

2011. dec. 10. 19:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

első válaszoló vagyok

Én jó magam is Pulis vagyok. De így hogy ráadásul nincsen tk-juk nagyon nehéz lesz őket eladni. A Pulit már lassan így is kezdik felkapni a szaporítok és el vannak vele árasztva a hirdetős oldalak sajnos...

2011. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, sajnos. Nekem is van most egy kis puli kölyköm, de én Erdélyből hoztam, mint a kuvaszaimat. Ott még igazi vérvonal van,nincsenek agyon szaporítva és igazi munkakutyák.
2011. dec. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

utolsónak üzenném, hogy azért nem kellet volna írni, hogy menősködj a te kuvaszaid erdélyből vannnak...

Nekem is van 2 komondorom meg 1 pulim ők is tk-s kutyák igaz nem erdélyből. De aki nem teheti meg az erre fog folyamodni sajnos

2011. dec. 10. 19:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem menősködés...csupán egy tény közlés volt. Az itteni vérvonal romlását elemeztük.
2011. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tehát az ismerősöd szaporító. Hadd gratuláljak...
2011. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!