Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városligetben találkozott már...

Maoamom kérdése:

Városligetben találkozott már valaki fertőzött kullanccsal?

Figyelt kérdés
Parkokban is sok kullancs van? Mert en használok bolha-kullancs irtót,de mégis belement a kutyámba...

2011. dec. 11. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb kullancs elleni cucc nem azt akadályozza meg, hogy a kullancs belemenjen a kutyába, hanem azt, hogy megfertőzze.

Én erdő mellett élek, macskáimban és kutyáimban is rengeteg kullancs szokott lenni (én meg egyszer belementem egy bébikullancs bölcsőbe a barátommal, nem emlékszem pontosan mennyi, de száz feletti(!) miniatűr, fehéres kullancsot szedtünk ki magunkból.

Soha senkinek semmi baja nem lett még, pedig sima csipesszel szoktam a fejüknél megfogni és kicsavarni őket. Nagy ritkán beszakad a fejük.



Egy a fontos: A kullancs ne érezze, hogy életveszélyben van, legkevésbé se fuldokoljon!

(Ettől ugyan kijön, de a nyálát (amivel fertőz) már beléd öklendezte addigra...)

Tehát fürdés előtt nézd át magad és a kutyát, és ha kullancsot találsz, ne kend be krémmel, meg ilyen hülyeségek...

2011. dec. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi szer nem akadályozza meg, hogy fertőzzön egy kullancs, ha fertőzött és belement a kutyába.

Sajnos, az emyhe idő miatt vígan élnek a kullancsok most is. Pesten, de már talán az egész országban nehezen találni olyan helyet, ahol ne lennének ezek a vérzsívók. Sok féle alkalmazás van kullancs ellen, ami általában megakadályozza, hogy belemenjen a kullancs a kutyába, de ha bele is ment, a behatoláskor megöli.Minden kutya másként reagál egyes szerekre. Neked kell megtalálnod, melyik válik be a Te kutyádnál. Nagyon sok orvos ma már azt ajánlja, a nyakörv mellé spot ont is használjunk a tavaszi-őszi időszakban, amikor a legaktívabbak a kullancsok.De lehet pl a nyakörv mellett sétakor egy befújást is megejteni pluszban.

2011. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és tanácsokat! Kiszedtem belőle a kullancsot, egyáltalán nem volt megszívva,lapos volt és alig értem hozzá a kullancs csipesszel, máris kijött. Most figyelem pár napig, remélem nem lesz beteg...
2011. dec. 11. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor működött a védekezésed ! Megölte a kullancsot.
2011. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha azelőtt kiszeded szakszerűen a kullancsot mielőtt az teleszívná magát akkor nem fertőz ...nincs semmi ami 100%-os biztonságot nyújtana csak a felelős gazdi aki átnézi minden séta után a kutyáját!
2011. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!