Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól kezdem a kis pit bullom...

Jól kezdem a kis pit bullom nevelését?

Figyelt kérdés
Vettem egy kis pit bull-t, 6 hetes.Ha rendszeresen mozgatom, sétáltatom, szocializálom és fegyelmezem, elvileg akkor nem lehet gond vele ugye?van vele egy kb egy idős másik kiskutya az valami tacskó keverék, plusz még egy macska is.Gondolom ha kölyök kora óta más kutyákkal valamint macskával is van akkor nem lesz gond nagyobb korában sem.Ha valamit rosszul csinálok írjátok meg legyetek szívesek.(ui: nem azért vettem, mert húúúú de pit bull, hanem szeretem ezt a fajtát)
2011. dec. 11. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Előre jó kutyizást :)

Igen jól. Nekünk 4 éves pitünk mellé csivi lett, pedig előtte nem volt más kutya vele, volt hogy megtépte kölyökként más kutya, elfogadta a csivavát.

Macskákat nem szerette kergette őket, hoztunk egyet csak őt fogadja el, semmi baj nem lehet vele.

És igen a mozgás és a szoc. nagyon fontos nálunk:)

Esetleg képet kapunk majd?:D

2011. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:) szerdán csinálom a képeket, felteszem majd őket :)
2011. dec. 11. 21:39
 3/13 anonim ***** válasza:

köszönjük/köszönöm:)

Jó kutyizást, biztos nagyon szép :)

2011. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A saját kutya meg a saját macska azért más, mint amikkel az utcán találkozik, erre figyelj. Szóval ne csak a másik kutyával szocializálódjon, hanem idegenekkel is, sokat.
2011. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Imola Ágnes ***** válasza:

Fontos, hogy te domináld. ha rádmorrog, vagy erősebben harapdál, azzonnal üss rá egy kicsit. nem hagyhatsz neki esélyt a dominanciára. Emellett jó, ha időnként erővel a földre fekteted, az oldalára, és ha fel akar álni visszanyomod. Egészen addig, míg magától a földön marad, és nem akar felálni. Ekkor a szabad, vagy msá vezényszóval engedd meg neki, hogy feláljon. És igen szocializáció 1000-el:)Hja, és Kálciumot mindenképpen adj neki idővel:)

Egyébként a pibull, ha jól neveled, egy tökéletes kutya! Sok sikert hozzá!

2011. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! természetesen amint eléri azt a kort, rögtön megyünk az utcára, sőt én úgy gondoltam (mivel van mellettünk egy jó kis horgászvíz), hogy horgászni is viszem majd magammal. Közben elő jött egy másik dolog, mivel tegnap került hozzám, túlestünk az első közös éjszakán.Hát mit mondjak, az hogy borzalmas volt az ne kifejezés. aludt egy fél órát, aztán felébredt és nyüszített, és ez ment egész éjjel. Az éjszakai alvást lehet valahogy segíteni? vagy majd megszokja a helyet és abbahagyja?
2011. dec. 12. 10:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Először, míg ez a nyüszítés dolog megy, aludjon melletted. Elég ha valami kosárban van, ahová belóg a kezed. Ez általában segíteni szokott.


A szocializációt ne csak a sajáts kutyidra és cicádra korlátozd, próbáld meg minél több kutyával megismertetni és hagyni játszani is, hadd tanulja meg h kell viselkedni más állatokkal.


Itt egy srácnak van egy staffja. Sokszor lejött vele a futira, de más csak abban a korában, mikor már javában folyt az ivarérettség. A kutyája nem tudott normálisan játszani, minden kutyát tépett, morgott, agresszív volt. Vagy két hétig ment ez, aztán feladta. Azóta a kutya NEM játszik más kutyákkal, pórázról csak akkor lehet elengedni, ha egyedül van. Szóval ő ékes példája annak, h h kell elcseszni egy kutyát és tovább rontani a fajta hírnevét.

2011. dec. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! én arra is gondoltam, hogy mikor megyek át a haveromhoz oda is elviszem majd magammal, meg ha csak a faluba megyek sétálni akkor is, had szokja a többi kutyát és ami még fontosabb a többi embert is
2011. dec. 12. 12:54
 9/13 Imola Ágnes ***** válasza:
Az éjszakai nyüszítést pár napon belül abbahyagyja, nyugi. Hiányzik neki az anyukája, és a tesói. Amúgy ha lefekvés előtt megeteted és kiviszed, hogy végezze el a dolgát, nyugodtabban fog aludni.
2011. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 compactegon ***** válasza:

nem szabadott volna még elhozni pár hétig.

ha szerencséd van könnyű dolgod lesz, ha nem, akkor elég nehéz :)

a mi szukánkat (staff) 3 hónapos korában vettük meg. rengeteget hordtam kutyák közé (pest belváros, el tudod képzelni mi van itt), és büntettem ha rossz volt vagy verekedett, de még így is elég keményfejű, a szukák csaknem felére mozdulna. majdnem minden a neveléstől függ, de nagyon sokat számít milyen géneket hozott otthonról :)

2011. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!