Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szűnnek már meg ezek a...

Mikor szűnnek már meg ezek a dolgok?!

Figyelt kérdés

Mi az ami véget vehtet annak, hogy MINDEN TIT kutyát könyörög ki magának karácsonyra(főleg a 12-18éves korosztály lány tagjaira gondolok, akik még anyuci apuci pénzén vannak!!!)És mikor lesz végre minden ember normális kutyatartó??!!!Mikor jön el végre az az idő, hogy a falukban a kutya nem csengő helyett üzemel és rendesen kap enni és évente megkapta a veszettség és a kombinált oltástát is+chip és minden kutya aki csak hobbi kutya ivartalanítva lesz!??!! Mikor lesz már az, hogy sorba szűnnek meg a menhelyek,mert nincs kutya, mert ami van, az mind gazdinál van, felesleges szaporulat meg nem születik,és mindenki boldog???Mikor kerül már rend az emberek fejébe????!!! Miért nem gondolják át az emberek, hogy a kutya ugyanúgy érző lény, mint Ők és nem lehet vele rossul bánni, a kutya nem egy játék hanem egy társ egy jó barát, és gondoskodni kell róla!!!!!!!!!!!!

Az ebadó ezen mennyiben fog változtatni????

Remélem nagy változások lesznek, és törvények!!

Én kb 5év leforgása alatt a következőket szeretném tapasztalni Magyarországon, az ebadó bevezetése után:

1. Az utáckon nincs kutyapiszok

2. Csak annak van kutyája, akinek van rá megfelelő pénze

3.Minden kutya chippelve és ivartalanítva va

4.Nincsenek szaporítók

5.Megszűnnek a menhelyek és csak elvétve van 2 vagy 3 az országban de nincsenek azok se tele...

Ezeket a változásokat szeretném Én látni....

Ti hogy vagytok ezzel? Ki az akinek tetszenek az elgondolkodásaim?Ki az aki egyetért velem? Ki hogyan látja a mai kutyatartás helyzetét Magyarországon?

Minden válasz érdekel:) Amúgy csivavám van, nagyon szeretem, mindent megadok neki, egy évben ha az ebadót is beleveszem 50ezer Ft a teljes költség, ebben a kaja az orvos a kozmetikus és minden bennevan:) De ti mit gondoltok Magyarország kutyatartásáról?? Milyenek itt az emberek és mi kéne ahhoz, hogy megváltozzanak???

Csoda??....Vagy még keményebb törvények????

21/L


2011. dec. 12. 16:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Te aztán nagyon unatkozol!

Nos, ilyenek már nekem is megfordultak a fejemben...

2011. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A válasz egyszerű: soha.
2011. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

majd akkor a emberek a csecsemőt nem teszik ki a szemetesbe, ha az alzheimer kóros nagypapát a "kedves" család nem teszi ki az autópálya szélére mert tudják úgyse talál haza (ez valós pl, abba az idős otthonban dolgozom ahol ez a bácsi van) stb stb

Mégis mit vársz? egymással se bánunk jól, nemhogy az állatokkal... haszonállatok millió élnek apró ketrecekben nagyüzemekben azért telenyomva antibiotikumokkal, hogy a beleikből kiirtsák a bacikat és jobban hízzanak, ebben az országban gyerekek halnak éhen, és elsők között vagyunk a családon belüli erőszak listán is...


Ha addig eljutnánk, hogy egymással (gyermekeinkkel, öregeinkkel, kisebbséggel, szegényekkel) emberségesen kezdjünk bánni akkor már az állatoknak is lenne esélye...

2011. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Ha a menhelyeken nem lennének kutyák, akkor a kutya luxuscikké válna.

Kérdés, hogy mit értesz szaporítón, mert a regisztrált tenyésztő is tarthatja, kihasználhatja úgy a kutyáit, mint egy névtelen szaporító. Tanítani kellene az állattartási, tenyésztési ismereteket, és aki elvégezte a tanfolyamot, azt regisztrálni.

Engem a láncra vert kutya szomorít el igazán. És abban is igazad van, hogy ha magunkhoz vesszük, akkor már bánjunk vele megfelelően.

2011. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szívemből szóltál! Változás? Nagyjából semmin sem fog változtatni az ebadó. Nálunk például jövőre még be sem szedi az önkormányzat. Viszont jó úton haladunk, csak nagyon lassan. Én Békés megyei vagyok, és a fővároshoz képest is óriási a különbség. A lánc itt elfogadott és helyes módja a kutyatartásnak. Aki beengedi a lakásába az meg igénytelen. Viszont, ha vissza tekintek a gyerekkoromra (most 28 vagyok), akkor már észrevehető a változás. És ezt az állatorvosunk is mondta. 15 éve még alig-alig voltak páciensek, most meg állandóan tömve a váró. Soká lesz még, mire elérjük azt a szintet, amiről írsz, de arra vettük az irányt. Néhány éve állatvédelemmel foglalatoskodok, és ez az idei év egy mélypont, rengeteg kutya, irtó kevés gazi. Az ebadó miatt, még lesz pár rossz év, de remélem utána már csak jobb jöhet!
2011. dec. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Már látom, hogy sajnos nem értenek meg....

Tudom, hogy MÁS problémák is vannak a világon, de állatbarát vagyok azonbelűl is kutyabarát és fáj látnom azt,hogy így bánnak a kutyákkal...:( És kedves első válaszoló én nem unatkozom!!!!Csak van szívem és eszem is ahhoz, hogy nem felelőtlenül élem az életem!!!Én soha nem bántanék senkit, szoktam ruhát adományozni szeretetotthonoknak, nem nézek le senkit, de arról nem én tehetek,hogy sokan felelőtlenül vállalnak pl gyereket, vagy KUTYÁT az én szemszögömből nézve a kettő ugyanaz, mivel a kutya is érző lény róla is gondoskodni kell!!!

2011. dec. 12. 17:10
 7/19 anonim ***** válasza:
Sajnos a másodiknak teljesen igaza van... Tehát soha...
2011. dec. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Pontosítok:

Az első 3 válaszoló nagyon negatív volt, a többieknek köszönöm:) És várom még a válaszokat:) Jó olvasni azt, hogy vannak még olyan emberek mint én és remélem egyre többen leszünk:)

2011. dec. 12. 17:12
 9/19 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ŐRÜLT ötletnek hangzik, de szerintem 2012-ben kéne tartani egy kutyanépszavazást!!!Olyat, mint az embereknél!!!Körbejárni az egész országot,önkéntesekkel és állatorvosokkal,kötelezővé tenni a chippet és minden kutyát feljegyezni, ahol pedig a kutya rossz körülmények között van, ott büntetni a gazdát!!!Lehet, hogy ez egy kissé radikális, de én nem látok más utat ahhoz, hogy itt normális kutyatartás legyen!!!A kedvenc idézetem pedig:

Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik. Mahatma Gandhi:)

2011. dec. 12. 17:21
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

És te tulajdonképpen mit is teszel azért, hogy ez a helyzet megváltozzon? Csak mert nagyon fel vagy háborodva, de gyanítom csak szájhősködsz. Dolgoztál már menhelyen, szedtél fel út széléről elütött kutyát, segítettél már másnak, hogy hogy bánjon a kutyájával? Gondolom nem.

A te kutyád ivartalanítva, chipezve van? (akkor nem számoltad volna bele az ebadót) Ha erre is nem a válasz, akkor nem értem a felháborodásodat egyáltalán. Úgy bírom ezeket az embereket, egy ujjukat nem mozdították meg életükben egy állatért sem, de azért fel vannak háborodva mindenen.

2011. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!