Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők! Milyen dolgok...

Tenyésztők! Milyen dolgok kellenek az általam tenyésztett kiskutyának, ha Romániába, kiállítási/tenyésztési célra vásárolják meg?

Figyelt kérdés

Első almom, ezért nem vagyok képben :)

A kölyök 4 hónapos, minden oltása (2x parvó, 2x kombinált, 1x veszettség) megvan, 8 hetesen megérkezett a törzskönyve is. Gondolom, útlevél szükséges még.

Amiben nem vagyok biztos, az az export pedigree. Ez hogy működik? Mikor kell, mikor nem? Hogy tudom lekérni, ha a "rendes" törzskönyv már itt van?


2011. dec. 7. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, útlevél és exportpedigree, ami még hiányzik.


Ha kezedben van az eredeti törzskönyv, akkor be kell fizetned az exportpedigree árát a MEOE-nak, a befizetésről szóló csekket, az eredeti tk-et és egy kérelmet kell küldeni. A kérelemben meg kell írnod, hogy kinek a nevére és címére állítsák ki az exportpedigree-t.


Kérheted, hogy a tulajdonos nevére küldjék, de azt is, hogy a saját címedre, és majd a kutyával adod át. Én általában így szoktam kérni.


Az útlevélbe az állatorvos igazolja le, hogy a kutya alkalmas az utazásra.

2011. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gond csak az, hogy már a hétvégén vinnék a kutyust... akkor ne adjam oda a törzskönyvet? Még nem most vinné, 1 éves kora után, azt hiszem, később is kikérhetem neki az export pedigreet? Erre van valami nyomtatvány, mint e törzskönyvek lekérésekor?
2011. dec. 7. 17:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyomtatvány nincs. Ha odaadod az eredeti tk-et, akkor nem tudsz exportpedigree-t lekérni, mert az eredetit be kell küldeni, és ugyan azt kapod vissza, csak rákerül az "Exportpedigree" felirat és két hologrammos matrica is.


Ahhoz, hogy átvigye a határon csak útlevél kell. Az exportpedigree-t kiküldheted neki postán, vagy ha találkoztok esetleg később is személyesen, akkor is odaadhatod. Nyugodtan vigyék el a kutyát, akár szerződésbe is foglalhatjátok, hogy egy hónap múlva megkapja, és adj neki egy másolatot a törzskönyvről.


Ha csak simán kéred az exportpedigree-t, akkor kb. 3 hét, ha sürgősségivel, akkor 3 munkanap.


Nem kell nyomtatvány, mert csak írsz egy levelet a MEOE-nak, hogy kéred exportpedigree kiállítását, x.y. nevére, és add meg a pontos címet is, amit rá fognak írni a tk-re, mint új tulajdonos.


Annak nézz utána, hogy a veszettségelleni oltás óta mennyi idő telt el. Az utazást leghamarabb az első veszettség elleni oltástól számított 21 nap elteltével lehet megkezdeni.

2011. dec. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Szerződést írjatok és abba írd bele, hogy az export pedigreet postázni fogod a címére. Egy fénymásolatot addig is szoktam adni a kölyökkel, amíg elkészül. A többit leírták.
2011. dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Francesca_ ***** válasza:
100%

Van nyomtatvány: [link]

export pedigree kérelem

2011. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Jé! Tényleg!

Én mindig csak felírtam egy darab papírra a gazdi adatait és rátűztem a törzskönyvre.

2011. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok...én sem használtam sosem nyomtatványt...csak mellékeltem egy kézzel/géppel írt papírt.


De tényleg van nyomtatvány...bocsi.

2011. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És add be még idén, jövőre megint árat emelnek:) legalábbis a tagsági 9 ezer lesz.
2011. dec. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Küldöm is befele, amint jönnek a kutyusért...


Hihetetlen ez a pofátlanság! 9000 egy klubtagságért??? A végén már tényleg az lesz, amit egy tenyésztőtárs fennhangon hangoztatott: "A kutyatenyésztés az úriemberek, ill. gazdagok sportja..."


Kíváncsi lennék, abban az esetben, ha én eleve exportra kérem ki a törzskönyveket, akkor az 5500 + 8500 vagy csak 8500Ft?


És... Úgy hallottam, csak Magyarországon van exportpedigree meg honosítás. Mennyire igaz ez? Tényleg ennyire kell a szervezetnek a pénz, hogy csontig rágják mindennel az embert???

2011. dec. 9. 01:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ki kell fizetned a Magyar törzskönyvezést akkor is, ha már eleve exportra adod be:))) Mindenhol van exportpedigré,és honositás is.)
2011. dec. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!