Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem zavar ha valaki...

Titeket nem zavar ha valaki engedély nélkül odamegy megsímogatni a kutyád?

Figyelt kérdés
Velem mindennap kb...kölyök yorkimmal sokat sétálunk,akkora még mint egy "gombszem"tehát tényleg nagyon édes.Gyakran előfordul,h sétálunk és odajön valaki ,rám sem néz,meg sem kérdezi,h zavar-e elkezdi simogatgatni,volt olyan is,hogy csak úgy odajött egy nő felvette,kinyitotta a száját és hagyta ,h a kutya belenyaljon vagy 2 percig ezt csinálta,és rohadtak voltak a fogai meg minden.Paraszt nem meg nagyképű nem akartam lenni.Nem várom,h hajbókoljanak nekem,hogy megsímogassák,de én pl mindig köszönök és megkérdezem,hogy megsímogathatom-e,mert nem az én kutyám.Szerintem igy lenne az illedelmes.Ha ti is így gondolkoztok ahogy én,van valami jó módszeretek erre?Minden normális válaszért jár a zöld kéz!Primitív válaszadók kíméljenek!
2011. dec. 10. 00:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
nekem a csivavámmal voltak ilyenek hogy a picihez odahajolt egy néni és igy odadörgölte magát, utána megnyalta a száját, már nem tudtam hogy rászólni hogy fejezze be, az eszembe se jutott hogy arrébbsétáljak annyira le voltam döbbenve. aztán nem tudtam jobbat kitalálni és aztmondtam neki hogy férges, akkor abbahagyta.... :D
2011. dec. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok megint, engem az idegesített még hogy cuppogtak neki vagy nekem a munkások és akkor megállt kb 2 percig húztam magam után mert ott nézelődött hogy honnan jön a hang és nem akart tovább jönni, én meg utálom az ilyen fütyülő madarakat :D ja és ebben az a rossz hogy ha hirtelen nyúlnak hozzá akkor lehet később probléma lesz és mindenkire odakap vagy megugatja őket
2011. dec. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Megsimogatni még oké, de felvenni, meg nyalogatni nemáá. Biztos leoltottam volna valami szarkasztikus módszerrel. :D
2011. dec. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Mindig megkérdezem,hogy szabad-e. Valahogy nekem így udvarias. Nem minden kutya szereti az idegeneket,lehet hogy egy ismeretlent megharapna. Én például ezért is megszoktam kérdezni.
2011. dec. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Amúgy ha messze van egy gyerek akkor megugatja,amint közelebb jön akkor már lefekszik mindenkinek.A metrón egyszer ültünk és mellőlem elkezdte ingerelni egy nő,táskába volt a kutya és a táskában van egy karabiner,és ahhoz volt a nyakörve csatlakoztatva,ahogy ingerelte,mindenáron ki akart jönni a táskából,csokival csalogatta,béketűrő ember vagyok nem szóltam,de addig csinálta amíg elkezdett a kutya fulladozni,az istennek sem tudott megnyugodni,a nő csalogatta meg símogatta a fejét,a nő leszállt,én ottmaradtam a kutyával,nyüszögött meg krákogott!!Sokan póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat,és némelyik dömper úgy rohan oda hozzám,volt amikor a kutyát felvettem,ugrált rám a másik kutya a gazdi meg egy szót sem szólt.
2011. dec. 10. 00:57
 6/29 anonim ***** válasza:
2%

hát lehet a kutyát te tartod el de azért még nem a rabszolgád és nem a tied nem a tulajdonod...ha valaki meg akarja simogatni meg fogja tenni,mert az ösztöne azt súgja ez a kutya szabad.

az már egy másik kérdés hogy mennyire bunkó az illető hogy még köszönni se tud...

amúgy engem zavarna de pont ezért mert a kutyát a sajátoménak tekinteném és azt akarnám hogy ne szeressen senkit csak engem,ilyen az ego

2011. dec. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Mecse ***** válasza:
100%

De, engem baromira tud zavarni. Plusz szerintem a séta nem abból kellene hogy álljon hogy a kutyám tűri hogy boldog-boldogtalan belemásszon az arcába.


Anno mikor a németjuhászommal sétáltunk (ő azért volt érdekes a járókelők számára mert nagyobb volt mint a standard) és már nagyon elegem volt abból hogy 3 percenként megállítanak, azt kezdtem el mondani hogy orvosi kezelés alatt áll a kutya és inkább nem javasolnám hogy megsimogassák (persze ez nem volt igaz egyáltalán, de működött).


Ez általában annyira "taszító" válasznak bizonyult hogy még azt is elfelejtették megkérdezni hogy mi baja van és nem győztek gyorsan elinalni :D


A póráz nélküli odarohanó kutyák a másik amitől hülyét kapok, gazdi valahol trécsel a közelben, ügyet sem vet a kutyájára.

Ennek a rosszabbik változata ha párosul agresszióval is. A másik kutya (kistestű) elkezdi ugatni meg csipkedni az enyémet -aki szépen jön láb mellett pórázon míg próbálunk minél gyorsabban elhaladni-, és amikor már 30-adjára csíp bele a bokájába a kutyámnak, annak ellenére hogy még én is rákiabáltam hogy menjen már onnan, akkor az enyém morran egyet a kicsi felé hogy ugyan hagyja már abba; no és ez az a mágikus pillanat amikor a gazdi észreveszi mi történik és ENGEM teremt le hogy a "hatalmas neveletlen kutyám veszélyt jelent mindenkire és miért hozom egyáltalán ki az utcára".........

(és ezt nem úgy kell értelmezni hogy a kistestű kutyusok ellen beszélek, a neveletlen kutyák gazdái "ellen" beszélek)


Most már nagyon eltértem a témától úgyhogy zárom a kisregényt :D


Ez a metrós sztori amit írtál hihetetlen amúgy, hogy tudtad megállni hogy ne szólj oda a nőnek hogy hagyja már abba legyen szíves?


Mindennap meg tudok lepődni milyen emberek vannak.

2011. dec. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavarna, ha valaki a megkérdezésem nélkül jönne oda, és elkezdené nyaggatni a kutyámat, ami csaknem kizárt, mivel egy bazi nagy kuvaszom van. XD Ha meg mégis... hááát... XD


Szerintem mond meg szép finoman, tapintatosan, hogy nem szereted, ha körbepuszilgatják a kutyád, vagy pedig ha meglátod, hogy közelítenek fel, hogy "letámadják", akkor mond azt, hogy harap.

2011. dec. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem zavar... mondjuk a nagyobbat úgysem tudják megsimogatni, mert nem szereti az idegeneket és odébb húzódik meg "sandán néz", ez általában elég is, hogy felhagyjanak a szándékukkal. Viszont a kisebbet, egy kölyök mopszot, aki amúgy is vonzza az embereket, mert kicsi és aranyos, állandóan taperolni akarják... én ilyenkor simán beszólok, hogy talán előbb meg kéne kérdezni, hogy szabad-e meg vagy valami :D Erre elkezdenek habogni, hogy bocsi meg izé. -.-" De anyukám kevésbé "bunkó", aztán egyszer mesélte, hogy nekiállt egy nő abajgatni a kiskutyát, jól van, azt még hagyta, aztán elkezdte a nő a a fütyijét masszírozni, hogy feláll-e már neki?? meg a lábánál (!!) akarta emelgetni. Na akkor már nála is elszakadt a cérna. Hihetetlen, milyen emberek vannak :D
2011. dec. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

De zavar. Annál is inkább, mert a kutyusom iszonyatosan örül mindenkinek, most 23 kg, ha vki odajön megsimogatni, akkor felugrál rá (nem is értem, hogy miért, mert otthon ránk nem ugrál, na mindegy)... Kicsit szarul érzem magam miatta, pláne ebben a sáros időben, pedig nem kéne.

Kérdezze meg, leültetem a kutyát, aztán simogassa meg.

2011. dec. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!