Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vizével kapcsolatos...

Kutya vizével kapcsolatos gondok. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kis gondom.A kutyám rengeteg vizet iszik , szerintem már abnormálisan sokat , mikor az orra elé kerül mindig belelefetyel.Ezzel különösebb gond nem is lenne , de felhígítja a székletét is (vagyis szerintem ez lehet az oka) és minden 2 széklete nagyon híg.Próbáltam már többféle tápot és házikosztot is , ugyan ez a helyzet mindegyiknél.Elvittem orvoshoz , de semmi baja a kutyának makk egészséges.

Van valami ötletetek erre a helyzetre ? Szombaton (igaz voltunk sétálni is) majdnem 8L vizet vedelt be 1 délután alatt.

Adjak neki kevés vizet napközben ? Nem hinném hogy jót tesz neki ha állandóan fosik.

Van egy másik kutyám is (mindketten goldenek) , ő kb negyed annyit iszik naponta és nincs gond a székletével sem.


2011. dec. 13. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Hirtelen nem jut jobb eszembe,és nem tudom,ha a doki ezt vizsgálta,akkor vedd úgy,hogy nem kérdeztem semmit,de a túlzott,extrém vízfogyasztás úgy a kutyáknál,mind az embereknél cukorbajra vezethető sok esetben vissza.

Nem lehet,hogy cukros? A doki végzett rajta cukortesztet is?

2011. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok.Mármint cukros=cukorbeteg.
2011. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennek valami kell, hogy legyen a hátterében, ez nem normális dolog. És még azelőtt vidd másik orvoshoz, hogy kinyiffanna a veséje.

Mióta csinálja? Mennyi idős, milyen nemű?

Csak mert ez a gennyes méhgyulladásnak is egy nagyon tipikus tünete.

2011. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
A vízivástól nem lesz hasmenése. A hasmenés miatt ihat több vizet. Azt kéne megvizsgáltatni, mitől f...ik szegény. Vidd másik orvoshoz.
2011. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kiskorától kezdve ilyen.Az jutott még eszembe , hogy akitől elhoztuk a kutyát (ingyen) csak akkor adott inni a kicsiknek , miután azok befejezték az evést.Azzal magyarázta hogy a kicsik bepiszkították a vizet és el akarta kerülni a fertőzést.

Ebből esetleg megmaradt benne az , hogy ha vizet lát akkor egyből iszik mert később nem kap.Erről mi a véleményetek ?

2011. dec. 13. 19:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez a kölyökkori élmény utóhatása, de akkor is, 8 liter víz?? Eleve nem értem, hogy hogy képes a szervezete annyit befogadni.
2011. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Én sem értem, hogy férhet ennyi víz egy kutyába.

Nem hallottam még ilyenről, meg utána sem néztem, de lehet hogy egy kutya cukorbetegen születik? Más ok hirtelen nem jut eszembe ilyen mértékű vízivásra.

2011. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt nem is figyeltem 5 akart az a 8 lenni...(numpadot használom és félrenyomtam) De még akkor is elég sok.Egyébként nem egyszerre itta meg , kb fél 2-re értünk haza és folyamatosan utántöltöttem a vizes táljukat ha kifogyott , fél 8 felé csuktam be a helyére őt.Volt neki durván 7 órája meginni ezt a mennyiséget , de ez akkor is sok.
2011. dec. 14. 07:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 5 liter is rengeteg.Tél van,plusz a tápja is tartalmaz nedvességet,feltételezem,nem csak száraztápot kap.
2011. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!