Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom naponta kb 4 liter...

A kutyusom naponta kb 4 liter vizet iszik, mit gondoltok erről a mennyiségről?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 19:48
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell vizet önteni a tápra, azért száraztáp, mert száraz, szárazon fogyasztásra találták ki. A fogainak is jót tesz, ha ropogtat.

A sok víz azért árt meg neki, mert túlterheli a kiválasztórendszerét, a normálisnál sokszoros többet kell dolgoznia a szervezetének, nem jó az. Amúgy meg bele is lehet halni amúgy az extrém módon eltúlzott vízivásba (embernél 10-20 litert érts az extrém sok alatt), mert felborítja a test ásványianyag-háztartását. Szóval nem egszséges, na, de ha nem hiszed, kérdezz meg egy-két állatorvost.

2011. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Hófehér fogai vannak, vannak rágókái, fogtisztító rágó"csontot" is szokott kapni, meg egyébként is imád fát rágcsálni a kertben.

A kaját egyébként se rágná meg, mikor szárazon kapta, akkor is ugyanígy habzsolt, rágás nélkül ette meg.

2011. dec. 13. 20:13
 13/34 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy mit az embereknél a kutyáknál se tesz jót a folyamatos keleténél több víz ivása.

Ha túlzott vízmennyiséget iszik a vesék nem tudják megfelelően ellátni a feldatukat és a víz a vérbe később a sejtekbe jut. (Most nem akarom részletezni hogy ott mi történik ha ez redszeresen ismétlődik.) Ha ez redszeresen ismétlődik végül akár halált is okozhat. Embernél,állatnál egyaránt. Kutyáknál a napi átlag vízmennyiség(nagytestű kutyáknál) 2-2,5l víz.

2011. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
39%

Akkor sem kell rá ennyi víz, elég annyi, hogy csússzon kicsit.

Amúgy meg az embernek is 1,5-2 liter az ajánlott, és azt egy 80 kilós emberre számold. A kutyád ha ennek a felét se issza, tehát ha olyan egy liter megvan neki, már többet ivott az ajánlottnál.

2011. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg persze hogy hófehérek a fogai, még kölyök, nem volt ideje fogkövesedni. De hosszú távon jobb az, ha tápot rág, és nem csak a fogkő miatt. A pépes táptól, a fogak kihasználatlanságától elgyengül az ínye, csúnya fogproblémái lehetnek. Szóval szokj szépen le a vizes tápról, vagy legalább ne levest csinálj neki.

Ha nagytestű, akkor ráadásul nagyobb a gyomorcsavarodás veszélye, ha mindig dugig tömöd a hasát. Tökmindegy, hogy kajával vagy vízzel van tele a gyomra, tele van, ami veszélyes lehet. Ráadásul felnőtt korában ezt nem fogod vele tudni csinálni, hogy két-háromszoros mennyiség kerül a gyomrába, mint kellene. Nagyon egészségtelen, fejezd be.

És ismétlem, ha nekünk nem hiszel, kérdezz meg egy állatorvost, ő biztos jobban el tudja magyarázni, meg neki talán nem mondasz ellent mindenáron :)

2011. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor visszaveszem a folyadékot.


Embernél a másfél liter kevés egyébként. A két liter a minimum. Idős korban meg pláne nagyon fontos.

2011. dec. 13. 20:18
 17/34 anonim ***** válasza:
Jó hát ki mit mond, nem azon a fél literen fogunk összeveszni. Na meg nyilván más mennyiségre van szüksége egy 60 kilós embernek, mint egy 100 kilósnak (pl. én meg párom... ő másfélszer annyit iszik mint én, másfélszer akkora súlyhoz, szerintem tök jók vagyunk, hivatalos határok ide vagy oda).
2011. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Kedvess 78%-os válaszoló:

Köszönöm a válaszod. Segített. Nem csak azért hófehérek a fogai mert kölyök, nagyon odafigyelek rá, hogy eleget rágjon. A tápot, ha tök szárazon adod oda neki, akkor se fogja megrágni, habzsol.


Ismerős a stílusod egyébként, asszem egyszer már kioktattál, legalábbis megpróbáltad. Emberi szervezetet érintő kérdésekben ne próbáld meg, illetve, ha OH vagy akkor nyugodtan diskurálhatunk anatómiáról, anyagcseréről stb.


A gyomorcsavarodásra én is próbálok odafigyelni, kaja után mindig pihenőre küldöm, de köszi, hogy mondtad, ezentúl még jobban odafigyelek.


Kaptok egyébként zöld kezet, hasznos volt mindenki válasza, köszi!

2011. dec. 13. 20:23
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Van létjogosultsága annak, hogy felpuhítod a tápot vízben, főleg, mivel nagytestű kutyád van, és ha nem iszik meg a száraz tápra egy csomó vizet, kisebb a gyomorcsavarodás esélye.

Van hátránya is, előttem már leírták, de tényleg felesleges levest csinálnod belőle, főleg ha napi 3x eteted. Csak megterheli a gyomrát, és a hirtelen nagy mennyiségű folyadéktól gyomorcsavarodást is kaphat.

Jól megdagad a táp a vízben kb. 20 perc alatt, amennyit épp felvesz, szerintem csak annyit önts rá, ki kell tapasztalni, hogy az mennyi.

Télen különösen jó az áztatás, mert nem lesz szomjas a gyomrában megdagadó tápra, nem iszik rá hideg vizet és nem hűl át.

Emberre azt szokták mondani, hogy 20 kg-onként 1 liter az ajánlott napi folyadékbevitel átlagos aktivitás mellett. A kutyák bizonyos szempontból okosabbak nálunk, pontosan tudják, mennyire van szükségük. Legjobb, ha egész nap előttük van a friss víz. Figyeld meg, nyáron sokkal többet iszik, mint télen.

A fogának tényleg nem használ, de a rágókák meg ilyesmik talán megfelelően helyettesítik a táp ropogtatását.


Dióhéjban: szerintem mindenképp csökkents a vízmennyiségen, csak átmossa a szervezetét a túl sok víz. Te is súlyos beteg lehetsz, ha megiszol napi 10 liter vizet. De ettől függetlenül a táp áztatását én pártolom, bár ellenvéleményekre is vevő vagyok. :)

2011. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Köszi doqd!


Ha napi két literre leviszem az úgy jó lesz? Egyébként csodaszép a bőre és a bundája is, ez is megerősített abban, hogy jó a sok folyadék.. dehát..:(

2011. dec. 13. 20:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!