Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom naponta kb 4 liter...

A kutyusom naponta kb 4 liter vizet iszik, mit gondoltok erről a mennyiségről?

Figyelt kérdés
2011. dec. 13. 19:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

:) Nézd, ha ez téged megnyugtat, szerintem nem ártasz vele, ha heti 1-2x megemeled a folyadékmennyiséget, hadd pisiljen, ami a csövön kifér. :) Inkább kicsit többet igyon a kelleténél, mint túl keveset. A 2 liter reálisan hangzik, de úgyis meglátod, hogy szomjas-e. Gondolom, a táppal feltuningolt, ízesített löttyből sokkal többet meg bír inni, mint csapvízből, de hát én is több narancslét tudok meginni, mint vizet.

És amit írtál, hogy etetés után csendes pihenő van, nagyon jól csinálod. Tudom, hogy a gyomorcsavarodás a fóbiám, de tényleg szar dolog, és ezzel nagyon jól meg lehet előzni.

2011. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Akiteki ***** válasza:
Ha Te OH vagy (gondolom ez medikust vagy medikát jelent), akkor tanultad, hogy a túlzott vízfogyasztás kimossa a nátriumot a szervezetből, ami fontos az izomműködéshez. Főleg egy fiatal, fejlődésben lévő kutyusnak ez fontos. Csak annyi vizet tölts a tápjára, hogy ússzon és ne tudja habzsolni. A többit bízd rá, mennyit kíván.
2011. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Igaz, bár azért ezt az idegrendszer felügyeli és aktívan visszaszívja a szükséges Na+ mennyiséget, de alapvetően igazad van.

Mindenesetre arra voltam kiváncsi, hogy ez a mennyiség sok-e.

Köszi a választ neked is!

2011. dec. 13. 21:01
 24/34 anonim ***** válasza:
Az mondjuk nem fér a fejembe, hogy ha orvostanhallgató vagy, akkor miért itt kérdezősködsz, elvileg tudnod kéne egyedül is ezeket, nem? :) Vagy ha már nem tudod, akkor igazán elhihetnéd :))
2011. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Én elhiszem. Viszont már megkaptam a választ, amit szerettem volna, szóval kérlek menj légyszíves más kérdéshez arrogánsan kioktatni.


Egyébként nem tudom miért lenne elvárás, hogy tisztában legyek a kutya napi folyadékigényével. Max. gazdiként illik ezt tudnom, de ezért is tettem fel a kérdést.


A túlzott folyadékbevitel hatásával pedig tisztában vagyok, azt nem tudtam, hogy ez a 4 liter mennyire számít folyadéktöbbletnek.

Kiiderült, ez 2 liter többlet és még erre voltam kiváncsi, hogy ez a két liter pontosan milyen élettani hatásokkal jár.


Egyébként hasznos volt a válaszod, meg is köszöntem, csak valahogy számomra nem szimpatikus a stílusod, ahogy mondtad, kioktatónak érzem.

2011. dec. 13. 21:52
 26/34 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ezek ilyen rossz beidegződések, rengeteg itt a retardált kérdező. Sajnos a negatív előítéletek úgy 95%-ban helyesnek bizonyulnak, ezért nem érzek késztetést arra, hogy leszokjak róla :) De köszönöm, hogy nem bunkóztál le nagyon :D


Mindenesetre maradjunk annyiban, hogy igyon a kutya annyit, amennyit akar, mert az a legjobb neki :)

2011. dec. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
(És persze ez nem vonatkozik a tápos, húsleves vagy egyéb fincsi vizekre, csak a sima csapvízre :))
2011. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Na ez már kedves válasz volt, köszönöm!:)


Így fogok tenni, rábízom majd.

2011. dec. 13. 22:13
 29/34 Akiteki ***** válasza:
Egy 5 literes lábas van kitéve a kutyáimnak. Nyáron napi 3-4x töltöm meg, ilyenkor reggel és vacsora után. Tehát ha nincs hőség, akkor összesen 10 liter vizet isznak meg. És vannak 14-en. Jó, az agarak eleve nagyon keveset isznak, de ezek szerint a huskyk sem isznak meg napi 1 liternél többet.
2011. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Jesszumpepi Akiteki! Az én kutyám szomjan halna napi 1 liter mellett :D :D :D Nyáron meg főleg :D


Kérdező! Az a 4 lityi tényleg sok, kettő elég lenne. A tápot meg ne áztasd. Nem tudom, h láttad-e már, h mi történik az áztatott táppal kb 20-30 perc alatt. HA a kutyád habzsol, akkor gondolom nem szoktad megvárni a 20 percet, hanem felöntöd és ehet. Ha így van, az nem túl kellemes, ugyanis a táp folyadékban kb a NÉGYSZERESÉRE dagad. Mivel orvostanhallgató vagy, így pont tudod, h ez egy gyomornak nem épp ideális. Sőt. Arról meg nem is beszéltem, h miközben dagad, rengeteg gáz szabadul fel belőle.

2011. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!