Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam?

Melyik kutyát válasszam?

Figyelt kérdés
2 lehetőségem van: 1 dobermann, ami régi nagy álmom volt és most lehetőségem lenne venni egyet, ha vennék akkor kölyköt vennék a Tom-Dober kennelből, viszont amióta lehetőségem van rá gondolkozok, hogy egy menhelyeset vegyek-e magamhoz, ha onnan hoznék el akkor csak idősebb kutyát hozznék el olyan 4-5 éves körül, mivel a kölyköket elviszik gyorsan, őket meg nem. A lényeg, hogy kertes házban, egy másik kutya mellé, kutyasuliba járnék vele, mindennap lenne séta. Nem tudom, melyiket válasszam, tudom, hogy bírnám kézben tudnám tartani a dobit, mivel volt már ilyen kutyám.
2011. dec. 14. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, ez nehéz kérdés... Én csak sok sikert akarok kívánni a döntéshez, mert én sem tudnék dönteni :)
2011. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
esetleg menhelyről egy dobermann?
2011. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

az teljesen kizárt, hogy most élj a dobermannos lehetőséggel, majd később, ha már ő is kiforrt és benőtt a feje lágya, akkor magadhoz vegyél egy mentvényt is?

mert én a helyedben ezt tenném :) vagy addig is - ha van rá kapacitásom - befogadnék ideigleneseket. az is nagy segítség tud lenni.

2011. dec. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Egyrészt nagyon örülök, hogy a dobi mellett ekkora dilemma a menhelyes is!:)

Nekem 1 kájom van, és 3 keverékem.

Mindet imádom, zseniális kutyák:):)


Ha nincs konkrét célod a dobival, csak küllemre tetszik mondjuk, akkor én benéznék egy menhelyre...


De az ideiglenesezés is tök jó ötlet!:)


Szerintem nézz be egy menhelyre, és ha nincs kutya, akibe menthetetlenül beleszerelmesedsz (tuti lesz:D), akkor irány a dobi...



jó kutyázást, bárhogy is döntesz!:)

2011. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak, valószínűleg majd bemegyek menhelyre körül nézni, viszont ha onnan akarnék kutyát, akkor nem tudom, hogy azt megenedik-e, hogy leüljek a kutyák közé és a "kutya válasszon engem"?!, lehet hülyén hangzik, de voltam egyszer segíteni menhelyen, és odaállt mellém egy kutya és el se mozdult mellőlem, valahogy úgy éreztem, hogy kiválasztott, de sajnos akkor nem tudtam hazavinni. Húh az ideiglenesezés is jól hangzik :D
2011. dec. 14. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:

nem,arra nem hiszem, hogy lenne lehetőség.

ahol én voltam, kettesével voltak külön karámban.

Többet sétáltattam is, a póráznak szólt az öröm, nem

nekem.


Én kutya mellé hoztam el egy másikat.

Bevittük az öreg kutyát, elvolt mellette, nembántotta, nem is foglalkozott vele. Azt mondták,ideális. Most már tudom, hogy ez kevés volt.

Otthonnem bántja (kajáját megvédi), de nem is közösködik, játszik vele. Lett két magányos kutyám. :(

2011. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!