Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legjobb kutyás könyvek?

Melyek a legjobb kutyás könyvek?

Figyelt kérdés

a Jan Fennel -kutyapszichológia című könyvet akartam megvenni de több könyves boltba voltam a környéken és azt mondták hogy 6 éve már nincs ez a könyv és rendelni se tudnak..

van vmi hasonló könyv??


2011. dec. 14. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

*****


;)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Fennell másik két megjelent könyve viszont kapható:) azok sem rosszak, illetve Cesar Millannak is megjelent már két könyve, zseniális mindkettő!
2011. dec. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Am nemtudom ti hogy vagytok vele de én akárhányszor megyek az Alexandrába mindig ott van a polcon :'DDD
2011. dec. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
(mármint a kutyapszihológia)
2011. dec. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és a linket is :)


itt eddig két könyves boltban sem volt ,igazából karácsonyi ajándék akart lenni és tesóm akarta megvenni és akkor karácsonyra megkaptam volna..de jan fennel egyik könyve se volt itt, akkor ezek szarok vagy nem tudom..tesóm is mondta hogy a ceasar milan-os volt ..én nézem a csodálatos kutyadokit elég hasznos a műsor is :)

de akkor lehet hogy ceasar-s könyv lesz..bár én mondtam hogy nem kell semmi karácsonyra ,de tesóm hajthatatlan volt ,de veszek neked vmit :) akkor mondtam hogy egy ilyen könyvet szeretnék :)

2011. dec. 14. 20:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Kapható a kutyapszichológia, csak más néven, újabban dugig vannak a könyvesboltok Fennell könyvekkel (hálisten).

Amúgy általánosan legjobb kutyás könyv nincs, hiszen a legtöbbnek valami speciális témája van, az általános kutyás könyvekbe meg csak felületes információk férnek bele. Pontosan milyen könyvet keresel?

2011. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Részemről két kutyás könyvön nőttem fel:


1. Szinák János-Veres István: Kutyakalauz

és

2. Dr. Kovács Zsolt: Kutyaiskola


Azóta persze számtalan jobbnál jobb könyv jelent meg, de nekem ezek segítettek abban, hogy megértsem a kutyákat, és kitudjam őket megfelelően képezni. Nem dicsekvésből mondom, de 9 kutyám van, és nincs velük semmi probléma.

Caesar Millan nélkül is problémamentes a kutyatartás.

2011. dec. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még van esély itt is:

[link]

Sok sikert!

2011. dec. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amit előttem írtak, a régi vágású, pl. Szinák-Veress szerzőpáros által írt kutyás könyvekből rengeteget lehet tanulni. Tele vannak gyakorlati példákkal, magyarázattal, míg a mai könyvek (tisztelet a kivételnek) inkább csak 80% szép színes képből, 15% jópofa képaláírásból és 5% lényegi információból állnak. Mindenképp olyat vegyél, amiben kevés kép van és sok szöveg.


A régi könyvekkel viszont az a baj, hogy bizonyos szempontból elavultak a módszereik is. Tehát pl. az ültetést úgy tanítják, hogy lenyomják a kutya hátsó felét, amit pedig a mai hozzáállás szerint kb. 3 perc alatt meg lehet tanítani egy kis megvezetéssel és jutalommal. Klikkernek még hírét sem hallották akkor.


Én Jan Fennellt tudom ajánlani, tőle is a "Tanuljunk meg kutyául - 30 nap, hogy egy életen át megértse kutyáját" címűt, ebben engedelmességi gyakorlatok tanításának módja is le van írva (szabadon követés, ültetés stb.)

Cesar Millan is jó, de az ő könyvei nem a kutya tanítására irányulnak, hanem a nevelésére. Tehát nem nagyon mondja, hogy "na gyerekek, ma megtanítjuk a kutyát a behívásra", hanem azt írja le, mit kell tenni, hogy a kutyád ne röhögjön a képedbe 5 hónapos korában, mikor hívod a parkban.


Amit már régen meg akarok venni, az Miklósi Ádámtól "A kutya viselkedése, evolúciója és kogníciója" c. könyv, bár ez is inkább etológiával, mintsem idomítással foglalkozik.


Ja! És Konrad Lorenztől - Ember és kutya. (Néhol el kell osztani kettővel, amit mond, de mégis nagy koponya volt az öreg.)

2011. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ!! :)


nem tanítós könyv kéne mert a kutyám sok trükköt tud csak szerintem a falkavezér 100% -ig nem én vagyok ,sok dolgot feladatot megcsinál ,de úgy érzem nem tekint falkavezérnek..azért szeretnék egy olyan könyvet amit olvasva jobban megértem a kutyámat és magamon is változtatni hogy jó legyen.. de amit írtatok könyvek utána nézek :)

2011. dec. 15. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!