Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit sportoljak vele?

Szerintetek mit sportoljak vele?

Figyelt kérdés

2 éves amstaff szukámmal szeretnék tavasztól valamit sportolni. Csak amolyan hobbi szintem, nem egyesületnél. Mit gondoltok róla, hogy például gumiabroncsot húzatni vele nagy hülyeség? Vagy kerékpár mellett futtatni?

ti mit ajánlotok,?


2011. dec. 14. 20:13
 1/8 anonim válasza:
Én futtatom az enyémet /labrador/, de amugy nem hülyeség ha nem lustafata kutya :)
2011. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
agility? nagyon jól össze tudja hozni a gazdit és a kutyát.
2011. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
sajnos anyagilag nem úgy állunk, hogy agilitizni tudjunk menni. A futás jó ötlet, nem lusta kutya
2011. dec. 14. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:

A bringa melett futás jó. Agility.

Én is Agilityzem akutyáimmal. Nem kell rá sok pénz. Én otthon amit találok építk nekik akadályokat. Ugyan olyan jó.

2011. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A súlyhúzás jó, passzol a fajtához, de múgy ne csinálj ebből nagy kérdést, azt sportolj vele, amit mindketten élveztek. Próbálj ki mindent, amire lehetőséged van, aztán majd csak megálltok valaminél.
2011. dec. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát ezen most aztán vitatkozhatnánk hogy az otthon eszkábált aksik ugyan olyan jók mint a sulis szabványok...
2011. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha bringa mellett futtatod, semmiképp ne aszfalton/betonon, mert villámgyorsan tönkreteszi az ízületeit. Helyette inkább réten, erdei utakon vagy ilyesmi, ha lehetőség van rá. Akkor is elengedve a kutyát, hogy a maga tempójában/útvonalán követhessen és ne csak egyhangú vágtázásból álljon a séta.


Mellesleg a legtöbb kutya amúgy is végigrohanja a sétákat, tehát míg te futsz 8-10 km/h-val, addig ő a háromszorosát lefutja szimatolgatva 20 km/h-val. :) (Nálunk legalábbis így szokott lenni. És néha hátranézeget rám, hogy jövök-e már végre, pedig majd' kiköpöm a tüdőm. Kis mocsok. :) )


Egy jó, átmozgatós séta változatos terepen, puha talajon szerintem a legjobb, amit egy kutya kívánhat. Fut, ha kedve van, megáll, ha úgy érzi, kapar egy fél órát, ha talál valami érdekeset, fatörzseken ugrál, úszik, ha nincs hideg, dombnak fel, völgybe le, mi kell még? :)


A súlyhúzás is jó, ha a kutya élvezi, csak be kell szerezni egy hámot. Amstaffnak különösen passzolna.


Van egy olyan sport is, most nem tudom hirtelen a nevét, ami olyan, mint a kutyás tájfutás. Ergo a derekadon van egy hámszerűség, pórázon rád kötve a kutya szintén hámmal, és futtok erdőn-mezőn. A kutya lefárad, mert bizonyos fokon ő húz téged, meg koncentrálnia kell az instrukcióidra, te meg megerősödsz, mert te is futsz, de a kutya húzása miatt könnyebb, mintha egyedül futnál.

2011. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Futás, bringázás,...

Én sajnos nem futhatok, de bringával futtatom az enyémeket, viszont pórázt nem rakok rájuk, mert életveszélyes. (Nagyon engedelmesek a kutyáim, de nem gépek. Egyszer kirontott kerítés mögül ránk egy kutya, és a pórázon lévő kutyám befékezett. Én meg repültem egy autó elé...)


Rollerral viszont viszonylag baráti a dolog...:)

Derekamra kötök egy jó övet, ráfűzöm a pórázok végét, és egyszerre 2 kutyával megyek.

JOBB, BAL, ÁLLJ, TOVÁBB, ilyesmik a parancsok.

Így szabályosak is vagyunk, hiszen pórázon van a kutya, és tudom az ő tempójukat tartani különösebb erőlködés nélkül...


Viszont nem tudtam, hogy az aszfalt ilyen káros...

Szóval a rollert most át kell gondolnom...

2011. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!