Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele, hogy ne...

Mit csináljak vele, hogy ne legyen hamis? Bármilyen megoldás érdekel, nagyon szeretem a kutyámat!

Figyelt kérdés

Már tettem fel egy kérdést korábban ezzel kapcsolatban. Nagymamám hozzánk költözött, és jár hozzá gondozónő. Emiatt, mivel senki nincs itthon, ő meg járásképtelen, meg kell kötni a kutyámat, mert hamis.


Ma volt az első nap, a kutya egész nap egy helyben feküdt, a tápot nem ette meg, szerintem nem is ivott.


Én egész nap sírtam emiatt, mert anyukám felhívott, hogy a kutya magába roskadt,és nem is mozog semmit, fel se áll.


Most megfuttattam. de az igazi az lenne, ha beengedné a gondozót.


Mit csináljak, hogy ne kelljen megkötnöm? Annyira sajnálom őt...

A kutyám 2 éves mudi kan, még soha nem volt megkötve vagy bezárva egy percre sem...


2011. dec. 12. 17:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nincs arra lehetőség, hogy összeismertessétek a gondozóval?
2011. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy hamis? Nem értem eleve ezt a kifejezést sem...

Ha ebben segítenél, hogy konkrétan mi a probléma, akkor könnyebb lenne megoldást találni.

De a legegyszerűbb tényleg az lenne, hogy párszor otthon maradsz, főzöl valami irtó finomat (májat, vesét, szívet) a kutyinak, és a gondozónő adja neki oda. Mindig mikor jön, ad neki valami finomságot, így nyilván szeretni fogja a kutya, de legalábbis beengedni.

2011. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A kutyámra azért írtam, hogy hamis, mert senki idegent nem enged be az udvarra. A mudik közül neki különösen jó az őrző ösztöne, nem hiába szoktak őrző védőzni velük.


Otthon maradni esélyem, sincs, közcélú munkám van, szabadságot meg a főnök ad mostanában, nem én kérek..ő dönti el, melyik nap nem megyek dolgozni.


Remélhetőleg nem fog ez sokig így menni, mert én tuti nem kötöm meg egy hétnél tovább. Ha már hideg lesz, még odafagy a fűhöz szegény. :(

2011. dec. 12. 17:13
 4/22 anonim ***** válasza:
Ne várd tőle, hogy ne legyen "hamis". A mudi alapvetően ilyen fajta, és ha ő még jellemből adódóan is az akkor hiába próbálkozol. Nekem is mudijaim vannak, tudom miről beszélek. Sosem várnám tőlük hogy a jelenlétemen kívül 100% barátságosak legyenek valakivel mert nem olyanok.
2011. dec. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

köszi!


Tudod, az a baj, hogy én is ilyennek szeretem!


Csak most kényszerhelyzetben vagyok, és muszáj beengednie!


Lehet, hogy csak ez a megkötés+este futtatás lesz a megoldás...

dec 31-ig dolgozok, addig csak kibírja valahogy...

2011. dec. 12. 17:20
 6/22 anonim ***** válasza:

17:10-es!

Mit jelent az, hogy hamis?


Az a kutya hamis amelyik nem jelzi a támadási szándékát nem morog nem vicsorít az illetőre nem jelzi hanem váratlanul támad odakap.

2011. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Pld mikor egy bolt elé kikötnek egy kutyát valaki meg akarja simogatni ugat vicsorít egyértelműen jelzi nem barátkozik.A másik csóválja a farkát testmozgással jelzi örül a közeledésnek.A hamis kutya nem csinál semmit mozdulatlan mégcsak nem is feszül meg a teste csak a felé nyújtott kézbe váratlanul belekap.
2011. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Anyukád otthon van, míg te dolgozol? Mert akkor megtaníthatnátok a kutyának, hogy anyukád szavára sunnyogjon be a helyére, míg a gondozó hölgy bemegy a házba.
2011. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos senki nincs itthon...ez a probléma forrása. De mondta most, anya, hogy 22-től itthon lesz. Az meg nem sok idő már.. legalább javul az alakom, ha minden este futok.
2011. dec. 12. 17:56
 10/22 A kérdező kommentje:

Akkor az én kutyám nem hamis, hanem harapós. Ugyanis ő mindenhogy jelzi, hogy ne jöjjön be senki...(morog, ugat, vicsorít, kaparja a kaput, és amit még el lehet képzelni.)


Amúgy csak a bejárati ajtóval van gond, addig sértetlenül bemehet bárki.

2011. dec. 12. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!