Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincsenek szuper prémium...

Miért nincsenek szuper prémiumtápok a boltokban?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag egyikben sem. Ha állítólag olyan sokan veszik őket, akkor miért nem találni egyet sem, és csak netről lehet őket beszerezni? Vagy ezek szerint mégsem annyian veszik? XD Tehát egyesek hazudnak ezen az oldalon, vagy csak hergelik a népet, és mondják, mit kéne venni? Ugye ti sem hiszitek el, hogy- aki azt mondja megveszi-, annak a fele Chappyvel és hasonlókkal etet.
2009. máj. 17. 17:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
46%
hát pediog ha nagy lenen ráa kereslet ,biztos lehetne venni legalábba nagyobb állatkereskedésekben.
2009. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ugye? De ezek szerint mégsem veszik, max netről néhányan rendelnek. De attól nem lesz senki kevesebb, hogy nem veszi meg az Acanat. Ezért miért kell leszólni a kutyatartókat.
2009. máj. 17. 17:48
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
zoodom-ban például orijen-t mag acanát is lehet venni...vagy másra gondoltál?
2009. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

mert nincs rá igény..

lehet, hogy aki itt válaszol, az valóban jó táppal eteti a kutyáját, de hány tagja van ennek az oldalnak? pár ezer..

magyarországon tízmillióan laknak, és ha abból a pár ezer itt regisztrált emberből mindenki jó táppal etetné a kutyáját, még az is kevés lenne ahhoz, hogy a szupermarketekben árulják ezeket a tápokat.

angliában vannak jobb eledelek is a boltokban, azért, mert ott magasabb az életszínvonal, megtehetik, hogy azzal etessék az állatot..itthon viszont még mindig kenyérhéjon meg csontokon élnek a kutyák. (tudom, most egy rakás ember fogja mondani, hogy ő is házikoszttal eteti a kedvenceit, és hogy azoknak sincs semmi bajuk, de erre csak azt tudom mondani, hogy 1.nincs röntgenszemünk, nem látjuk, hogy milyen belső gondjaik vannak 2.nem is nagyon érik meg a 20 évet)

2009. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam irni az Acana-t én ezzel etetem a kutyáimat és a mi állatkerskedésünkben lehet kapni. Lehet hogy a legjobb szuperprémium tápokat nem is fogod megtalálni egy kis üzletben mert ha szegény a környék akkor a kereskedő is gondolja hogy feleslegesen nem rendeli meg ha nem keresik.Ha gazdag környék akkor nem tudom hogy miért nincs de a fressnapf-ba szoktak lenni szuperprémium tápok(acana nincs sajnos).Amugy meg nem biztos hogy mindenki azzal etet amit ir de hát itt nem tudjuk ki ki és igazat mond vagy sem. Amugy ha azt mondja hogy szuperprémium táp meg stb. és közbe chappi-vel etet az már az Ő külön dolga.
2009. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%
Megint én. Én nem szoktam leszólni aki nem Acana-val etet.
2009. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá tömegigény. A gazdák 90%-a Magyarországon úgy van vele, hogy a kutya elél kenyéren, és vizen, néha csonton, valamint disznóknak való moslékon. Egy kis kereskedés nem fog rendelni ilyen tápot, mert nem keresik annyian, és sokat veszítenek ha a nyakukon marad. Nagyobb boltokban nálunk mindenhol vannak, illetve az állatorvos is tud hozni rendelésre.
2009. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
24%

Nos, én sokak szerint drága, de a ti véleményetek meg az én véleményem szerint "olcsó" Friskies-sel etetem. Mellé főzök,konzervet is kap, és heti 1x veszünk színtiszta húst is. Ezek mellé sok-sok szeretetet kap és nagy törődést. Nincs vele nagyoravágyó célom, tenyésztés/szaporítás- :) -/kiállítás, így nem látom be miért kéne megvennem a prémium tápot, illetve hogy miért kellene szégyellnem, hogy Friskies-t kap. Egyik ismerősöm most vett bullterriert, és Chappyvel etet. Mellé ő is főz,meg vesz húsokat. Megkérdeztem, hogy ud-e prémium tápokat,még nem is hallott az Acanáról, max az Eukanubáról(aminek mellesleg egy kis állatkínzás is van az árában- szóval már csak erkölcsi okok miatt sem venném meg-.) Nade mi van a Crufts-on kiírva, hmm csak nem Pedigree meg Friskies- pedig ők a kutyás életben vannak benn,és mégsem tudják, hogy ezek nem tápok?-.

És a kutyaversenyeken Eukanubát adnak át a nyerteseknek.

2009. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
63%

A kutyának nem azért kell jó tápot enni, hogy tebyéssz˛szaporíts vele, illetve hogy kiállításokra vidd... Azért jó neki azt enni, mert akkor egészségesebb lesz... Persze te mondod, hogy egészséges kutya, de te hohhan tudod? Sok baja lehet ami ránézésre nem látszik, vagy egész életében hordozza gond nélkül... És ugyan nem egyszerűbb neki egy jó tápot venni, mert főzni neki? 1, A színhús szerintem nem olcsó... 2, Te honnan tudod, hogy a kutyának milyen arányokra van szüksége?

Én nem szóllak le mert nem prémium táppal etetsz, csak idegsít a tudatlanság. Tévhit: akkor kell a kutyának jó táp ha nem csak családi kedvencnek van, ha úgy látszik nincs semmi baja a rosszabb táptól is akkor biztos nincs is stb...

Én inkább úgy látom, hogy azokat szólják le akik jobb tápokkal etetnek, meg törzskönyves kutyájuk van, akivel esetleg kiállításra járnak meg máshova, mert azok gonoszak és sznobok... Csak az a jó ember akinek keverék kutyája van és nincs pénze jó tápra így hát sznob sem lehet...

2009. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Ez nagyon gyenge kifogás volt XD
2009. máj. 17. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!