Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit eszik egy Havanese...

Mennyit eszik egy Havanese kiskutya?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztuk haza a kutyust. Most 7 hetes, és a férfi, akitől vettem, adott egy kis tápot (hogy ne hirtelen szokjon át a másikra), és azt mondta, hogy langyos tejbe áztatva agyuk neki, úgy könnyebben megeszi.

Este adtam neki, egy keveset, egyenként adtam neki az áztatott tápot.

Éjszaka minden rendben volt háromszor megébredt pisilni, kicsit játszani.

Aztán reggel fél 7 körül kitettem neki a kaját, és evett belőle egy kicsit, de a háromnegyedét otthagyta, eleve keveset adtam neki, bár nem tudom, hogy neki mi a kevés és a sok, kicsit aggódom, hogy nem fog enni..


2011. dec. 15. 07:32
 1/10 A kérdező kommentje:

Ami közben írtam, magára volt hagyva, és kint hagytam neki a tálkáját, és mind megette.

Ennek most nagyon örülök.

De a kérdés ugyanúgy fent áll, hogy mennyit, és körülbelül milyen időközönként. Akitől vettem azt mondta, hogy napi háromszor, és este csak keveset.

2011. dec. 15. 07:38
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is, tehéntejet nem adunk a kutyának.

Másodszor, azt is elrontottad, hogy szemenként a kezedből adtad neki a tápot!


Kutyád van, nem kisbabád!


Napi 4-szer adj neki enni, a tápon rajta van a napi mennyiség, azt oszd el 4 részre.

Ha otthagyja, akkor otthagyja, hidd el, nem akar éhenhalni.

2011. dec. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előző mondja.

Annyival egészítem ki, hogy ha otthagyja a tápot, 15-20 perc elteltével vedd el előle.


Meg kell tanulnia, hogy az étel egy ajándék, különben válogatós lesz.

2011. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a tejet nagyon gyorsan felejtsd el... Már áztatni se nagyon kéne neki max vízbe rakod vagy csak 3-4 percig áztatod, kezdjen el rágni.

Kézből se etesd.

a tápon rajta van a mennyiség. Sok minden függ a táp minőségétől, pl abból amit én etetek kb az egész napi adagja 1 marék táp lenne és azt kellene elosztani 3-4 felé. rosszabb minőségű tápból több kell neki, szóval ha nem tudjuk milyen tápot kap nem tudunk mondani mennyiséget

2011. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:) A tej elfelejtve! :D

Most ilyen kisebb szemü Darling-ot vettünk neki.

Azt írja, hogy 1-5 kilós kutyáknál 35-115 g

2011. dec. 15. 09:41
 6/10 A kérdező kommentje:
szóval ilyen 40g elég neki egy nap?
2011. dec. 15. 09:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon gyenge minőségű ez a táp :(

Az ára miatt választottátok ezt vagy azért, mert azt hittétek, hogy ez jó lesz neki?

2011. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez hasonlított legjobban arra amit mutatott a fazon.

Én nem voltam ott, anyu vette.

Neki ez volt a legszimpatikusabb.

De lehet majd elnézek a kisállatboltba, hogy mit ajánlanak.

Ti mit ajánlanátok?

2011. dec. 15. 10:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Írok privit!
2011. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hercsyke válasza:

Először is:tejet soha ne adjunk kutyának,mert hasmenést okoz!Helyette tiszta vizet adjunk neki,ebbe csepegtethetünk akár kutyáknak való Béres Cseppet.

Másodszor:nem szabad a kezedből etetni,mert meg fogja szokni,és ha nagyobb lesz,akkor nem fogja megenni a táljából.Fontos,hogy kérdezzük meg attól,akitől vettük a kutyust,hogy eddig milyen tápot kapott,majd mi is olyat adjunk neki.Ha másik fajtát adunk neki,akkor akár végig kakilhatja a lakást.(Ha mégis másikat akarunk neki adni,akkor fokozatosan szoktassuk rá)

Mivel új,ismeretlen neki a környezet ill. az emberek adjunk neki időt,hogy megismerkedjen a hellyel.Ha még kölyök,akkor segítjük,vezessük körbe.

10-12 hetes korára már megerősödik a kutyusunk. Ekkor már kaphat tőlünk a táp mellett zöldséget, rizst, később már sovány húst, csirkenyakat is. A legegyszerűbb megoldás a kutyus etetésére egy jó minőségű száraz táp. Amikor hozzánk kerül a picúr, a tenyésztő javaslatát meghallgatva, minél többször etessük meg a kutyát. Ne adjunk sokat neki, 10 percig hagyjuk előtte az eledelt majd vegyük el tőle, még nem tudja mennyi az elegendő számára. A kezdeti, napi 4-5 etetést 3szori etetés válthatja fel, majd 18 hónapos korától a napi 1, de inkább kétszeri kevesebb táplálék elegendő számára.Adhatunk rágcsálásképp répakarikát neki vagy a már jól megszokott tápot is. A játékkal is a legtöbb kutyánál elérhetjük a megfelelő motivációt!

Remélem tudtam segíteni.

2012. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!