Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baj belőlle ha leviszem?

Lehet baj belőlle ha leviszem?

Figyelt kérdés
jövőhéten lesz 12 hetes a bichon havanese kiskutyám eddig házba volt tartva és oda is végezte el a dolgát (újságpappíra) Mivel jövőhét kapja meg az utolsó védő oltását ez azt jelenti ,hgy utánna már ugye le tudom vinni végre sétálni.. a kérdésem az ,hogy most ha nem adok rá kis ruhácskát nem fog megfázni ? és milesz ha még hó is lesz szerintetek nem lesz baja? próbáltuk ráadnia ruhácskát de nem szereti :/ nem is akarom nagyon erőltetni :S
2011. nov. 25. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Házba nem viheted be?Csak mert abban a pillanatban felesleges bentre a ruha.
2011. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne puhísd el azzal, hogy öltözteted, pont ettől lenne fázós. Először rövid időre vidd le, majd fokozatosan tovább. Így majd megszokja az időt is, meg a sétát is. Persze valószínű, hogy annyira tetszeni fog neki a kinti futkosás, játék, hogy majd alig tudod felrángatni :)))
2011. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig eroltesd a ruhat, mert a benti kutyak szore nem eleg vastag telen. Ha az elejen nem is szereti (miert is szeretne, soha nem volt meg olyanja :) ) idovel megszokja. Fiatal kutya, ughogy hamar megbaratkozik minden ismeretlennel.

Hammal, porazzal, nyakorvvel ugyanugy vannakaz elejen. De ha mar ra tudod ugyeskedni valahogy hamar megszokjak :) Sok sikert.

2011. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. nov. 25. 12:47
 5/8 Lizi 40 ***** válasza:
65%
Még fiatal is kis testű is, próbálgasd a ruha szoktatásához. Gondolj bele, a lakásba min. 20fok van, ha kiviszed most akkor még szó-szó annyira nincs hideg, de lesznek minusz10-15 fokok azt Te is megérzed, hát még a kutyus aki közel a földhöz és még nagyon fiatal!
2011. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hovarju ***** válasza:

Szerintem rövid időre nem lesz semmi baja. Én nem szoktatnám ruhához, van neki bundája.

A szomszédunkban élt egy yorki a gazdijával. A kutya nagyon szófogadó volt póráz nélkül sétált. Télen is ruha nélkül vitte a gazdi, volt úgy hogy alig látszott ki a hóból és nagyon élvezte. Telente rövidebb sétákat tettek és ha látta, hogy a kutyus emelgeti a lábát, mert fázik felvette egy kis időre a kezébe, aztán rohangált a többi kutyussal.

16 évig élt egészségben, sosem volt beteg.


Szerintem ne adj rá ruhát.


Jó kutyázást :-)

2011. nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nóri2 ***** válasza:
szerintem sem szükséges ez a ruhadolog nem szereti és fölösleges kidobni rá a pénzt, mert neki van szép vastag bundája:D
2011. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hercsyke válasza:

Nem baj,ha nem akarja akkor is erőltesd rá.Ezek a kutyafajták nagyon közel vannak a talajhoz,és így könnyen megfáznak,így szükséges a ruha,főleg ha még hó is lesz.Arról nem beszélve,hogy átázik a bundája.

Mielőtt leviszed sétálni fontos,hogy megismerkedjen a nyakörvvel(hámmal) és a pórázzal.A nyakörvet már 11 hetes kor elõtt a kutyára lehet tenni, de ha az netán zavarná, akkor próbáljuk meg elterelni róla a figyelmét. Érdemes ezt játékkal, futással, kedvenc labdájával, törülközõjével tenni. Ha már megszokta a nyakörvét (legmegfelelõbb a bõr nyakörv), elkezdõdhet a második lépés a nevelésének történetében: a pórázra szoktatás.

2012. máj. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!