Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha gondra megoldás ahol...

Bolha gondra megoldás ahol gyerek is van?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy sógornőmnek van két kutyája, amik a teraszon laknak, és anyósom alájuk rakott két hatalmas bundakabátot,hogy nehogy "ízületesek legyenek"... Nos, abban meg megtelepedtek a bolhák. Sógornőm b...szik a kutyákra, nem foglalkozik velük, vettünk hát bolhairtókat, de semmit nem érnek. Eltűnnek hetekre, de visszatérnek. Anyósom meg ha kilököm a kutyák alól a méteres bundaréteget, keres másikat... nem zavarna, csak ahogy átmegyünk a teraszon,rendszerint beutaznak a bolhák a nadrágon és össze-vissza zabálnak minden egyes alkalommal. Már úgy néz ki az egész testem,mint egy céltábla,sebesre vakart csípések mindenütt. Párom mondta, vegyünk port, és szórjuk be a kazánházat is,mert a szomszéd macskái bejárnak (25 macskája van a nőnek),és ott melegednek. Nem egyszer van, hogy onnan is bekerül a bolha a lakásba. Beszórnám, csak az a baj, hogy van egy két éves gyermekünk, és félek, hogy baja lenne belőle. Tudnátok valamit ajánlani, ami nem okoz kárt a gyerekben? Ami esetleg nem mérgező, és mégis használ? Krém,kenőcs,por,akármi. Ja, igen, még valami. Azt olvastam valahol,hogy ha a kutyával napi egy gerezd fokhagymát megetetünk, akkor a bolház elmennek, mert nem bírják a fokhagymás vér ízét. Szerintetek ha az ember is megteszi ezt naponta, leállnak a csipkedéssel? vagy hogy megy ez? Mit tudnátok ajánlani? Köszönöm!
2011. dec. 15. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A por nem ártalmas a gyerekre sem.:)

Biológiai úton lebomló anyag. Bár én még nem próbáltam, nem tudom, hatásos-e... állítólag igen.

Egyébként szedjetek B vitamint, azt nem szokták szeretni az élősködők...

A fokhagyma a férgek ellen tuti jó, de hogy bolha ellen is használ-e, azt nem tudom.

Minden esetre néha 1-1 gerezd amúgy sem árt a kajájukba...


Ha még párszor megcsíp a bolha, ajánlom, próbáld ki a körömvirág kenőcsöt (ha eddig nem tetted volna), csodákat tesz, a műtéti hegeket is ezzel kell kenegetni, gyorsabb és szebb a gyógyulás.

2011. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bemész a patikába, veszel neostomosan oldatot. Felhigítod vízzel, alaposan átmosod vele a kutyákat, és száradás után lecsepegteted őket valamilyen spot-on készítménnyel, vagy rájuk teszel egy jóminőségű (nem Panzi meg Bobi) bolhanyakörvet.


Ezután alapos takarítás, mindent át kell fújni a neostomosanos oldattal, ahol feküdni szoktak akár ők, akár a macskák, és utána nagyon alaposan felporszívózni, felmosni, kitakarítani, kirázni, kimosni mindent.

Aztán a takarítást egy két-három hétig lehet ismételni naponta-kétnaponta, mert a bolhapetékből újabb bolhák kelnek ki.

2011. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Frontlineozzuk a kutyikat, fürdetjük, de nem elég, a tetves szomszéd macskák mindig hoznak újakat. De már elegem van a lakásban a bolháktól is, annak ellenére, hogy minden nap porszívózok mindent,meg domestosos tömény vízzel mosok fel, mindig megjelenik egy-egy.

Viszont most találtam egy sprayt,100% természetes gerániumolajból készült, a neve Biospotix indoor spray. Telefonálgattam párat, azt mondják, hogy nyugodtan használhatom a lakótérben, szőnyegre,ágyra,függönyre, bárhová, gyerekre, felnőttre sőt a kutyákra sem ártalmas. Csak a rovarokra, mert elzárja az olaj a légzőszervüket. Nem is tudom, lehet kipróbálom. Valakinek valami tapasztalata esetleg ezzel? Mondták még a bio killt, viszont arra rá van írva, hogy ha lehet ne érintkezzen a kezelt felülettel. Azzal nem tudom akkor befújni a szőnyeget a szobában,mert hát a gyerek azon "él" a nap 16 órájában...

2011. dec. 15. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
A másik kérdésedre írtam választ :)
2011. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kutyákat havonta cseppenteni, a helyüket insecticide nevű spray-vel fújni, ha visszatérő vendégek, akkor rendszeresen.
2011. dec. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
A macskákat kellene valahogy távol tartani a háztól, mert amíg ők rendre visszahordják a bolhákat, a kutyát hiába kezeled. Spot-ont tegyél rájuk mindenképpen, olyat amit csak állatorvosnál lehet kapni, mert a vény nélkül kaphatók nem sokat érnek. Ha rájuk tetted, után dobd ki a rongyot. Ha anyósod tesz is újat alájuk, akkor abba már csak a döglött bolhák kerülnek. A macskákkal meg ki kell találni valamit. A macskabolha csípi meg az embert, és az átmegy a kutyába is. A kutyabolha nem jön ki a kutyából a lábunkra.
2011. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!