Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 28 hónapos kisfiam egy hete...

28 hónapos kisfiam egy hete örökösen hisztizik minden miatt és teljesen váratlanul is rám üt, belém rúg. Mi a megoldás? Teljesen kétségbe estem. Eddig egy édes, aranyos gyerek volt. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

2011. dec. 2. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

nyugi semmit sem csinálsz rosszul, ez a dac korszak, nehéz elviselni, de nem tart örökké.

kitartás! :)

2011. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dacol, és szerencsés vagy, hogy csak most kezdte:)

A fiam anyás, képes 10perc késénél úgy bőgni, mint akit elhagytak. Megérkezek, megnyugszik puszi-simi, bújik egy kis angyal, és 10perc múlva tudnám megfolyatni:) mert nemhogy nem hallja amit kérek, de ahogy rászólok "kicsim fejezd be" máris leül keservesen sírvafakad és közli "bánt az anya".

Vagy a boltban a maradék törött száraz kiflit nem veszem meg neki, akkor sajnos újabban kiszolgálja magát. Nemelég, hogy megfogja, hanem vígan elmajszolja:S És mondhatok neki bármit, akkor is hüppög és közli anya bánt:S

Ma nem akart elmenni aludni, sajna az ágyából ki tud jönni, már hulla volt, de ő akkor is nagyfiú nem alszik:S most dölt ki

2011. dec. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt lehagytam, 29,5hónapos, és hónapok óta tart ez nála.

Túl kell élni... Az okosok erre azt szokták mondani türelem:D csak aki benne van annak az fogytán van.

Ha megnyugtat lesz ez ennél ciffrább meg jobb is.

2011. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hűha! :):):) Hát most aztán felköthetjük.... :)

Jaj de jó lenne, ha lehetne egy kis türelmet vásárolni. Vennék belőle jóóóóóó sokat!Köszönöm a válaszokat, és kitartás nekem és Nektek is! :)

2011. dec. 2. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Az én kis krapekom is kiagyalt, kőkemény 4 héten kersztül. A védőnőm tanácsára tettem a következőket: ha neki állt dinkáskodni, rosszalkodni félre ültettem vagy állítottam épp ahol voltunk 2 percre(mert hogy 2,5 éves volt akkor). Annyira utálta már, hogy félre kellett vonulnia és, hogy nem vettem róla tudomást,hogy ezt a módszert bevezetve nagyon hamar abba maradtak ezek a kitörések. A Viasat3-on volt a Szuperdadus c. műsor ott én is láttam ezt,de nem gondoltam,hogy beválhat. De gondoltam mit veszíthetek? A 80. agyvérzés után már mindegy volt! :)) Azóta, ha eszébe jut valami és rájön az 5 perc, csak megkérdezem tőle: szeretnél elmenni gondolkozni, hogy tudsz-e okos nagyfiú lenni? Erre a válasz: nem már okos vagyok! Ez 99%-ban be is jön! Kitartást és sok sikert! (Bevallom kicsit tartok tőle, hogy nem tudtuk le ezzel a 4 héttel a dackorszakot, úgyhogy igyekszem nem elfelejteni ezt a módszert!)
2011. dec. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Döne ***** válasza:
Én azt nagyon nehezen, tudom elképzelni, hogy egy gyerek, egyik napról a másikra, különösen, aki addig állítólag "édes, aranyos" volt, teljesen megváltozik és a szülőre üt, rúg. Szóval itt már kellett, hogy legyenek előzmények. A szülőnek nagyon kell vigyáznia arra, hogyan neveli a kicsit. Mindenféleképpen, szeretettel, odafigyeléssel, de következetesen, határozottan és főleg határokat szabva kell gyereket nevelni. Ha pl. mondjuk még csak 1 éves, és valamit nem kap meg, vagy nem úgy van ahogy Ő szeretné, és ráüt valamelyik szülőre, mindenkééppen tudatni kell vele, hogy ez a viselkedés, nem elfogadott. (Semmiképpen nem a visszaütés a megoldás!) Határozottan, rá kell nézni, miközben megfogjuk a kezét, persze nem szorosan, és komoly tekintettel, annyit mondani, hogy ezt NEM szabad! Semmiképpen sem szabad hagyni, hogy a gyerek agresszívan ragáljon bármire is dühében. De, nem viszont erőszakkal kall ezt leállítani, hogy Pl. (látod milyen rossz ez....) Sok szülő pl. ha a gyerek rosszalkodik, akkor azt mondja, hogy nana dádá lesz a fenekedre, vagy a kis kezedre. Na ettől szoktam én idegrohamot kapni!! Először is veréssel nem oldunk meg semmit, másodszor meg egy kicsi gyerek, nem érti, hogy ha a szülő mérgében odaüthet neki, akkor fordított esetben ő miért nem teheti ezt meg. Szóval sokminden lehet amögött, hogy a 28 hónapos kicsi ilyen agreszív lett. De azt biztosra veszem, hogy ez a folyamat már elkezdődött egy ideje és nem egyik napról a másikra következett ez be. Talán azért tűnik úgy mert mostanra, durvult el jobban a helyzet. MInt fönt is említettem, szeretet, odafigyelés, de következetesség és a határok meghúzása, hogy (mit szabad, és mit nem) feltétlenül szükséges, minden gyereknek. Ha erre vigyázunk, és a hisztiknek sem engedünk, akkor egy okos, jólnevelt gyermek válik majd belőle. Persze mindez nem megy varázsütésre, főleg ha már mi az elejétől elrontottunk dolgokat. Türelem. Én is tudom ajánlani, a Viasat 3-on a Segítség szülő lettem című műsort, vagy a szuperdadát, rengeteget tanulhatnak belőle az olyan szülők akik kezdők, vagy akik már elrontottak sokmindent, és változtatni szeretnének.
2011. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!