Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen van fajtiszta mopsz...

Menhelyen van fajtiszta mopsz kutyus?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd örökbe fogadni menhelyről de mindenképpen mopsz-ot szeretnék mert már régóta nézegetem ezt a fajtát. Kint lehet tartani kertben? Télen nyáron. Mennyire betanítható dolgokra (pl.:ül, fekszik meg ilyesmi)? Esetleg vannak mopsz tulajdonosok, ha igen akkor mi a vélemény?
2011. dec. 16. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1) Vagy van menhelyen, vagy nincs. A manhelyek nem rendelésre lopják össze a kutyákat, olyan van bent, amilyet bevittek. Mopsz ritkán jut erre a sorsra, szerintem ne állj addig fél lábon, amíg találsz egyet.

2) A mopsz öleb. Ha kertbe akarsz kutyát, vegyél kerti kutyát. Ha szobakutyát akarsz, tartsd a szobában. Mindent a maga helyén kell kezelni, akkor kapod a legjobb végeredményt.

3) Mindenre betanítható a mopsz, amire az összes többi kutya, lévén ő is csak egy kutya.

2011. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Körül kell kérdezni a menhelyeken. Ha fajtatiszta nem is, de keverék gyakoribb lehet.


Kint nem lehet tartani!!!


A mopsz is megtanítható bármi olyan dologra, mint egy másik fajta kutya.

2011. dec. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2011. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hogy jutott eszedbe hogy kint tartsd?! Ennyire nem ismered azt a fajtát, amit tartani szeretnél?
2011. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

más máskor is láttam örökbefogadható mopszot, tehát előfordulhat, lesni kell a menhelyeket

de mielőtt magadhoz veszel egy kutyát olvass el pár cikket, könyvet... valamint a fajtáról is olvass el pár fajtabemutatót, beszélj mopsz tulajdonosokkal

2011. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*már
2011. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van mopsz fajtamentés, de az udvarra nem fognak kutyát adni.
2011. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért kellene menhelyről, mert szinte ingyen van, sürgősen verd ki a fejedből. Menhelyre általában a szaporítóktól való, gyakran beteg mopszok kerülnek (nyelőcső, szemproblémák, allergia a leggyakoribb bajok), ami rendszeres orvosi ellátást igényel. Egy törzskönyves kutyus árának sokszorosát, és mindig ott lesz a szomorú tudat, hogy a te kutyusod nem olyan egészséges, szép és boldog (hiszen szenved a bajaitól), mint lennie kellene! Inkább gyűjtögess még egy-két évig, ha nagyon szereted ezt a fajtát (havi 5000 Ft, vagy ha megkívánsz valami édességet, luxuscikket, beteszed az árát a borítékba), hamar összejön. De addig ne vegyél, amíg nem lesz az oltásokra (bár a tenyésztőnél már jó páron átesik, de még kellenek ismétlők+veszettség elleni is), felszerelésekre, jó minőségű tápra (legalább egy éves koráig prémium minőséget kapjon, hogy megfelelően fejlődjön!), szóval, nem olcsó mulatság, sok lemondással jár. És jól mondták előttem, a mopsz nem bírja ki csak az udvaron...
2011. dec. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem azért akartam menhelyről venni kutyát mert olcsóbb hanem mert meg akartam meneti egy kutyulit! Majd át gondolom! Kösz!
2011. dec. 18. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!