Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton meg akarja...

A kutyám folyton meg akarja húzni a kiskutyánkat. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Ma vettünk egy kan kiskutyát, 6 hetes. Van egy 15 éves kan kutyánk is, aki folyton meg akarja d*gni szegény kiskutyát... Nem hinném, hogy azért lenne, mert "új". 5 éve van macskám, és rá is mindig rámászik :S Mi lehet a megoldás ilyen helyzetben?
2011. dec. 18. 17:19
1 2
 1/12 Akiteki ***** válasza:
83%
Semmit. A nagy megmutatja, hogy ki a főnök a háznál. Amíg nem Veletek csinálja, nincs gond.
2011. dec. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Kikell heréltetni...
2011. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De ez szegény kiskutyának kb kínzás... A nagy folyton megy utána, rámászik.. :S Már 1x meghúzta, és mégis folytatja..
2011. dec. 18. 17:32
 4/12 A kérdező kommentje:
A 15 éves kutyámat? Szegény már eléggé roncs.
2011. dec. 18. 17:33
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Más megoldás nem igazán van... akkor továbbra is maradjon a kiskutya szegény kiskutya.
2011. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

15 éves kutyusotok van és te nem tudod mit jelent, mikor egy kutya párzó mozdulatokat végez egy másik kutyán???


Figyelj, ezzel ő a másik kutyával szembeni dominanciáját próbálja kifejezni.


Lehet hagyni, hogy ezt letisztázzák egymás között, de ha úgy érzed, bajban van a kiskutya, akkor nyugodtan szólhatsz a nagynak, hogy ne csinálja.


Viszont te is tarts be pár dolgot.

A nagy kutya van régebb óta nálatok, tehát neki feljebb kell állnia a falkasorrendben a kicsinél.

Ezt ti úgy fejezzétek ki, hogy mindenből a nagy kapjon elöször. Ő kapjon elöször enni, ő kapjon elöször simogatást.. A kicsi is ugyanúgy kapjon meg mindent, csak a nagy kapja meg elöször.

Ha ezt betartjátok, a nagykutya szerintem el fogja a kicsit fogadni.

2011. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Túl se élne egy altatást. Csak ezért nem ivartalaníttatjuk.

Esetleg valami hasznos választ tudnál adni?

2011. dec. 18. 17:44
 8/12 A kérdező kommentje:

Sose volt rajta kívül más kutyám, honnan kéne tudnom? Igazából nem vagyok oda a kutyákért, nem is én akartam még egy kutyát. Csak zavar, hogy ezt csinálja.


Hiába szólunk rá, nem érdekli. Ezt kipróbáljuk, hogy előbb ő kap mindent, köszi. Illetve mit csináljak, ha kitúrja a nagy a kicsit a kutyaházából?

2011. dec. 18. 17:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azért túrja ki a kicsit, mert fél, hogy jött egy új kutya a házhoz és az ő helye veszélyben van a családban.

Ha betartod, hogy ő kap mindent elöször, meg fog nyugodni, hogy "Á jött egy új kutyus, de semmi baj, ő a kis tanítvány és a gazdiéknál is én maradtam az elsőszámú blöki"

Ha így fog érezni, szerintem a szárnyai alá fogja venni a kiskutyát és majd tanítgatni kezdi és befogadja a házba. Egyébként már késő, nálatok van a kutyus, de egy 6 hetes kiskutyának még az anyja mellett lenne a helye.

2011. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Az ember probál válaszokat adni,de neked semmi nem jó. Hihetetlen.
2011. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!