Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek, ha a kutyátok...

Mit tennétek, ha a kutyátok utánatok szökne?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan oldottátok volna meg ezt. Nekem sikerült, de mások véleményére is kíváncsi vagyok. Mindig lehet újat tanulni.


Erős, magas kerítésem van, hatalmas udvarral. Ennek ellenére elszoktam vinni a kuvaszomat sétálni. A probléma ott kezdődött, amikor még akkor is velem akart jönni, amikor bevásárolni mentem, vagy csak a barátnőkhöz, vagy olyan helyre, ahova nem akartam magammal vinni. Addig addig, hogy rájött, hogyan lehet kiszökni. Egyszer elmentem a közeli kis boltba. Amikor jöttem volna kifelé, a bejárat tömve volt emberekkel, akik nem mertek kimenni. Mire átfurakodtam a tömegen, akkor láttam meg, hogy azért nem mernek az emberek kimenni, mert a kuvaszom a bejárat kellős közepére letáborozott, és senki nem mert rászólni. Nem morgott, nem szólt semmit, csak leült az ajtóba. Ahogy meglátott, jött haza velem.


Azt tudni kell róla, hogy a kuvaszaim közül ő az egyetlen, akit egy olyan helyről kaptuk el, ahol nem nagyon etették, és láncon tartották. Egy felnőtt, nőstény. A nyaka körül kopasz volt, mert annyira kidörgölte a nyakörv, és elég sovány is, a bundája pedig piszkos. Ette a csirkéket, és vadászott a galambokra. A macskákat hamar megtanulta, hogy nem szabad bántani, de egy párszor őket is megüldözte az elején. Szerencsére mindegyik cica élve megúszta, és a kutya is helyrejött.

Nálunk szépen meghízott, a bundája is ragyogóan fehér lett a fürdetéstől, és a fésüléstől. A kopasz nyakán is szépen megnőtt a szőr, és leszokott a csirkék megkajálásáról és a macskaüldözésről is. Elkezdtük tanítani is, és nagyon hamar megtanulta az alapokat. Valamint bebizonyította, hogy remek őrző-védő, amikor tolvajokkal akadt dolgunk.


2011. dec. 19. 03:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Pardon, nem ő az egyetlen akit felnőttként került hozzánk, mert volt még egy hím is, akit felnőttként vettünk meg (kb. 6 000 Ft-nak megfelelő összegért, törzskönyvvel együtt. Súlyos anyagi gondok miatt "sózták" ránk. Ő meg egy ketrecben töltötte el majd egész életét. Vele viszont nem volt baj. A kis fekete cicám a bundáján (rajta) aludt, amikor hideg volt.
2011. dec. 19. 04:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam ez kizárt lenne mert panelból nem tudna megszökni a kutyám :)


de én tuti csinálnék neki egy nagyon biztonságos kennelt és ameddig távol vagyok bezárnám, mert ha utánam szökne kitudja mikor keveredik ki az autó útra és el is üthetik,szerintem ez a legjobb módszer..


amúgy te hogy oldottad meg??

2011. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok:

úgy értem ha kertesházba laknék és ilyen problémám lenne, akkor a kennelbe zárást csinálnám..

2011. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ma az én husky-m is eljátszotta ezt velem. Lehet kerítést csinálni :P


Én is a boltban voltam. Mikor kijöttem már várt. Elképzelheted mennyire örültem...


Rászóltam és hazakullogott velem. Mondanám, hogy elég ha lemozgatom, de akár mennyit mozog akkor is ki akar jönni, ha úgy látja jónak. Én vagyok a főnök, de sokszor felülbírálja amit mondok. De én így szeretem. Makacs egy állat! Van egy Borderem is, ő birkalelkű hozzá képest :D

2011. dec. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!