Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie-sok! Ti mit...

Border Collie-sok! Ti mit tesztek az ellen hogy a kutyátok "szétszedi" a szobát, a bútorokat?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sokat kell vinni sétálni, de neki ez sem elég. Ráadásul régebben szobatiszta volt, most újra ott csinálja dolgát ahol ő akarja. A baj ott kezdődött hogy kimentem külföldre 2 hétre és addig szüleim vigyáztak rá és úgy tűnik ők mindent megengedtek neki. Most ebből kellene kinevelnem csak nem tudom hogy kezdjek hozzá. Valaki tud segíteni? Azt meg légyszi ne irogassátok hogy a "falkavezérséggel" van a gond, mert ezt én is tudom. Arra is tudom a választ hogy "mi lett volna ha...", amire nem az az hogy ezek után mit tegyek. Köszönöm
2011. nov. 28. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a viselkedés normális a border collinál, ha nincs kifárasztva, Ugyanis ezt a fajtát a más kutyákkal ellentétben kb 10x több foglalkozást igányel, és nem elég neki napi 1 óra séta, hanem testileg-lelkileg le kell fárasztani, különben ő keres magának elfoglaltságot, és akkor a bútorok látják benne kárár!

Mindenképp kell vele agilityzni, emellett nagyon sokat kell vele foglalkozni , agyilag is le kell őt fárasztani, nagyon okos és kéri is a tanitást!

Agility mellett pedig a napi mozgás mindenképp ajánlott, ami a legmegfelelőbb neki egy hatalmas terület, tanya!

És sokan azt próbálják magyarázni h megvan egy panlben, holott ott ő nem boldog, mert neki mindene a mozgás és nem a pórázzal való sétáltatás. Az neki semmi! Nem elég levinni pisiltatni a parkba - neki nagy területre van szüksége, mert csak akkor válik kiegyensúlyozott kutyává! Ha nem tudsz neki megfelelő életet biztositani, ajándékozd el olyannak ,aki meg tud neki adni mindent. Ha pedig meg akarod tartani, akkor csak így tudod megváltoztatni!

2011. nov. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi sem egyszerűbb! Állíts fel szabályokat a kutya számára, amiket következetesen tartass is be vele. Ne engedd magadhoz, ha ő menne, csak ha te odahívod. Ne foglalkozz vele, ha játszani akar, csak amikor te akarod. Ennek a kutyának a séta édeskevés, tanítsd! Agility, engedelmes, ügyességi feladatok naponta kétszer. Vidd terelni, hiszen terelőkutya! Gyosran vissza fog állni a rend.
2011. nov. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek panel bordert, aki jól érzi magát. Minden reggel körbefutják a margit szigetet, aztán minden délben van egy egy órás engedelmes-ügyességi gyakorlás némi frizbivel egybekötve, végül este másfél-két óra kutyákkal rohangálás. Nagyjából ez az a minimum, amire egy bordernek szüksége van. Náluk különösen igaz a tükör módszer szent háromsága: tanítás, életmód, viszonyrendezés. Ennél a fajtánál nincs igazi viszonyrendezés (falkavezérség) anélkül, hogy az ösztönenergiái le lennének vezetve (életmód: agility, obedinence, frizbi, dog dancing, terelés, stb), és fejben is megfelelően ki lenne fárasztva. Mind a hárommal nagyon komolyan el kell kezdened foglalkozni, mert másképp kezelhetetlenné válik a kutya, mint az a mellékelt ábra mutatja.
2011. nov. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 28. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam, mind te. Ahogy a kérdésből kivettem, még egy kölyökkutyáról van szó,tehát én azt ajánlom, hogy mindent fokozatosan tegyél. Valóban sok mozgásra van szüksége, de messze nem 10x többre, egy átlagos kutyánál, de úgy gondolom, ezt te is tudod. Nekem akkor szűntek meg a gondjaim, amikor megértette, hogy igenis haragszom azért, ha a szőnyegre pisil, vagy ha szétrágja a bútorokat. Ha meg épp fogváltásnál tartotok, akkor mindenképp vegyél neki valamit, amit szétrághat, emellett meg mindegy hogy mit csinálsz, csak vele legyél. Meg fog tanulni kötődni hozzád. Egyáltalán nem olyan drasztikus a Border tartás, mint sokan leírják, csak éppen minden nap szentelni kell időt a blökire, ami szerintem szabályok nélkül is öröm.:)
2011. nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!