Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy éjszaka...

Mit csináljak, hogy éjszaka ne ébredjen fel a kutyusom, vagy csak ne ugasson addig amíg oda nem megyek hozzá?

Figyelt kérdés

Szerdán hoztuk haza, a kis Bichon Havanese kiskutyámat.

Első 2 napban ott voltam vele mindig, éjjel nappal, az ágyam mellett aludt, de elkezdtem neki tanítani, hogy nem mindig akkor megyek oda hozzá, amikor ő akarja. Szóval amikor nyüszített,ugatott, nem mentem oda hozzá, amíg abba nem hagyta, vagy ha nem hagyta abba, erőteljesebben rászóltam.

Második éjszakát töltötte már a saját helyén, éjszaka becsukva az ajtóval, hogy ne mehessen akárhova, mivel a szobatisztaságon még dolgozunk. Amíg alszik, nincs semmi gond, de ha megébred rögtön nyüszít, ugat..amíg oda nem megyek hozzá, szóval szerda óta nem nagyon aludtam.

De ezen kívül, imádni való kis bohóc:)

Szerintetek mit csináljak, hogy éjszaka ne "hisztizzen"?

Még így utoljára... a falkavezérséget tanulgatjuk, úgy csinálok mint ha ennék a táljából, és ő csak utánam a "maradékot" kapja, meg belenyúlkálok a táljába, amikor eszik, és néha odahelyezkedek a helyéhez, hogy tudja, hogy akármikor elfoglalhatom tőle.


2011. dec. 19. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ajjajj!:) Én jövőhét szerdán hozom haza az én kis bichonomat, de most úgy tűnik, hogy fel kell kötni a gatyámat.:)

Egyébként nekem azt javasolták többen, hogy mikor éjszaka sír a kutyus, bármennyire is nehéz nem szabad odamenni hozzá és néhány nap után abbahagyja. Mondjuk én nem fogom bezárni egy szobába, hanem a hálószoba előtt fog aludni, hogy láthasson minket és hát beszereztem pár füldugót!:) Biztos szörnyű lehet hallgatni ahogy sír szegényke, de hát minden kutya átesik ezen.:) Sok sikert hozzá!

2011. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 ilavrita válasza:
0%
A kiskutya azert sir, mert fel. Most szkitottak el a csaladjatol,es egyszeruen csak fel.Egy kis termetu kutya mert nem aludhat a gazdival? En egy puha rongyban magamhoz fognam, az agyban,es amikor nagyon macorog, el kezd forogni , biztos jele, hogy wc-re kell mennie akkor gyorsan ki kell vinni, igy a szobatosztasagra is ra lehet szoktatni, es a kornyek se atkoz el a kuty nyuszites miatt.Egyben kialakul egy bensoseges nkapcsolatod a picivel. Olanok mintagerekek ,epp olya torodest igenyelnek. (ilka) -bocsi de nincs magyar a gepemen-
2011. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Jajjj, csak azt tudom mondani, hogy imádni fogod, és semmi szabadidőd nem lesz :P

Nekem is a szobámban aludt, de mivel nem teljesen szobatiszta, elég nehézkes volt. De amint szobatiszta lesz visszakerül hozzám:) Csak az a baj, hogy ha sír éjszaka mindenki megébred rá:S

Készülj fel, hogy éjszaka nem fog békén hagyni:D Oda ül az ágyadhoz, ágaskodik (fel se éri szegényem az ágyat)és addig halkan nyöszörög ott melletted amíg nem foglalkozol vele. Meg ne hagyd egyedül az első 2-3 napban, bár úgyis sírni fog napközben ha nem vagy vele. Nekem még akkor is sírt, mikor kb 5 méterre voltam tőle. De napközben sokat alszik, és szobatisztaság szempontjából ki kellene vinni sétálni, de szegényem remeg ha kiviszem. Meg amikor hiperaktivizálja magát nem lehet lelőni, tényleg egy igazi bohóc :)

Tegnap azért kicsit levittem a játszótérre futkároztunk kicsit, de szerintem utálta. 2 napja meg nem megyek hozzá ha sír, csak akkor amikor megunja, meg ha erőteljesebben rászólok akkor elmegy aludni, bár ilyenkor megszakad a szívem.

Huhh létszi írj privit, amikor már nálad lesz, és megvolt az első éjszaka. Kíváncsi vagyok, hogy ugyanúgy reagál-e dolgokra mint az enyém:) Szóval egy kis élménybeszámolót:)

Előre is köszi:)


U.i: Pelusból vásárolj be:)

2011. dec. 19. 09:51
 4/16 A kérdező kommentje:
ilavrita köszi a választ:) Semmi baj, hogy nincs magyar a gépeden:) 3 éjszakát velem aludt, de az ágyamban nem maradt nyugton, szóval arról lemondtam, ha mellettem volt ugyanúgy ugatott.
2011. dec. 19. 09:57
 5/16 Akiteki ***** válasza:
Kezd azzal, hogy ne menj oda hozzá. Majd abbahagyja, ha látja, hogy semmi reakció. Ha azt tapasztalja, hogy ugráltathat, amikor jólesik, meg is fogja tenni.
2011. dec. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát semmiképpen ne menj oda hozzá, mert a büdös életben nem fogja abbahagyni. Egy kiskutyával jár pár hét alváshiány, ahogy egy kisgyerekkel is. Ki kell bírni. Vegyél füldugót :)
2011. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
én kiskoromban hazavittem egy talált kiskutyát (egy éjszakát lehet nálunk) kosárka volt az alvóhelye az ágyam mellet, amiből nem tudott egyedül kijönni.. éjszaka 3 szor sirt fel, harmadjára ki vettem, és kipisilt a szönyegre.. ezzel csak arra akarok következtetni, hogy nem lehet hogy esetleg azért sír mert pisilnie kell, de nem akar a vackában wc-zni?
2011. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem nem, külön szobában van elzárva most éjszakára, van neki vacka, amiből kitud jönni, és van neki pelusa is, ahova 80%ban sikerül pisilnie:)
2011. dec. 19. 10:13
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát akkor fejemre húzom a párnát, és megpróbálok nem figyelni rá...csak annyira sajnálom szegényemet :(
2011. dec. 19. 10:14
 10/16 anonim ***** válasza:
Rendben, mindenképpen írok majd, ha hazahoztam a kis vakarcsot!:) Én is kíváncsi leszek, hogy alakulnak majd a napjaink, de fel vagyok készülve, hogy egy ideig nem fogok jól aludni.:D
2011. dec. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!