Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedik a szülők a...

Miért nem engedik a szülők a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Én egy 14 éves lány vagyok.Van már 3 tengerimalacom és megfelelően gondozom - minden nap kitakaritom,megetetem,megitatom,"játszom velük".Már kb.4-5 éve szeretnék kiskutyád de a szüleim hajthatatlanok.Egy fajtatiszta kutyus szeretnék kistermetüt mert "bérházban" lakunk,de elég tágas bőven elférne a kutyuska.Tudom nem olcsó egy kutya de az anyagiak is beleférnek a keretbe.A időmbe is belefér bár 7 órától 13 óráig nem vagyok otthon de utána a délutánom csak a kutyusé lenne, sokat szoktunk turázni a családommal ugyhogy a mozgásigénye ki lenne elégitve a kutyulinak.A szüleim is nagyon szeretik az állatokat de ha felhozom hogy szeretnék egy kutyát akkor rögtön azt a választ kapom hogy minek nekünk kutya,meghogy ugyse foglalkoznék vele és mindent összepiszkitana.(de ha mindenki igy állna a kutyatartáshoz mint a szüleim akkor senkinek sem lenne kutyusa) :(

Kérlek sekitsetek hogy mit csináljak és milyen kutyafajtákat ajánlotok. Előre is köszönöm!! :)


2011. dec. 19. 19:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Azt gondolják szerintem hogy csak azért kell a kutya hogy elmondhasd magadról hogy : "juuuujjj van egy cukcsi kutyuskám" gondolom nem maguknak vennék a kutyát hanem neked és nem éreznek felelősség teljesnek! :))
2011. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, hülyeség ellen nincs orvosság. Várd meg, amíg felnősz és te döntesz a saját életedről. Többen kibírtuk már.

Meg azért azt is vedd figyelembe, hogy a kutyával a szüleid nyakába is rónál egy csomó felelősséget. Ha baj van, ők rohannának vele állatorvoshoz, ők fizetnék, ők gondoznák, ha 18 évesen úgy döntenél, hogy inkább a haverokkal/pasikkal/egyetemmel foglalkozol, mint a kutyával... Ettől függetlenül próbálhatsz velük beszélni, de ha az észérvekre nem hallgatnak, akkor bukta, várni kell.

2011. dec. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

amit leírtál pont azért nem egedik ,nem érzik hogy te foglalkoznál vele ,azért egy kutyával foglalkozni közelsem úgyan az mint 3 tengerimalaccal.. szobatisztaságra nevelés 2 óránként le kell vinni a kutyát hogy lent végezze a dolgát ezt jó pár hónapig meg kell csinálni és utána lehet napi 3-4 x séta ,ha suliba vagy ki oldja meg a két óránkénti levitelt??? másképp a kutya minden össze piszkít..


ha tovább tanulsz akkor is ilyen időbe érsz haza??


mert pl én 7:15 kor indultam amikor általánosba jártam mert kb 10 percre volt a suli haza mindig 1 vagy fél kettőre itthon voltam ,most hogy gimi járok 6:45 kor indulok és ha csak 5 órám van akkor is fél 3-ra érek haza de a legtöbbszőr 3-ra vagy 4-re érek haza ,szerencsére tesóm beválalta az én kutyám sétáltatását is.. viszont 2 év múlva megy gyakorlatra pestre szóval akkor én leszek a soros mi jól megbeszéltük ezt a témát ,de nálunk a szüleim is szívesen leviszik a kutyákat..


amúgy ha nem lenne a tesóm ilyen ,meg a szüleim ,akkor be se válaltam volna egy kutyát mert nem lenne rá időm..

2011. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Én 15 éves vagyok,de nekem is lesz kutyám,viszont teljes mértékben az én felelősségem lesz :) Tenyésztőtől vesszük a felét én fizetem,én fogom fizetni a kutyaiskolát,a nyakörvet,pórázt,kaját,tálakat..stb. Szóval csakis én! tavasszal lesz,hogy 2-3 óránként le tudjam vinni egész nyáron és akkor 6 hónapos koráig otthon leszek vele,gondolom te mennél barátnőzni vagy ilyesmi,nekem a bnőimnek vannak kutyáik az egyiknek 2 a másiknak egy,tehát ilyen szempontból nekem ideális ez a helyzet :)
2011. dec. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Akiteki ***** válasza:
Nekem sem engedték. Túléltem.
2011. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya minimum 15 évre szól.Hány éves is leszel akkor??Most kezdődik majd a továbbtanulás,a bulik,a haverok.És a szüleid nem akarnak még egy gyereket,akitől se nyaralni,se elmenni nem lehet,ráadásul ott fog maradni a nyakukra.

Majd ha elköltöztél ,akkor vegyél magadnak kutyát.

2011. dec. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

Kedves 15 éves ma 19:32

Honnan is kapod a saját pénzedet??

2011. dec. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Diákmeló..és nem tudom miért kell ilyen lekezelő hangnemben beszélni..
2011. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Én most fogok kapni kutyust :)

Yorkim lesz.

16 éves vagyok, nekem is van tengerimalacom (4 éve) és imádom.

Pár hónapja megláttam egy kiskutyát és teljesen beleszerettem.

Azóta nekem is kell kutya :)

Amikor felhoztam ezt a témát az volt a válaszuk, hogy nem meg hogy minek.

Aztán 2 hónapig mást nem hallottak tőlem, csak a kutyát.

Végül belementek :)

Először azt akarták, hogy csak nyári szünetben, de aztán egy kis fűzés, és karácsonyra kapom.

De ugye tudod, hogy egy fajtiszta kutya mennyibe kerül? Meg hozzá a cucc? (Nem olcsó, nekem is fajtiszta lesz a kutyám)

2011. dec. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

az ő házuk, az ő pénzük, és részben az ő felelősségük, akkor is, te is foglalkoznál vele. A kutya nem olyan, mint a tengeri malac, hogy elvan a szobádban egy ketrecben. Nagy mozgásigénye van, rendszeresen le kell vinni sétálni, hogy elvégezze a dolgát, stb. Akkor is, ha neked nincs időd vagy kedved. Azon kívül hullatja a szőrét, amit gondolom nem te takaritanál az egész házban. Akármi lenne vele, a szüleid vinnék el orvoshoz, fizetnék a költségeket, meg vesznek neki kaját, nyakörvet, oltásokat, mindent, ami kell. A kutya az családi állat, nem olyan, mint a tengerimalac vagy az aranyhal, hogy csak a tiéd, nálad van, stb. 1 ember hiába szeretne kutyust, ha a család t9bbi része nem.

Ja, és a sétáláson kívül is folyamatosan foglalkozni kell vele, tanítani, nevelni, stb. Egyedül nem győznéd, és nem is csak a te felelősséged lenne.

2011. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!