Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rá venni a...

Hogyan tudnám rá venni a kutyusomat az apportírozásra?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem labdás és csak addig érdekli valamelyik játék míg mozgásban van. Hogyan tudnám rá venni hogy vissza is hozza nekem ne csak utána szaladjon? És ha meg is tanulná utána élvezni fogja a dolgot vagy mindig kellesz jutalmazni?

Mert van egy vizslánk ő imád labdázni kiskora óta viszont a másik kutyusunk nem szereti és valahogy le kell vezetni az ő energiáit is.



2011. dec. 20. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Nem az lehet a baj a másik kutyusnál,hogy már ehhez öreg,minden baja van,vagy csak egyszerüen el van hízva és azt "gondolja" magában,hogy mit akartok ti engemet futtatni,nem vagyok én ló...!nem ez a szitu?
2011. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénfüggő, van kutya, akit egyáltalán nem motivál a játék, ezeknek ha meg is tanítod az apportírozást, csak kötelességnek fogja tekinteni.

Labda helyett próbálkozhatnál ronggyal. Húzkodod kicsit az orra előtt, míg le nem vadássza, és akkor eldobod neki (persze nem lehet olyan messzire dobni, mint a labdát). Amint utánamegy és a szájába veszi, hívd lelkesen és biztatva, hogy önkéntelenül is hozzád fusson. Akkor jöhet a nagy dicséret és jutalmul további rongyozás és/vagy jutalomfalat. Ha már szépen jön a ronggyal, akkor bevezetheted a "hozd" vezényszót. A lényeg, hogy rájöjjön, hogy ugyan "zsákmányolni" és birtokolni a zsákmányt jó, de a odaviszi neked, az még jobb, pláne mert akkor újra eldobod neki.


Ha ez nem jön be, fárasztáshoz ötlet, ha a mozgó célpontot szereti: egy botra köss egy 1,5-2 m-es madzagot és annak a végére a rongyot. Ezt huzigálod előtte jó nagy körben. Úgy tudod lefárasztani a kutyát, hogy közben jóformán egy helyben állsz, és a kutyának komoly kihívást jelent, hogy elkapja a zsákmányt.

2011. dec. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem apportos, felesleges erőltetni, mert ha magától nem csinálja, nem fogja élvezni, csak egy ""kényszer""trükknek érzi majd.
2011. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké köszönöm a válaszokat. akkor hanyagolom ezt a labdázást vele.
2011. dec. 20. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokáig én is azt mondtam, hogy az én kutyám nem labdás, nem szeret játszani. Aztán olvastam, hogy a kevésbé játékos kutyákat úgy kell rávenni, hogy veled játszanak, hogy megfigyeled, hogyan játszik a többi kutyával (v kölyökkorában hogy játszott). Eszembe jutott, hogy ő kergetőzni szeret. Azóta úgy játszunk, hogy először én futok előle, néha megállok, hirtelen irányt változtatok stb. ahogy a kutyák szokták. Egy kis kergetőzés után eldobom a labdát, ő megszerzi és én kergetem, megpróbálom visszavenni tőle. Nagyon élvezi, hatalmas köröket futunk és legalább én is sportolok. :) Ha véget akarok vetni a játéknak, felkínálok neki egy jutalomfalatot, azért szívesen visszahozza. Ha a mozgásban lévő játék érdekli, akkor köss egy játékot egy hosszú madzagra és húzd el előtte a földön, próbálja megfogni. Vagy focizzatok. Légy kreatív! Az a lényeg, hogy azt játszd vele, amit ő szeret, ne arra próbáld rávenni, amit te szeretsz.
2011. dec. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!