Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtunk egy kiskutyát....

Találtunk egy kiskutyát. Lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Nagyon pici, valószínüleg kirakták, de már eszik. De akkor is nagyon kicsi és nem tudom hogy lehet e.. Most is itt vinnyog. Nagyon aranyos. Azt sem tudjuk milyen fajta de makk egészséges. Majdnem megfagyott.
2011. dec. 20. 15:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy kép. Fajtát is sacolhattok. Azért vagyok rajta hogy a méretviszonyokat tudjátok. (nincs nagy fejem) :DD amugy ugy néz ki mint egy miniatűr németjuhászkutya szerintem, de nem hiszem hogy olyat kiraknak. xd

2011. dec. 20. 15:47
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan, bár persze óvatosan, csak kevés és lehetőleg hipoallergén sampont használva. A szemébe, fülébe, orrába ne kerüljön víz. Ügyeljetek rá, hogy jól megszárítsátok utána és meleg helyen legyen legalább 24 órán keresztül, mert nagyon könnyen megfáznak.


Sok sikert az ápolgatásához, rendesek vagytok, hogy összeszedtétek szegényt. Ha sovány, akkor egyszerre csak kevés kaját adjatok neki elég gyakran (lehetőleg valami jó minőségű, kölyköknek való tápot) és aztán fokozatosan lehet emelni az adagot.

2011. dec. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
szerintemigen, babakutyasamponnal :) de kád helyett inkább lavóros-mosdókesztyűs áttörölgetés, leöblítés. és ne engedjétek ki, ne vigyétek ki amíg nem csont száraz nehogy megfázzon.
2011. dec. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Van kölyökkutya samponunk, olyan könnymentes. Azért akarom megfürdetni mert még egyenlőre bent lesz és büdös kicsit. Igazából egyáltalán nem sovány, sőt elég duci + a bundája is dús. Nagyon aranyos:))
2011. dec. 20. 15:53
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Az tuti,hogy kölyökkutya.
2011. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
féregtelenítő tablettát ne felejts el adni neki.
2011. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha megfürdetitek utána érdemes legalább 1 napig benn tartani, de ilyen kicsi kutyát tovább is.

Viszont nem tudom, nem kellene ELŐTTE elvinni az állatorvoshoz? Egyrészt megkérdezheted tőle, megfürdesd-e most, másrészt pedig én nem merném így bevinni a lakásba, kitudja milyen külső/belső élősködőktől szenved.


Nagyon aranyos amúgy és rendes tőletek, kívánom, hogy maradjon is egészséges és sok örömöt okozzon!

2011. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rokonaim a közelbe kutyát tenyésztenek ők adnak féregtelenítő tablettát. Élősködőket nem nagyon találtam benne, de ha volt is most megöltem mert megfürdettem. A radiátor mellett be van bugyolálva elaludt de egy törlés után már szinte száraz volt. Eddig az emésztése is jó.:))
2011. dec. 20. 16:15
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon tiszta volt, a bundája is puha. Kiderült hogy autóból kirakták pont elénk. Ugye mi közvetlen a határ mellett lakunk és ide gyakran raknak ki állatokat. Nyáron rengetek macskát kiraktak :S
2011. dec. 20. 16:16
 10/16 A kérdező kommentje:
meg ha -2 fokba találtuk nem hiszem hogy ettől megfázna:D
2011. dec. 20. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!